50 obserwujących
385 notek
423k odsłony
  2197   0

Fundacja Paradis Judaeorum - to jest zawsze podejrzane

„żydolewacka prowokacja”, „manifest faszystowski”, „mało argumentów”, „dużo jadu”, „głupota”, „fobie” i „zupełne dno”. Innymi słowy: uwaga, rodacy -wróg u bram! Strzeżcie się miazmatów i manipulacji…

Różnymi drogami docierają do mnie informacje o niemałym zamieszaniu, jakie wywołuje dotychczasowa, bardzo skromna przecież działalność pod firmą Fundacji Paradis Judaeorum. Jako że swego czasu samo istnienie podmiotu o tej nazwie podawano w wątpliwość, wszystkich, których to interesuje odsyłam do Krajowego Rejestru Sądowego. (Vide: http://pdi.cors.gov.pl/KRSSED/Podmiot.aspx?nrkrs=0000274447 )

Jakież to zamieszanie mam na myśli? Otóż prócz telefonów, maili, dyskusji na tym blogu oraz spotkań “w realu”, otrzymuję co jakiś czas sygnały, iż pewnym moim/naszym inicjatywom towarzyszą poważne kontrowersje interpretacyjne. Na dowód przedstawiam garść komentarzy, jakie trafiły do mnie z różnych stron Sieci. Być może niektórym Czytelnikom pomogą one na parę spraw spojrzeć ze zdrowego dystansu. Być może kogoś nastroją do refleksji. Tym bardziej, że część z prezentowanych niżej opinii stanowi swego rodzaju dopełnienie debat, jakie miały miejsce „na łamach” Salonu24.pl.

A zatem zapraszam do krótkiego przeglądu zawartości forów dyskusyjnych: youtube, kontrateksty.pl, wiadomosci24.pl, blogu Daniela Passenta, nacjonalista.pl i prawica.net. Doboru cytatów dokonałem tak pod kątem walorów poznawczych (dot. mojej publicystyki i/lub Fundacji Paradis Judaeorum jako takiej), jak również w uznaniu retorycznej sprawności wymienionych komentatorów. (Pisownia oryginalna.)


***

Z forum youtube.com, w miejscu, gdzie można znaleźć patriotyczne przeboje takich zespołów, jak „Honor”, dowiadujemy się m.in. że:

bgalkowski1 Marked as spam
(…) Rodacy przed nami stoi nowy wróg fundacja "Paradis Judeaorum" - Michała Tyrpy. Wyjątkowo perfidnie szkalująca Polską skrajną prawicę. Prezesem jest prożydowski publicysta zamieszczający w internecie antynarodowe artykuły. Polacy nie bądzmy obojętni! Dla wrogów ojczyzny nie ma litości!!!

honour246
(…) A co do nazwy fundacji. Jak ktoś śmie nazywać nasz kraj "żydowskim rajem utraconym". To skrajny przykład Antypolaka który nas przyprawia o furię i nienawiść. Do boju! Śmierć wrogom ojczyzny!!!

honour246
Już wam podpowiem. Fundacja "Paradis Judeaorum” Michała Tyrpy jak sama nazwa wskazuje jest prożydowska. Zajmuje sie budowaniem przyjaźni na lini Polska -Izrael. Tyrpa to zaciekły antynarodowiec. Jawnie szkalujący polskich nacjonalistów. Sprawdźcie sami! W internecie krążą jego artykuły np. "Sieg heil pod krzyżem katyńskim", "Poucinać NOP-owcom łapy". Sam sie dziwie jakim cudem ta syjonistyczna kreatura jeszcze chodzi po świecie i co więcej uważa sie za człowieka prawicy.

***

Tymczasem Krzysztof Łoziński, redaktor internetowych „Kontratekstów” wyraża wątpliwości względem cytatu z Pawła Hertza („O godnym rozwiązaniu problemu mniejszości, decyduje także jej stosunek do większości”), który wybrałem na motto jednego z moich tekstów:

 

Przyznam, że publikuję tekst Michała Tyrpy z mieszanymi uczuciami. Gdybym nie znał dobrze autora, jako człowieka wysokiej kultury i uczciwości (i z całą pewnością nie rasistę), to miejscami podejrzewałbym skrywany antysemityzm. Autor pisze: O godnym rozwiązaniu problemu mniejszości decyduje także jej stosunek do większości.I tu leży moja wątpliwość. Jest bowiem jeszcze druga część prawdy: moim zdaniem, w przypadku konfliktu etnicznego, ksenofobicznego, niezależnie od tego, jakich narodów dotyczy, CAŁĄ odpowiedzialność ponosi silniejszy, bez względu na to, co robi i jaki jest słabszy. Wyznaję też zasadę, że przyczyn tego, jak mnie widzą, należy w pierwszej kolejności szukać u siebie. A to nie wroga nam obca opinia wprowadziła do polskiego rządu twórcę organizacji, której działacze "zamawiają piwo" gestem "Heil Hitler". Myślę, że szkodzi to opnii Polski znacznie bardziej, niż wszystkie wynikające z uprzedzeń i nieobiektywne zagraniczne publikacje razem wzięte.

 

***

 

Trochę bardziej bezkompromisowe (rzecz jasna - w dążeniu do prawdy) są refleksje w stylu wysokim, którymi z czytelnikami Wiadomości24.pl, dzieli się grafik Jerzy Wojciech Wołodźko:

 

„(bez komentarza) - to do autora, bo tekst jest faszystowsko-radio-m-głupi.

 

jeszcze raz sobie przeczytałem ten tekścik i stwierdzam, że mój poprzedni komentarz był bardzo wyrozumiały i troszkę mi wstyd z tego powodu... ale chyba trudno analizować coś, w co się wdepnęło i nazywać to po imieniu?

 

Niemcy? Po przeczytaniu wcześniejszych zatroskanych tekstów autora o partnerstwie z Izraelczykami i Niemcami... szkoda gadać, powinniśmy szukać innych partnerów.

 

autor chyba udaje głupka? pewnie jest... tekst jest jeszcze głupszy od autora, a ostatni akapit to zupełne dno.

 

Jasna sprawa, delikatne sugestie i podteksty (cytaty) antysemickie Pana Michała Tyrpy powinny z mojej strony spowodować podobną delikatność i pewnie mam udawać, że tematu nie ma, a Pan Michał Tyrpa jest "polskim głosem w polskim domu"? Bez przesady... tekst brzydko pachnie.

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale