49 obserwujących
385 notek
392k odsłony
106 odsłon

Sprawa Pileckiego w zawieszeniu

Wykop Skomentuj2

Dziś po godz. 18.00 w Brukseli zakończyły się obrady prezydium Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego AFET. Propozycję Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w sprawie ustanowienia 25 maja Międzynarodowym Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem poparła Europejska Partia Ludowa (Chrześcijańscy Demokraci). Rozstrzygnięcie o losach projektu odłożono na koniec kwietnia.

Posłowie poszczególnych grup politycznych przedstawili stanowiska w sprawie Zalecenia dla Rady Europejskiej złożonego w lutym przez posła Tomasza Porębę (EKiR). Temat anonsowałem wczoraj:

http://mementomori.salon24.pl/170039,przypomnijmy-o-rotmistrzu-w-afet

Sukcesem na tym etapie prac jest poparcie EPP, najliczniejszej frakcji w Parlamencie Europejskim, do której należą tacy sojusznicy akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”, jak Danuta Hubner, Jacek Saryusz Wolski i Jerzy Buzek. Mam nadzieję, że współpraca posła Tomasza Poręby z Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego i innymi posłami będzie owocna. W nadziei tej utwierdza wiadomość, jaką otrzymałem wczoraj:

„Szanowny Panie Prezesie,

Uprzejmie informuję, że Gabinet Przewodniczącego kontaktował się z polskimi posłami EPP zasiadającymi w komisji AFET odnośnie zalecenia w sprawie ustanowienia 25 maja Międzynarodowym Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem, wyrażając mocne poparcie Przewodniczącego dla tej inicjatywy.

Pan Przewodniczący Saryusz-Wolski poinformował nas, że zwróci się do koordynatora AFETu z ramienia EPP o wsparcie dla rezolucji upamietnienia ofiar walki z totalitaryzmem.

Z wyrazami szacunku,

Andrzej Więckowski
Gabinet Przewodniczącego
Parlamentu Europejskiego”

Optymizmem napawają także odpowiedzi na moje pisma z 31 marca, jakie otrzymałem od posłanek Danuty Hubner i Lidii Geringer de Oedenberg, i z których treścią można zapoznać się w najnowszym materialne pod adresem www.michaltyrpa.blogspot.com .

Wciąż nie tracę nadziei, że wymienionych wyżej wspomogą pozostali polscy europosłowie.

Decyzja komisji AFET za około 2 tygodnie. Oby czas ten został dobrze wykorzystany.

Każdego, kto w tym szczególnym czasie chciałby zrobić coś naprawdę konstruktywnego zachęcam do apelowania do naszych przedstawicieli w Parlamencie Europejskim: wyślij email, zadzwoń do biura europosła, podpisz petycję ( http://www.petycje.pl/4376 ).

masz mało czasu trzeba dać świadectwo

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale