49 obserwujących
385 notek
392k odsłony
125 odsłon

Kiedy decyzja PE w sprawie Pileckiego

Wykop Skomentuj6

Jak informowałem, rozstrzygnięcie projektu europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem przełożono na najbliższe, strasburskie posiedzenie Parlamentu Europejskiego.Dziś dwóch prominentnych polityków zapytałem o datę.

Z kronikarskiego obowiązku odnotowuję, że poniższy list – wysłany dziś o godz. 12.41 - trafił nie tylko do adresatów, ale i do redakcji kilkudziesięciu mediów i do uczestników naszej akcji.

Szanowny Pan
Prof. Jerzy Buzek
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego


oraz

Szanowny Pan
Michał Kamiński
Przewodniczący Grupy
Europejskich Konserwatystów i Reformatorów


Wielce Szanowni Panowie!

Na wstępie pragnę po raz kolejny podziękować Panu Przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego oraz Panu Przewodniczącemu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów za wsparcie, jakiego udzielają Panowie Fundacji Paradis Judaeorum dla realizacji najważniejszego z celów zainaugurowanej przez nas w styczniu 2008 r. akcji społecznej inicjatywy obywatelskiej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki"). Jest nim ustanowienie 25 maja - rocznicy zamordowania rtm.Witolda Pileckiego - europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

W nawiązaniu do wcześniejszej korespondencji, a także informacji, jakie były dostępne w środkach masowego przekazu, uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie:

W jakim terminie Konferencja Przewodniczących Parlamentu Europejskiego podejmie decyzję w sprawie ustanowienia 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem?

Uprzejmie proszę również o informację, czy na obecnym etapie istnieją jakiekolwiek przeszkody dla rozstrzygnięcia wyżej wymienionej kwestii. Sprawa ta żywo interesuje instytucjonalnych i indywidualnych uczestników akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki).

Z wyrazami szacunku,


Michał Tyrpa
Prezes Zarządu
Fundacji Paradis Judaeorum

ul. Kobierzyńska 66/14
30-363 Kraków

www.michaltyrpa.blogspot.com
www.witoldsreport.blogspot.com

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

Do wiadomości opinii publicznej i mediów.”

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale