Blog
Memento mori..
Michał Tyrpa
Michał Tyrpa inicjator akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki")
49 obserwujących 385 notek 386952 odsłony
Michał Tyrpa, 4 czerwca 2010 r.

Kiedy decyzja PE w sprawie Pileckiego

Jak informowałem, rozstrzygnięcie projektu europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem przełożono na najbliższe, strasburskie posiedzenie Parlamentu Europejskiego.Dziś dwóch prominentnych polityków zapytałem o datę.

Z kronikarskiego obowiązku odnotowuję, że poniższy list – wysłany dziś o godz. 12.41 - trafił nie tylko do adresatów, ale i do redakcji kilkudziesięciu mediów i do uczestników naszej akcji.

Szanowny Pan
Prof. Jerzy Buzek
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego


oraz

Szanowny Pan
Michał Kamiński
Przewodniczący Grupy
Europejskich Konserwatystów i Reformatorów


Wielce Szanowni Panowie!

Na wstępie pragnę po raz kolejny podziękować Panu Przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego oraz Panu Przewodniczącemu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów za wsparcie, jakiego udzielają Panowie Fundacji Paradis Judaeorum dla realizacji najważniejszego z celów zainaugurowanej przez nas w styczniu 2008 r. akcji społecznej inicjatywy obywatelskiej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki"). Jest nim ustanowienie 25 maja - rocznicy zamordowania rtm.Witolda Pileckiego - europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

W nawiązaniu do wcześniejszej korespondencji, a także informacji, jakie były dostępne w środkach masowego przekazu, uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie:

W jakim terminie Konferencja Przewodniczących Parlamentu Europejskiego podejmie decyzję w sprawie ustanowienia 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem?

Uprzejmie proszę również o informację, czy na obecnym etapie istnieją jakiekolwiek przeszkody dla rozstrzygnięcia wyżej wymienionej kwestii. Sprawa ta żywo interesuje instytucjonalnych i indywidualnych uczestników akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki).

Z wyrazami szacunku,


Michał Tyrpa
Prezes Zarządu
Fundacji Paradis Judaeorum

ul. Kobierzyńska 66/14
30-363 Kraków

www.michaltyrpa.blogspot.com
www.witoldsreport.blogspot.com

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

Do wiadomości opinii publicznej i mediów.”

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

darmowy hosting obrazków Przypomnijmy o Rotmistrzu / Let's Reminisce About Witold Pilecki on Facebook. Doświadczając kolejnych erupcji Inferno Polonico, przed oczami duszy widzę Witolda Pileckiego, który do nas, wolontariuszy akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki mówi"), mówi:"Z powodu mojego imienia będą was nienawidzić" (Mt 24,9)

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękuję, Siłaczko, za ten pomysł. Dziękuję Ewie Romanow za opracowanie graficzne. Cieszę...
  • Tak, to piękne świadectwo to wielka nagroda na dziesięciolecie znienawidzonej przez polskie...
  • @SIŁACZKA On też miał s w o j e r a c j e ! Więcej empatii, Siłaczko! I odrobinę...

Tematy w dziale