50 obserwujących
385 notek
423k odsłony
  2432   0

Aliantom o Auschwitz

Na rok przed masowymi transportami Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy do komór gazowych Birkenau, Brytyjczycy i Amerykanie znali prawdę o „planecie Auschwitz”. 18 marca 1941 r. dotarł do Londynu pierwszy raport Witolda Pileckiego.

Od stycznia 2008 r. Fundacja Paradis Judaeorum prowadzi akcję społeczną pod hasłem „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”). W grudniu 2012 r., z okazji pięciolecia inicjatywy, został ogłoszony plan dwudziestu „przypominających o Rotmistrzu” wydarzeń, jakie od stycznia do grudnia b.r. tworzą „Kalendarium Rotmistrzowskie 2013”.

Czwarta z dat w tych ramach, przypada dziś, 18 marca 2013 r. Oto opis facebookowego wydarzenia pt. „Aliantom o Auschwitz”:

72. rocznica dotarcia I. raportu rtm.Pileckiego do Londynu

W marcu 1942 r. do KL Auschwitz zaczęły docierać pierwsze transporty RSHA (Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy) i rozpoczęło się masowe mordowanie Żydów z całej Europy.

Tymczasem ROK WCZEŚNIEJ, dokładnie 18 marca 1941 r. pierwszy raport rtm.Pileckiego z „planety Auschwitz” dotarł do londyńskiej siedziby Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie.

Władze polskie niezwłocznie przekazały informacje pozyskane od konspiratorów Związku Organizacji Wojskowej, brytyjskim i amerykańskim aliantom.

Wbrew sugestiom polskich bohaterów ZOW i polskiego rządu, Brytyjczycy i Amerykanie nie uczynili nic, by zatrzymać horror Auschwitz...

Siedemdziesiąt lat później to Polacy obciążani są odpowiedzialnością za niemieckie zbrodnie i za bezczynność Brytyjczyków, Amerykanów, a także wpływowych w latach 40. XX w. środowisk żydowskich.

W XXI w. w zachodnich (nawet w niemieckich!) mediach powtarzane są haniebne sformułowania o „polskich obozach koncentracyjnych”, zaś w Stanach Zjednoczonych, w Izraelu i w rozsianych po świecie muzeach upamiętniających Holocaust ani słowem nie wspomina się o dokonaniach rtm.Pileckiego…

W 60. rocznicę zamordowania Ochotnika do Auschwitz, 25 maja 2008 r. Fundacja Paradis Judaeorum udostępniła w Internecie angielski przekład „Raportu Witolda” z 1945 r., który został rozesłany do mediów na całym świecie, placówek dokumentujących historię II wojny światowej i polityków w Unii Europejskiej. Zob.

www.witoldsreport.blogspot.com

30 sierpnia 2010 r. Fundacja Paradis Judaeorum zwróciła się do Rady Muzeum Holocaustu z wnioskiem o uzupełnienie owej – merytorycznie niewytłumaczalnej – luki:

http://3.bp.blogspot.com/_GoV7ytNTb3Q/TLlmHBMLIMI/AAAAAAAAAm4/ht2LPd3y1ow/s1600/List+do+Rady+Muzeum+Holocaustu+z+30+VIII+2010.jpg

6 lutego 2012 r. szef ekspozycji stałej waszyngtońskiego Muzeum Holocaustu przychylnie odniósł się do sugestii Fundacji Paradis Judaeorum:

http://1.bp.blogspot.com/-NvMJ5ZrwqtQ/TzzmKCyCWlI/AAAAAAAABGY/P-SWyvK6Txc/s1600/Odpowied%25C5%25BA%2BMuzeum%2BHolocaustu%2Bz%2B6%2Blutego%2B2012.jpg

Amerykańscy i polscy wolontariusze akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) apelowali o wsparcie do kandydatów w ostatnich wyborach prezydenckich w USA. Zob.list do Baracka Obamy w wydarzeniu pt. „TO BARACK OBAMA ABOUT WITOLD PILECKI”:

http://www.facebook.com/events/244923378947467/

Wierząc, że waszyngtońskie Muzeum Holocaustu spełni obietnicę złożoną przez dra Stevena Luckerta w piśmie z 6 lutego 2012 r. nie przestawajmy lobbować w tej sprawie.

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

Zwłaszcza w 72. rocznicę dotarcia do Londynu pierwszego raportu z „planety Auschwitz”.

Nigdy dość powtarzania kto, od kiedy i dzięki komu znał prawdę o największym z niemieckich kombinatów śmierci.

Dlatego wszystkich, którzy zdają sobie sprawę z wagi dziedzictwa bohaterów Związku Organizacji Wojskowej, zapraszam do wzięcia udziału w wydarzeniu w serwisie społecznościowym Facebook. Oto link: „Aliantom o Auschwitz”.

Zachęcam także do przemyślenia doświadczeń i argumentów, jakie pojawiły się w związku z materiałem „Przypomnijmy o Rotmistrzu Żydom polskim”.

Zapraszam także do wzięcia udziału w aktualizowanych co dzień, facebookowych wydarzeniach:

„Remind USHMM about Witold Pilecki

„O ŚWIĘTO BOHATERÓW DO EUROPOSŁÓW”

„WITOLD PILECKI ZASŁUŻYŁ NA WAWEL”

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

 

Najświeższe nowiny w facebookowym profilu akcji:

http://pl-pl.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura