28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  194   0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację.

Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec wartości jakie ją stworzyły.
                                                                                     Nicolas Gomez Dávila
*)

Strategia pasożyta pragnącego zniszczyć cywilizację jest więc oczywista, w pierwszej kolejności atakuje system wartości. Dlatego określam tę formę napadu agresją aksjologiczną. Ujawnienie strategii i programu inwazji pasożyta, stwarza warunki do skutecznego rozszyfrowania jego poczynań. Otwiera to możliwość opracowania planu, wskazującego konkretne cele, których osiągnięcie może prowadzić do zniszczenia pasożyta oraz usunięcia skutków jego destrukcyjnej działalności. Umożliwia zrozumienie idei wojny ideologicznej. O strategii agresora atakującego współczesną cywilizację zachodu napisałem kilka słów w tekście (37) Współczesna definicja komunizmu, używając bardzo skutecznego modelu pasożytniczego.

Jest to dla mnie trudny temat, bo zabierając się za przygotowanie szkieletu Obywatelskiego Certyfikatu Zaufania, muszę wskazywać kryteria różnicujące poglądy i cele polityczne partii politycznych do tradycyjnych wartości kultury, religii i obyczaju, które w moim przekonaniu wiążą się nierozerwalnie z wizją polityki europejskiej. Pisałem o tym parę miesięcy temu m.in. w artykułach: (08) POLSKA RACJA STANU Cz I oraz (14) POLSKA RACJA STANU – Wolna Europa?, zapraszam.  

PROGRAM  INWAZJI
Pasożytnicza strategia łatwo przekłada się na konkretne działania, które mogą być przedstawione jako zespół środków użytych w programie inwazji.
Program ten jest najważniejszym argumentem dowodzącym sprzeczności pomiędzy uznanymi definicjami komunizmu, a rzeczywistością. Napastnicy, wszczynając wojnę ideologiczną mogą mieć bardzo różne cele. Gdy agresorem jest komunizm, to ofiarami są społeczeństwa całych państw, a nawet kontynentów, cel okazuje się być jasny i konkretny, choć bardzo starannie ukryty. Celem jest gospodarka, zawsze gospodarka i tylko gospodarka. Taki jest sens leninowskiej teorii rewolucji, taka jest główna idea trockizmu, który niedyskretnie opanowuje Europę od ponad osiemdziesięciu lat.
To jest najważniejszy powód zamieszczenia tego tekstu. Mam nadzieję, że ten wpis ułatwi zrozumienie tego, co dzisiaj dzieje się w Polsce. Polska jest celem tej inwazji razem z całą Europą, skutek tej napaści jest tak samo groźny dla wszystkich europejskich narodów. Nie jest prawdą, że europejskie imperium zapewni narodom naszego kontynentu sukces w uporaniu się z globalnymi wyzwaniami XXI wieku. Na co dzień widzimy agresję aksjologiczną przejawiającą się atakiem na wszystkie wartości, na tradycję, kulturę, rodzinę, na religię.

Jest to bezpośredni powód odcinania chrześcijańskich korzeni kultury europejskiej. Jest to zjawisko europejskie, którego przejawy widzimy w Polsce, stanowisko polskich ugrupowań politycznych w tej wiązce zagadnień powinno być przedmiotem naszej analizy. 

Obraz modelu komunizmu jako pasożyta staje się czytelniejszy, gdy uwzględnimy teorię cywilizacji Feliksa Konecznego lub(i) podobną teorię Samuela Huntingtona. Koncepcje te definiują konkretne kryteria społeczne i etyczne, różnicujące ziemskie zespoły cywilizacyjne.

W teorii Feliksa Konecznego komunizmowi najtrafniej odpowiada cywilizacja turańska. W teorii Samuela Huntingtona brak odpowiednika cywilizacji turańskiej, chyba z tego powodu, że Huntington przyjął religie i powiązane z nimi systemy etyczne i społeczne, jako prawie jedyne kryterium różnicujące cywilizacje. Cywilizacja turańska jest z definicji poza tym kryterium, bo nie jest związana z żadnym kultem religijnym. Jest laicka. Władcy tej cywilizacji niekiedy posługiwali się różnymi religiami, jako narzędziami sterowania społeczeństwami. W przeciwieństwie do rozważań Huntingtona, teoria Feliksa Konecznego operuje bogatym zestawem kryteriów, wyprowadzonych z analizy systemów więzi społecznych, religijnych, prawnych, administracyjnych i etycznych, różnicujących cywilizacje.

Teorie te ułatwiają zrozumienie, dlaczego komunizm z taką obojętną pogardą i nienawiścią do wszelkich wartości cywilizacji łacińskiej realizuje program ich destrukcji - aż do całkowitego zniszczenia. Bardzo polecam zainteresowanie się dorobkiem Feliksa Konecznego w tej dziedzinie.
Agresorem jest całkowicie obca cywilizacja, mówiąc w skrócie, a głównym jej celem i ofiarą jest cywilizacja łacińska (cywilizacja zachodu wg Huntingtona). Sformułowanie „całkowicie obca cywilizacja” nie jest przenośnią, powinno być rozumiane dosłownie, choć nie jest to inwazja z kosmosu. Jest to raczej zjawisko podobne do najazdu barbarzyńców na starożytny Rzym.

Analizując program inwazji warto zawsze przyglądać się temu, co komuniści robią, a nie temu, co mówią [1].

Terror i nacjonalizacja, przejęcie kontroli nad gospodarką i prawie natychmiastowa jej destrukcja była zwykle pierwszym faktycznym rezultatem rewolucji komunistycznych albo socjalistycznych w XX wieku. Był to często pierwszy ruch nowej władzy, podejmowany nawet jeszcze przed ukonstytuowaniem się nowego reżimu. Gospodarka zawsze była pierwszym łupem rewolucji. Błędnym jednak jest przekonanie, że rewolucja, terror i nacjonalizacja gospodarki są nieodłącznymi atrybutami komunizmu. Są tylko łatwo widocznymi i najczęściej stosowanymi sposobami osiągania prawdziwego celu.

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale