Blog
Wolna Europa? Zdemoralizowanym mediom - NIE!
michael
michael Z uporem szykuję "Historię gospodarczą III RP"
27 obserwujących 292 notki 396217 odsłon
michael, 17 października 2007 r.

Luźna bardzo emocjonalna obserwacja, z życia czarnej propagandy.

Afera do kwadratu, ale obrzydliwość nieskończona.

Pisałem kilka dni temu, jako jedną notatek o historii gospodarczej polskiej przemiany lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku o najpoważniejszym elemencie historii ekonomicznej tamtych czasów. Pisałem o "reformie numer sześć". Pisałem o doktrynalnym złudzeniu pseudoliberalnej polityki prywatyzacyjnej, która doprowadziła gospodarkę polską do bardzo poważnych szkód. Reforma gospodarcza w swojej części prywatyzacyjnej, zawierała niestety bardzo mocną klamrę spinającą ją z monetarną reformą Leszka Balcerowicza. Było kilka takich elementów, które otworzyły wrota pasożytom polskiej gospodarki, umożliwły degenerację systemów państwa. Wiele różnych sprzężeń, których usunięcie do dzisiaj wymaga bardzo wielkiej prac.

Ale najważniejszą klamrą tych demoralizujacych przekonań politycznych był pogląd, że polski majątek narodowy jest bezwartościowy. To przekonanie stało się podstawą fałszywej oceny bardzo wielu innych warunków politycznych i możliwości polskiej gospodarki, warunków spłaty polskiego zadłużenia i zabezpieczeń tej spłaty, był fundamentem afery FOZZ i słynnego oscylatora ArtB.

W wulgarnej wersji stało się to źródłem tysięcy takich bezczelnych kradzieży prywatyzayjnych jak te, o których opowiadała posłanka Beata Sawicka. To jest prawdziwy scenariusz, powtarzany już tysiące razy od niepamiętnych czasów. Może być powtórzony i tyle. Wystarczy skorumpowane środowisko i odpowiedni klimat.

Wyobrażałem sobie, że Platforma Obywatelska straciła swoją szansę. Szansę politycznego odcięcia się od tej tradycji. Jasno krótko i zdecydowanie. Po konferencji prasowej Mariusza Kamińskiego wystarczyłaby prosta reakcjia Julii Pitery, Bronisława Komorowskiego, Donalda Tuska, SLawomira Nowaka i innych "twarzy" tej partii.

Krótkie dziękuję, każdego z nich z osobna i wszystkich razem. Tak, my też jesteśmy przeciw korupcji, już pożegnaliśmy się z byłą koleżanką, dziękujemy CBA, my już też jesteśmy spokojni. Zobaczyliśmy dowody, żałujemy, że nie skorzystaliśmy z szansy ich wcześniejszego obejrzenia. Widziałem kilka takich autentycznych reakcji po stronie niektórych polityków Platformy Obywatelskiej.

Pokazali by klasę, zdobyli by punkty w wielu środowiskach. Dzisiaj byłoby już spokojnie. W tej sprawie.

Ale zwyciężyło coś, co moim zdaniem wygląda jak reakcja nieczystego sumienia, odruchowa reakcja zdemoralizowanego środowiska, przyłapanego na gorącym uczynku. Niestety. A opinia publiczna otrzymała sygnał o braku klasy.

Wrażenie jest okropne. Teraz już decydują reakcje emocjonalne  i odczucia. Trzeba być obrzydliwie pozbawionym godności, honoru i ludzkich uczuć.

Popatrzmy:
Policjanci złapali złodzieja.
Sztab wyborczy PO ma czelność, jest na tyle pozbawiony ludzkich uczuć, aby udawać, że po jego stronie jest wszystko w porządku.
Sztab wyborczy Platformy Obywatelskiej miał czelność rzucić się całą swoją energią na pomoc skorumpowanemu politykowi. Platforma Obywatelska postawiła całą swoją reputację, aby jednoznacznie stanąć po stronie korupcji, kradzieży i rabunku publicznego majątku. 
Tak to niestety wygląda. 

Platforma Obywatelska posunęła się do posługiwania się konferencją prasową, taką konferencją prasową w obronie złodzieja.
Takie spotkanie z nieszczęsliwą Beatą Sawicką.

Napisałem potem jakiś tekst, a później wyszedłem, zobaczyłem konferencję prasową z proesorem Zbigniewem Religą.

Skasowałem tekst poprzedniego własnego komentarza. To co się stało na konferencji Religi, to jest już szczyt.

To nie była konferencja prasowa, to było coś gorszego od ubeckiego przesłuchania z tezą. Religa nie jest pod tym względem przeszkolony. Nie umie się bronić w czasie wrogiego napadu tego typu. Jak przesłuchanie KGB.
Zespół równo i metodycznie niszczących człowieka brutalnych napastników. Podobno dziennikarzy na konferencji prasowej.
A jak wyrwali z Religi wiadomość, że nie widział koferencji prasowej Beaty Sawickiej, ani nawet konferencji prasowej CBA, nie widział filmów z Sawicką, to zaczęli Relidze wkręcać, że zamierzała się posługiwać się jego projektemn ustawy o sieci szpitali, aby okradać polską służbę zdrowia, okłamywali profesora Zbigniewa Religę w tym momencie.
Tak, z tej ustawy nie wynika taka możliwość, to Religa potwierdził. Sawicka przecież jednak wyraźnie opowiadała, że po wyborach będzie stanowiła prawo, no i wtedy dojdzie do interesu ze służbą zdrowia. Ale przesłuchujący mogą powoływać się na oświadczenie Religi, że scenariusz planowanego przestępstwa posłanki Beaty Sawickiej jest mało wiarygodny.
To jest sukces Macieja Kapika. Sukces dziennikarskiego oszustwa!

Trzeba było widzieć, ten chamski atak, widać jak facet bezwzględnie gnoił Religę, WYMUSZAJĄC ZEZNANIA.
Maciej Knapik teraz jeszcze się przyznaje, że ON PROWADZIŁ TO MANIPULACYJNE PRZESŁUCHANIE. Jest sukinsyn dumny. Szczyci się sukcesem zawodowym, niestety, ale na bandyckim poziomie czarnej propagandy.

Ten bandzior Knapik okłamał profesora Religę, aby wymusić na nim oświadczenie korzystne dla PO.
Jak nie dało się wymusić i pokonać Religi na podstawiwym gruncie merytorycznym, to przynajmniej postarał się  pomniejszyć jednoznaczność postawy posłanki Sawickiej.
Zatrzeć nękającym ogniem brutalnych pytań, głuchy na argumenty, ale cisnąc kolanem do ściany, zmusił Religę do przyznania, że w spocie PiS, zawierającym oświadczenie Religi jest jego prawdziwe oświadczenie i trochę teatru. Wykorzystał wręcz swoję przewagę fizyczną, młodego, bezczelnego gówniarza. Zawodowego dziennikarskiego kibola od brudnej roboty. Jeszce wczoraj nawet nie wiedziałem jak się facet nazywa. W normalnym cywilizowanym Świecie stacja telewizyjna powinna przeprosić Pana profesora za takie dziennikarskie wulgarne nadużycie, albo lepiej wymuszenie.

"PO jest więc czyste jak łza, a PiS stosuje niegodne metody". Tak Knapikowi  wyszło. To drugi sukces Knapika. Religa chciał wciąż zachowywać się jak dobrze wychowany człowiek, zasłużony profesor, starszy doświadczony i mądry człowiek, nie psunął się do powiedzenia wprost, co było już widoczne...

To co robi Platforma, przypomina akcję realizowanej prowokacji gliwickiej.
Gangsterskie, gorszące metody kłamstwa i nacisku propagandowego.
Widać już agresywną napaść i akcję czarnej propagandy  w działaniu.

Kłamie w żywe oczy, a TVN wysyła zawodowych propagandzistów, gangsterów czarnej propagandy i pseudo ekspertów, którzy nie oglądając się na nic, stosują teraz już wszelkie najgorsze i najbardziej niegodne metody najczystszego kłamstwa.
Wyobrażam sobie niektórych z tych propagandzistów z makarowem w garści, strzelających na oślep.
Sumienie i honor pozostawili w czwartym pokoleniu za sobą.
Nie spodziewałem się, że takie haniebne rzeczy przyjdzie mi jescze w życiu oglądać.
To już nie są wolne wybory.
To już wrogi najazd gangsterów.
Przed niczym się nie cofną.
...
Nagranie kiboli
Żadnych treści, nic ,tylko ponura nienawistna walka o władzę, taka bezduszna...
Konferencja, konwencja, czy konwergencja.
Przecież uczciwi ludzie powinni to zobaczyć,...
Zero treści....

link do komentarza

To co PO nazywa zemstą, Naród nazywa sprawiedliwością!
2007-10-17 17:49 Kasior0 416
 Po przeczytaniu powyżej umieszczonego tekstu, bardzo uprzejmie zapraszam do czytania następnego już wpisu o skandalu stulecia. Prawdziwym, potężnym budzącym zgrozę skandalu stulecia, faktycznej zdrady narodowej, za którą trzeba by winnych wygonić z Polski, a ich Partię skazać na wieczną banicję, na zawsze odebrać im wszelką szansę wyborczą. Ta wiadomość powinna koniecznie dotrzeć do wszystkich Polaków jeszcze przed wyborami, trzeba uczynić wszystko, aby tak się stało. Proszę aby każdy z czytelników skorzystał z każdego dostępnego środka działania, znajomego, przełożenia albo jakieś niesamowitej możliwości. Proszę oto >>> Tutaj, skandal stulecia!   ___________________________________________________________________________
Przypisy:
[...] "Ropa, gaz, węgiel i krew" (maryla)
[...] "Putin zagrożony w grze o naftę" (conkret)
[...] "Polityczna poprawność, a mentalność totalitarna" (Agnieszka Kołakowska)
[...] "Kolonialna mentalność polskich elit" (EwaThompson)
[...] "O barierach epistemologicznych w kształceniu" (Eine)
[06] "Gra o sumie zerowej?" (michael)
[66] "Metafory i znaki szczególne „układu” (michael)
[67] "Rozważania o „układzie” (michael)
[79] "Katastrofalna prognoza dla Platformy Obywatelskiej!" (michael)
http://lista-obecnosci.blogspot.com/
http://coo.livenet.pl/
____________________________________________________________________________
66.666
Opublikowano: 17.10.2007 20:04.
Autor: michael
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jesteśmy skazani na rzetelną analizę naszych korzeni, sumienną refleksję filozoficzną i na skrupuatne wyciąganie praktycznych wniosków. Jestem więc wyrachowanym przeciwnikiem poprawności politycznej, bo wpycha ona w arogancką gnuśność myśli, wiąże stereotypami i mistyczną wiarą w trujący urok haseł - pięknych tylko od frontu. Tak myślę o przyszłości.

Geo Visitors Map
who's online

Mój e-mail: mil@mail2michael.com
michael: http://michael-rwe.blogspot.com
michael: http://michael-wolnaeuropa.blogspot.com/

image
Rosyjska wytwornica gęstej mgły

image
image

Ptak nielot, zwany limitem
Linki do moich poprzednich postów:

225. DEBILIZM POLSKIEGO ŻYCIA PUBLICZNEGO
224. Popyt na Janusza Palikota
223. Andrzej Wajda - Oligarcha demodernizacji Polski
222. O co chodzi, początek konstruktywnej propozycji
221. Ustawa o zwalczaniu przemocy w rodzinie
220. Fine tuning, Odsłona IV Zero tolerancji do myślenia
219. Fine tuning, Odsłona III Czy nowa konstrukcja?
218. Fine tuning, Odsłona II Zwariowani liberałowie
217. Fine tuning, Odsłona I Noworoczne rozmowy
216. Fine tuning. Subtelnego zestrojenia życzę!
215. Czy polska prawica jest bezjajeczna?
214. Sprawa hazardu? To nie żadna afera, to propaganda.
213. 28 lat
212. Wszczepienie odporności na dziejące się zło
211. Świadomość geopolityczna, na kilka dni przed...
210. Czas na projekt Rzeczypospolitej.(IGP)
209. Musimy zorganizować think tank, by Polskę odzyskać
208. Strategia wyborcza - Europejskie wybory (IGP)
207. Kombinacja operacyjna Dziennika przeciwko gospodarce
206. PAMIĘĆ i TOŻSAMOŚĆ. Treść polskiej polityki (IGP)
205. DUPEK STANU
204. SAISONSTAAT. Treść polskiej polityki (IGP)
203. Przyczynek do polskiej geopolityki. (IGP)
202. DEMORALIZUJĄCE CECHY FAŁSZYWYCH DIAGNOZ
201. Ale zbaw mnie od nienawiści I ocal mnie od pogardy.
200. Okrągły Stół, biskup Bronisław Dębowski i Angela Merkel
199. KTO TRZYMAŁ SMYCZ – AGENCI CZY DYSYDENCI?
198. Światowy problem: OBAMA. Treść polskiej polityki VII IGP
197. Z tym rosyjskim gazem idzie w parze parę lip.
196. EPIGONIA [1]
195. WYBIERZMY MĄDRZE. Treść polskiej polityki. - Część VI
194. Nowa "Euforia"
193. FATALNA FIKCJA*). Część V (IPG)
192. Treść polskiej polityki - wariant motywacyjny. Część IV
191. List z podróży
190. Treść polskiej polityki. Bez złudzeń - pożegnanie z mitami.
189. Treść polskiej polityki. Część II (IPG)
188. Gruzja jest testem. Cel jest dalej - Treść polskiej polityki
187. Gruzja jest testem. Cel jest dalej
186. XXI wiek - program pozytywny (IGP).
185. Aresztowanie Wojciecha Sumlińskiego
184. Czy grozi nam pełzająca ewolucja w stronę zła? (IGP)
183. RUCH FUNKCJONARIUSZY. (IGP)
182. Polska doktryna obronna w ścieku TVN
181. Polska doktryna obronna (IGP)
180. BOLSZEWIZATOR
179. Kombinacja operacyjna "Dziennika"
178. Dlaczego rząd Donalda Tuska musi odejść?
177. II Apel Aspiryny
176. Przyczynowość i przypadkowość w historii (IGP)
175. Ptak nielot, zwany limitem (IGP)
174. Jak zorganizować Polskę (IGP)
173. Instytut Geopolityki Polskiej (IGP)
172. Sprawa Bolka.*)
171. Eurotalibowie i katyńscy strzelcy
170. Fundamentalne pomieszanie porządków...
169. Gruby błąd Erazma...
168. Art. 10 ust. 1. Ustrój Rzeczypospolitej...
167. Systemy ustrojowe. Czy wszyscy okuliści są kłamcami?
166. Systemy ustrojowe Rzeczpospolitej.
165. Niebezpieczna równość, groźna wolność...
164. Zegarmistrz światła kolorowy.
163. Czy można żyć z dziurą w głowie?
162. Bardzo ważny temat geopolityczny
161. Król oblał egzamin
160. 3 Maj. Dzień Polskiej Racji Stanu
159. Zdefiniować wroga politycznego, aby go pokonać
158. Duby Smalone
157. Cenzura. Tybet w Europie.
156. Wracam do przerwanego wątku,...
155. OBCY
154. Słowo o tym konkretnym bojkocie.
153. Popieram protest
152. Incitatus, pierwszy koń mianowany senatorem
151. Sejm wybrał. A jak teraz zagwarantować sukces?
150. Ponawiam rekomendację. Nie głosować za ratyfikacją.
149. Jak wybrać kartę, która zagwarantuje sukces?
148. Powiem jedno. Ja na miejscu Jarosława Kaczyńskiego...
147. O Traktacie Lizbońskim i Margaret Thatcher. Rekomendacja
146. Margaret Thatcher i iluzje XXI wieku
145. Margaret Thatcher: "UE jest skazana na niepowodzenie,
144. Marzec 2008. Staranna analiza wydarzeń
143. Marzec 2008 Polska Sprawa Narodowa
142. Pomieszanie porządków.
141. Debata o prawicy - mieszanie porządków.
140. Czerwony Kapturek 66
139. Oszukana demokracja cd
138. Słuchałem dzisiaj przemówienia Jarosława Kaczyńskiego
137. Jerzy Czartoryski "Czarna Lista" Ministra Sikorskiego
136. "Oszukana demokracja" (Pisze się)
135. Moje boje nad Bzdurą
134. Herbert?
133. Nie ma litości dla skurwysynów
132. Eureko i postaw czerwonego sukna
131. Analizując źródło sukcesu rynkowego GW.
130. Analiza SWOT w polityce.
129. Dzisiejszy dzień dostarczył ekscytujących zdarzeń
128. OBRONA WYPRZEDZAJĄCA
127. Wyzwania XXI wieku.W zachwycie nad cudzym bełkotem.
126. Bezpieczeństwo energetyczne Europy zagrożone.
125. Bardzo ciekawa dyskusja miała miejsce.
124. Nudziarze a nauka uczciwego myślenia.
123. Nudziarze.
122. Wychowanie klasyczne
121. 2008 Ku pokrzepieniu serc
120. Siedziałem w jednej celi z mordercą
119. Analiza założeń polityki zagranicznej
118. Okiem trenera
117. Wynik meczu Polska - Rosja 0 : 12
116. Wyzwania XXI wieku. Koniec z normalnością.
115. Koniec końca świata. Sto dni jeszcze trwa.
114. 5 grudnia 2007. Urodziny Marszałka Józefa Piłsudskiego.
113. Venissa, cerebrologia, wielki plan polityczny,...
112. Prymitywne widzenie Świata. Neksjalizm.
111. Wyzwania XXI Wieku. Neksjalizm.
110. Fragmenty wiersza Mariana Hemara,... kto rządzi światem,
109. Wyzwania XXI wieku. Państwo strachu.
108. Zdziecinnienie światowych elit.
107. Wyzwania XXI wieku. Stulecie chirurgów.
106. Wyzwania XXI wieku. Przejście od CM=1 do CM=2.
105. Wyzwania XXI wieku. Ćwiczenie praktyczne.
104. Wyzwania XXI wieku. Katastrofalna prognoza dla PO.
103. Wyzwania XXI wieku. Początek klęski mitu specjalizacji.
102. Wyzwania XXI wieku. Narzędzia i mity sprawnego myślenia.
101. Anioł śmierci. Azrael? Nie, jest inny kandydat.
100. Tanie Państwo. O jakości myślenia.
99. Eureko, czyli jeden z błędów PiS.
98. Niebezpieczne mity poprawności politycznej.
97. Jak informuje najnowszy „Dziennik”.
96. Już wiem jaki jest wynik wyborów.
95. Umówmy się tak.
94. Skandal Stulecia.
93. Luźna obserwacja z życia czarnej propagandy.
92. Zapis cenzury w sprawie suwerenności Polski.
91. Sprawa polskiej suwerenności gospodarczej i politycznej.
90. Moja rada dla sztabu wyborczego PiS
89. Moja rada dla posłanki Jolanty Szczypińskiej
88. Publiczność w pewnym sensie nie zachowywała się poprawnie
87. Po debacie opowieść o oszustwie stulecia.
86. Wydarzyło się dzisiaj coś niezwykle dla Polski ważnego.
85. Tusk zaczyna mi się niepodobać.
84. Idea trójpodziału władzy.
83. Wyzwania Cywilizacji XXI wieku
82. Przedwyborcza rozmowa o Konstytucji III RP.
81. Przedwyborcze problemy i wyzwania cywilizacji XXI wieku.
80. Idiotyzm roku: - Który z polityków ma więcej do ugrania?
79. Katastrofalna prognoza dla Platformy Obywatelskiej
78. Idiotyzm roku? Nie! Strzał w dziesiątkę!
77. Skąd ten strach Redaktora Romana Kurkiewicza?
76. Glosa (γλώσσα)
75. O demoralizujących cechach ustroju gospodar... PRL - Cz II
74. O demoralizujących cechach ustroju gospodarczego PRL
73. Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację
72. OBYWATELSKI CERTYFIKAT ZAUFANIA
71. Osiemnastopunktowy dekalog polityczny
69. Rokita wycofał się na jakiś czas
68. Capo di tutti capi?
67. Upiorna dyskusja z myślącymi inaczej
66. Metafory i znaki szczególne „układu”
65. Rozważania o „układzie”
64. „Obywatelski Certyfikat Zaufania”. Sobotni list do „szczelo”
63. Platformy Obywatelskiej „sprzątanie po PiS”
62. Krok do przodu w zrozumieniu “układu”. (74)
61. Czego durny Giertych nie wie? (10)
60. Wywiad telewizyjny premiera. (15)
59. Bereza Kartuska im się marzy. (21)
58. Tekst w imieniu gangstera (27)
57. Skaner polityczny: - Kto będzie hegemonem prawicy? (13)
56. Słucham teraz w TVP3 posła Wierzejskiego...(28)
55. Marcinkiewicz nie powiedział, że jest podsłuchiwany (70)
54. Ujawniam plan Romana Giertycha (21)
53. Tajemnicze słowo UKŁAD. (72)
52. Żądamy drugiego procesu w Norymberdze. (16)
51. Eumenesie. (23)
50. Fachowe opinie o rządzie PiS: - Szkoda, że padają, (14)
49. Polityczne tchórzostwo Platformy Obywatelskiej, (14)
48. Wiwisekcja wyborcza.(3)
47. Michaelu, najbliższe dni będą decydujące dla Polski. (15)
46. Zaprzęganie nauki. (2)
45. Patriotyzm polskich Żydów (18)
44. Patriotyzm nie jest rasizmem. (11)
43. Patriotyzm jest jak rasizm? (28)
42. Czy RRK jest rosyjskim szpiegiem? (31)
41. Cud nad Wisłą potrzebny od zaraz! (22)
40. 13 sierpnia 2007 roku Jerzy Szmajdziński powiedział (30)
39. Ziobro ma przechlapane? (77)
38. W języku światowej wymiany myśli, ludzi i idei (5)
37. Współczesna definicja komunizmu. (22)
35. Pasożytniczy model komunizmu (10)
34. Dyskusja o przemianie ustrojowej PRL w 1989/1990. (24)
33. Opis komunizmu - diagnoza Pruskiego Sztabu (26)
32. Jakość kompetencji elit. (15)
31. Granice pojmowania rzeczywistości i jakość elit. (31)
30. Realistyczna ocena polskiego marca 1968 (29)
28. Sprawa polskiego interesu narodowego przed Sądem.(38)
27. Rodzina, praca, nauka, religia, oto przyszłość Europy. (37)
26. RACJA STANU - Czy gatunek Europejczyków przetrwa? (38)
25. Integracja europejska jest dla Polski sensownym wyborem.(6)
24. Czy integracja polityczna jest europejskim samobójstwem? (6)
23. Samobójstwo, jako ratunek przed deszczem. (4)
22. Reportaż o najjadowitszych wężach świata.(6)
21. Doczekałem się konferencji prasowej CBA. (50)
20. Alienacja władzy, czy dziennikarskie pogaduszki? (2)
19. Retoryczne pytanie: - Czy Vaclav Klaus jest oszołomem? (22)
18. Czy Vaclav Klaus, Prezydent Czech jest oszołomem? (16)
17. Dlaczego Europa nie uznaje chrześcijańskiej tradycji? (4)
16. RZECZ O WYOBRAŹNI – MISJA IV WŁADZY (36)
15. Gdzie Bukiel ma polską rację stanu? (29)
14. POLSKA RACJA STANU – Wolna Europa? (37)
13. RACJA STANU - Ważny moment historyczny. (60)
12. POLSKA RACJA STANU - Początek wyboru. (14)
11. Gospodarka Kraju jest jak chłopskie gospodarstwo. (9)
10. Tomasz Wróblewski & RobertK - unia intelektualna. (76)
09. Pytania do Pana Chaosu i profesora Sadurskiego. (12)
08. POLSKA RACJA STANU Cz I – streszczenia diagnozy. (5)
07. Bolszewickie kłamstwo – gdzie przyłożyć dłuto? (20)
06. Gra o sumie zerowej? (22)
05. Czemu hieny tak krążą? (11)
04. Jak Człowiek staje się niewolnikiem? (11)
03. CUDOWNA MATERIA DO BATALII POLITYCZNEJ (19)
02. Doktryna hałasu w historii gospodarczej III RP. (8)
01. Czy potrzebna jest jeszcze raz rozgłośnia polska RWE? (31)

image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Krzysztofjaw napisał swój artykuł wczoraj, a ja swój nasmarowałem dzień wcześniej....
  • starman z pewnością jest głupi. I TERAZ UWAGA: JAKI ARGUMENT, TAKI KONTRARGUMENT. I jeszcze,...
  • Prezes nie jest tak durny, aby tak robić.

Tematy w dziale