Blog
Wolna Europa? Zdemoralizowanym mediom - NIE!
michael
michael Z uporem szykuję "Historię gospodarczą III RP"
27 obserwujących 293 notki 398316 odsłon
michael, 10 lipca 2017 r.

87 MIESIĘCZNICA - PAMIĘĆ I POSZUKIWANIE PRAWDY czy DZIEŃ ZŁODZIEJA?

Od 87 miesięcy nie zapominam o prawdzie. I widzę, prawda zwycięża, cztery dni temu powiedział to Prezydent Donald Trump. Powiedział, że cały świat stoi przed problemem cywilizacyjnym. Ta PRAWDA staje się z dnia na dzień jaśniejsza i wyraźniejsza. Prawda jest najważniejsza. I widać, że złodziei prawda w oczy kole. Prawda ujawnia kto jest kim, kto po której stronie działa i demonstruje. Jest nowa organizacja, która staje w obronie złodziei z Platformy Obywatelskiej, a nazywa się Obywatele RP. To są ludzie gotowi do protestu i awantury, to są ludzie, którzy jeszcze wczoraj w Hamburgu pokazali o co im chodzi. Tam gdzie zaczyna się sukces Wolnej i Niepodległej Polski, Obywatele RP chorują z nienawiści. Gdy Polska staje się Polską, gdy Polska rośnie w siłę, oni są przeciw. I to koniec podsumowania.

Skąd się wzięli Obywatele RP?
Bez względu na to o jaką sprawę chodzi, czego prawda dotyczy, czy prywatyzacja, czy reprywatyzacja, czy kasta sędziowska, czy naukowcy habilitowani czy zhańbieni, czy była agentura, czy przedsiębiorcy, czy żołnierze - przez całą polską historię, od września 1939 roku rozpoczęła się tragiczna wymiana elit. Zbrodnia przeciwko polskiej tożsamości narodowej.

 • Te elity, dla których BÓG, HONOR i OJCZYZNA były szanowanym prawem od pokoleń, z dziada pradziada, elity wykształcone w prawdziwej "AKADEMII UMIEJĘTNOŚCI", te elity były mordowane i bezwzględnie eliminowane przez Niemców, Rosjan i Pełniące Obowiązki Polaków komunistyczne władze PRL i niestety także i ich następców w III RP. Wymordowanie profesorów Uniwersytetów we Lwowie i Krakowie, w Oświęcimiu i Katyniu i tysiące mordów, o których mniej się mówi i pamięta, nie tylko Żołnierze Wyklęci, a inteligencja polska, inżynierowie i poeci, księża i księgowi przez lata trafiali do piachu, byli chowani gdzieś za murem i na Łączce, umierali gdzieś na Syberii albo emigrowali, do Polski nie wracali...
 • Na ich miejsce błyskawicznie pojawiały się nowe elity, nowi Obywatele RP tworzeni z partyjnego nadania, z których nie matura lecz chęć szczera robiła oficerów albo "socjalistycznych profesorów", specjalistów od marksistowskiej teorii wszystkiego. Niestety, niechby te marksistowskie elity były elitami, nawet marksistowskie elity byłyby lepsze od tej ubeckiej hałastry. Niestety cały system kiszenia nowych elit polegał na selekcji negatywnej.
  Nie ten historyk, geolog albo fizyk był lepszy, który był lepszy, ale ten, który był bardziej partyjny i marksistowski. Kariery nie zaczynały się na uczelniach, ale na zebraniach.
  W latach pięćdziesiątych XX wieku początkiem kariery naukowej był Związek Młodzieży Polskiej (ZMP), później Zrzeszenie Studentów Polskich (ZSP) i Związek Młodzieży Socjalistycznej (ZMS). To były polskie odmiany Komsomołu.
  Nikt w Polsce nie robił żadnej kariery naukowej ani zawodowej - wszyscy robili tylko i jedynie karierę polityczną. I TAK JEST DO DZISIAJ.
  Nie ważne co kto potrafi, ważne by był poprawny politycznie. Czy profesor czy aktor. Jeśli konkretny aktor czy aktorka zrobi na scenie kupę, albo laskę - to nie jest już ważne czy ma dykcję albo czy potrafi mówić. Jest poprawna politycznie.
  Można być durniem, można być chamem, byle być poprawnym politycznie. To są Obywatele RP.

Na tym polega współczesny problem z tą wymianą elit. Te nowe elity, które niewiele umieją, mało potrafią i nic nie rozumieją, mają niewiele szans na przetrwanie, jeśli prawda o nich samych stanie się nagą prawdą. Zwracam uwagę na przemówienie Prezydenta Donalda Trumpa. On o tym mówił. O współczesnym wyzwaniu cywilizacyjnym.
Tradycja ludzi Powstania Warszawskiego 1944 - to przyszłość cywilizacji współczesnego człowieka rozumu. Homo sapiens. Mamy być rozumni.
Tradycja Powstania w Hamburgu 2017 - to koniec cywilizacji. To początek cywilizacji człowieka totalitarnego. Zamiast człowieka myślącego mamy ludzi z erekcją. Homo erectus. Poprawni politycznie neandertalczycy. A więc Obywatele RP.

Powiem tylko jedno, uważam to za moją osobistą i najważniejsza prawdę. Jest to uzasadnienie mojego podkreślenia słowa "całkowite". Dlaczego uważam, że "całkowite" odcięcie się od komunizmu i zupełne odsuniecie komunistów od władzy jest wręcz cywilizacyjną koniecznością?

 • Po prostu, aby Polska była Polską, w Polsce nie może być ani strzępka komunistycznej władzy, ani grama totalitarnej opozycji. Dlaczego zupełne zero i wielkie nic wolności dla komunizmu, komunistów i wszelkich złogów komunizmu?

Otóż, jeśli Polska chce być krajem demokratycznym, a a wszyscy ludzie, bez względu na swoje pochodzenie etniczne, rasę i kolor skóry chcą być obywatelami demokratycznego państwa w bezpiecznym Kraju, to powinni wiedzieć, że demokracja polega na szacunku, demokracja polega na wzajemnym poszanowaniu i wolności poglądów każdego człowieka. Nie ma zgody na kłamstwo i chamstwo w polskiej polityce.

A komunizm jest odwrotnością, jest zupełnym przeciwieństwem demokracji, jest totalitaryzmem polegającym na nienawiści i pogardzie do wszystkiego co inne... Komunizm jest kłamstwem i chamstwem, które ma ochotę "ruszyć z posad bryłę świata", podszywając się pod fałszywie internacjonalistyczne, pełne poprawności politycznej piękne słowa. Kiedyś totalitarni komunistyczni zbrodniarze mówili "internacjonalizm" dzisiaj totalitarna opozycja opowiada o "multikulturowości". Piękne słówka, tyle że nie ma w nich ani grama prawdy. Ubrał się szatan w ornat i ogonem na awanturę dzwoni.

Widzimy to co dzień, widzimy totalitarną opozycję, która wcale nie jest opozycją. Dlatego w roku 1989 Solidarność Walcząca sprzeciwiła się porozumieniu z komunistami, do którego przystąpiła część opozycji w Polsce, dlatego w roku 1990 przywódca Solidarności Walczącej symbolicznie wywrócił symboliczny okrągły stół.

Wszystko można zrozumieć, wszędzie może znaleźć miejsce na kompromis, nie można pogodzić przeciwieństw, nie można pogodzić tezy z antytezą, ani demokracji z antydemokracją, ani zdrowia z chorobą, tak jak nie można pogodzić życia ze śmiercią.

Zdrowie polega na braku choroby. Demokracja polega na braku antydemokracji, tak jak życie polega na braku śmierci. Polska bardzo potrzebuje opozycji, opozycji, która jest opozycją. Polska ma jednak dość totalitaryzmu. A Obywatele RP nie są opozycją. Są ekstremalnymi bojówkami totalitarnych resztek komunizmu. Złogi chamstwa.

 

* * *

image

 

* * *

Opublikowano: 10.07.2017 20:00. Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 20:11.
Autor: michael
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jesteśmy skazani na rzetelną analizę naszych korzeni, sumienną refleksję filozoficzną i na skrupuatne wyciąganie praktycznych wniosków. Jestem więc wyrachowanym przeciwnikiem poprawności politycznej, bo wpycha ona w arogancką gnuśność myśli, wiąże stereotypami i mistyczną wiarą w trujący urok haseł - pięknych tylko od frontu. Tak myślę o przyszłości.

Geo Visitors Map
who's online

Mój e-mail: mil@mail2michael.com
michael: http://michael-rwe.blogspot.com
michael: http://michael-wolnaeuropa.blogspot.com/

image
Rosyjska wytwornica gęstej mgły

image
image

Ptak nielot, zwany limitem
Linki do moich poprzednich postów:

225. DEBILIZM POLSKIEGO ŻYCIA PUBLICZNEGO
224. Popyt na Janusza Palikota
223. Andrzej Wajda - Oligarcha demodernizacji Polski
222. O co chodzi, początek konstruktywnej propozycji
221. Ustawa o zwalczaniu przemocy w rodzinie
220. Fine tuning, Odsłona IV Zero tolerancji do myślenia
219. Fine tuning, Odsłona III Czy nowa konstrukcja?
218. Fine tuning, Odsłona II Zwariowani liberałowie
217. Fine tuning, Odsłona I Noworoczne rozmowy
216. Fine tuning. Subtelnego zestrojenia życzę!
215. Czy polska prawica jest bezjajeczna?
214. Sprawa hazardu? To nie żadna afera, to propaganda.
213. 28 lat
212. Wszczepienie odporności na dziejące się zło
211. Świadomość geopolityczna, na kilka dni przed...
210. Czas na projekt Rzeczypospolitej.(IGP)
209. Musimy zorganizować think tank, by Polskę odzyskać
208. Strategia wyborcza - Europejskie wybory (IGP)
207. Kombinacja operacyjna Dziennika przeciwko gospodarce
206. PAMIĘĆ i TOŻSAMOŚĆ. Treść polskiej polityki (IGP)
205. DUPEK STANU
204. SAISONSTAAT. Treść polskiej polityki (IGP)
203. Przyczynek do polskiej geopolityki. (IGP)
202. DEMORALIZUJĄCE CECHY FAŁSZYWYCH DIAGNOZ
201. Ale zbaw mnie od nienawiści I ocal mnie od pogardy.
200. Okrągły Stół, biskup Bronisław Dębowski i Angela Merkel
199. KTO TRZYMAŁ SMYCZ – AGENCI CZY DYSYDENCI?
198. Światowy problem: OBAMA. Treść polskiej polityki VII IGP
197. Z tym rosyjskim gazem idzie w parze parę lip.
196. EPIGONIA [1]
195. WYBIERZMY MĄDRZE. Treść polskiej polityki. - Część VI
194. Nowa "Euforia"
193. FATALNA FIKCJA*). Część V (IPG)
192. Treść polskiej polityki - wariant motywacyjny. Część IV
191. List z podróży
190. Treść polskiej polityki. Bez złudzeń - pożegnanie z mitami.
189. Treść polskiej polityki. Część II (IPG)
188. Gruzja jest testem. Cel jest dalej - Treść polskiej polityki
187. Gruzja jest testem. Cel jest dalej
186. XXI wiek - program pozytywny (IGP).
185. Aresztowanie Wojciecha Sumlińskiego
184. Czy grozi nam pełzająca ewolucja w stronę zła? (IGP)
183. RUCH FUNKCJONARIUSZY. (IGP)
182. Polska doktryna obronna w ścieku TVN
181. Polska doktryna obronna (IGP)
180. BOLSZEWIZATOR
179. Kombinacja operacyjna "Dziennika"
178. Dlaczego rząd Donalda Tuska musi odejść?
177. II Apel Aspiryny
176. Przyczynowość i przypadkowość w historii (IGP)
175. Ptak nielot, zwany limitem (IGP)
174. Jak zorganizować Polskę (IGP)
173. Instytut Geopolityki Polskiej (IGP)
172. Sprawa Bolka.*)
171. Eurotalibowie i katyńscy strzelcy
170. Fundamentalne pomieszanie porządków...
169. Gruby błąd Erazma...
168. Art. 10 ust. 1. Ustrój Rzeczypospolitej...
167. Systemy ustrojowe. Czy wszyscy okuliści są kłamcami?
166. Systemy ustrojowe Rzeczpospolitej.
165. Niebezpieczna równość, groźna wolność...
164. Zegarmistrz światła kolorowy.
163. Czy można żyć z dziurą w głowie?
162. Bardzo ważny temat geopolityczny
161. Król oblał egzamin
160. 3 Maj. Dzień Polskiej Racji Stanu
159. Zdefiniować wroga politycznego, aby go pokonać
158. Duby Smalone
157. Cenzura. Tybet w Europie.
156. Wracam do przerwanego wątku,...
155. OBCY
154. Słowo o tym konkretnym bojkocie.
153. Popieram protest
152. Incitatus, pierwszy koń mianowany senatorem
151. Sejm wybrał. A jak teraz zagwarantować sukces?
150. Ponawiam rekomendację. Nie głosować za ratyfikacją.
149. Jak wybrać kartę, która zagwarantuje sukces?
148. Powiem jedno. Ja na miejscu Jarosława Kaczyńskiego...
147. O Traktacie Lizbońskim i Margaret Thatcher. Rekomendacja
146. Margaret Thatcher i iluzje XXI wieku
145. Margaret Thatcher: "UE jest skazana na niepowodzenie,
144. Marzec 2008. Staranna analiza wydarzeń
143. Marzec 2008 Polska Sprawa Narodowa
142. Pomieszanie porządków.
141. Debata o prawicy - mieszanie porządków.
140. Czerwony Kapturek 66
139. Oszukana demokracja cd
138. Słuchałem dzisiaj przemówienia Jarosława Kaczyńskiego
137. Jerzy Czartoryski "Czarna Lista" Ministra Sikorskiego
136. "Oszukana demokracja" (Pisze się)
135. Moje boje nad Bzdurą
134. Herbert?
133. Nie ma litości dla skurwysynów
132. Eureko i postaw czerwonego sukna
131. Analizując źródło sukcesu rynkowego GW.
130. Analiza SWOT w polityce.
129. Dzisiejszy dzień dostarczył ekscytujących zdarzeń
128. OBRONA WYPRZEDZAJĄCA
127. Wyzwania XXI wieku.W zachwycie nad cudzym bełkotem.
126. Bezpieczeństwo energetyczne Europy zagrożone.
125. Bardzo ciekawa dyskusja miała miejsce.
124. Nudziarze a nauka uczciwego myślenia.
123. Nudziarze.
122. Wychowanie klasyczne
121. 2008 Ku pokrzepieniu serc
120. Siedziałem w jednej celi z mordercą
119. Analiza założeń polityki zagranicznej
118. Okiem trenera
117. Wynik meczu Polska - Rosja 0 : 12
116. Wyzwania XXI wieku. Koniec z normalnością.
115. Koniec końca świata. Sto dni jeszcze trwa.
114. 5 grudnia 2007. Urodziny Marszałka Józefa Piłsudskiego.
113. Venissa, cerebrologia, wielki plan polityczny,...
112. Prymitywne widzenie Świata. Neksjalizm.
111. Wyzwania XXI Wieku. Neksjalizm.
110. Fragmenty wiersza Mariana Hemara,... kto rządzi światem,
109. Wyzwania XXI wieku. Państwo strachu.
108. Zdziecinnienie światowych elit.
107. Wyzwania XXI wieku. Stulecie chirurgów.
106. Wyzwania XXI wieku. Przejście od CM=1 do CM=2.
105. Wyzwania XXI wieku. Ćwiczenie praktyczne.
104. Wyzwania XXI wieku. Katastrofalna prognoza dla PO.
103. Wyzwania XXI wieku. Początek klęski mitu specjalizacji.
102. Wyzwania XXI wieku. Narzędzia i mity sprawnego myślenia.
101. Anioł śmierci. Azrael? Nie, jest inny kandydat.
100. Tanie Państwo. O jakości myślenia.
99. Eureko, czyli jeden z błędów PiS.
98. Niebezpieczne mity poprawności politycznej.
97. Jak informuje najnowszy „Dziennik”.
96. Już wiem jaki jest wynik wyborów.
95. Umówmy się tak.
94. Skandal Stulecia.
93. Luźna obserwacja z życia czarnej propagandy.
92. Zapis cenzury w sprawie suwerenności Polski.
91. Sprawa polskiej suwerenności gospodarczej i politycznej.
90. Moja rada dla sztabu wyborczego PiS
89. Moja rada dla posłanki Jolanty Szczypińskiej
88. Publiczność w pewnym sensie nie zachowywała się poprawnie
87. Po debacie opowieść o oszustwie stulecia.
86. Wydarzyło się dzisiaj coś niezwykle dla Polski ważnego.
85. Tusk zaczyna mi się niepodobać.
84. Idea trójpodziału władzy.
83. Wyzwania Cywilizacji XXI wieku
82. Przedwyborcza rozmowa o Konstytucji III RP.
81. Przedwyborcze problemy i wyzwania cywilizacji XXI wieku.
80. Idiotyzm roku: - Który z polityków ma więcej do ugrania?
79. Katastrofalna prognoza dla Platformy Obywatelskiej
78. Idiotyzm roku? Nie! Strzał w dziesiątkę!
77. Skąd ten strach Redaktora Romana Kurkiewicza?
76. Glosa (γλώσσα)
75. O demoralizujących cechach ustroju gospodar... PRL - Cz II
74. O demoralizujących cechach ustroju gospodarczego PRL
73. Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację
72. OBYWATELSKI CERTYFIKAT ZAUFANIA
71. Osiemnastopunktowy dekalog polityczny
69. Rokita wycofał się na jakiś czas
68. Capo di tutti capi?
67. Upiorna dyskusja z myślącymi inaczej
66. Metafory i znaki szczególne „układu”
65. Rozważania o „układzie”
64. „Obywatelski Certyfikat Zaufania”. Sobotni list do „szczelo”
63. Platformy Obywatelskiej „sprzątanie po PiS”
62. Krok do przodu w zrozumieniu “układu”. (74)
61. Czego durny Giertych nie wie? (10)
60. Wywiad telewizyjny premiera. (15)
59. Bereza Kartuska im się marzy. (21)
58. Tekst w imieniu gangstera (27)
57. Skaner polityczny: - Kto będzie hegemonem prawicy? (13)
56. Słucham teraz w TVP3 posła Wierzejskiego...(28)
55. Marcinkiewicz nie powiedział, że jest podsłuchiwany (70)
54. Ujawniam plan Romana Giertycha (21)
53. Tajemnicze słowo UKŁAD. (72)
52. Żądamy drugiego procesu w Norymberdze. (16)
51. Eumenesie. (23)
50. Fachowe opinie o rządzie PiS: - Szkoda, że padają, (14)
49. Polityczne tchórzostwo Platformy Obywatelskiej, (14)
48. Wiwisekcja wyborcza.(3)
47. Michaelu, najbliższe dni będą decydujące dla Polski. (15)
46. Zaprzęganie nauki. (2)
45. Patriotyzm polskich Żydów (18)
44. Patriotyzm nie jest rasizmem. (11)
43. Patriotyzm jest jak rasizm? (28)
42. Czy RRK jest rosyjskim szpiegiem? (31)
41. Cud nad Wisłą potrzebny od zaraz! (22)
40. 13 sierpnia 2007 roku Jerzy Szmajdziński powiedział (30)
39. Ziobro ma przechlapane? (77)
38. W języku światowej wymiany myśli, ludzi i idei (5)
37. Współczesna definicja komunizmu. (22)
35. Pasożytniczy model komunizmu (10)
34. Dyskusja o przemianie ustrojowej PRL w 1989/1990. (24)
33. Opis komunizmu - diagnoza Pruskiego Sztabu (26)
32. Jakość kompetencji elit. (15)
31. Granice pojmowania rzeczywistości i jakość elit. (31)
30. Realistyczna ocena polskiego marca 1968 (29)
28. Sprawa polskiego interesu narodowego przed Sądem.(38)
27. Rodzina, praca, nauka, religia, oto przyszłość Europy. (37)
26. RACJA STANU - Czy gatunek Europejczyków przetrwa? (38)
25. Integracja europejska jest dla Polski sensownym wyborem.(6)
24. Czy integracja polityczna jest europejskim samobójstwem? (6)
23. Samobójstwo, jako ratunek przed deszczem. (4)
22. Reportaż o najjadowitszych wężach świata.(6)
21. Doczekałem się konferencji prasowej CBA. (50)
20. Alienacja władzy, czy dziennikarskie pogaduszki? (2)
19. Retoryczne pytanie: - Czy Vaclav Klaus jest oszołomem? (22)
18. Czy Vaclav Klaus, Prezydent Czech jest oszołomem? (16)
17. Dlaczego Europa nie uznaje chrześcijańskiej tradycji? (4)
16. RZECZ O WYOBRAŹNI – MISJA IV WŁADZY (36)
15. Gdzie Bukiel ma polską rację stanu? (29)
14. POLSKA RACJA STANU – Wolna Europa? (37)
13. RACJA STANU - Ważny moment historyczny. (60)
12. POLSKA RACJA STANU - Początek wyboru. (14)
11. Gospodarka Kraju jest jak chłopskie gospodarstwo. (9)
10. Tomasz Wróblewski & RobertK - unia intelektualna. (76)
09. Pytania do Pana Chaosu i profesora Sadurskiego. (12)
08. POLSKA RACJA STANU Cz I – streszczenia diagnozy. (5)
07. Bolszewickie kłamstwo – gdzie przyłożyć dłuto? (20)
06. Gra o sumie zerowej? (22)
05. Czemu hieny tak krążą? (11)
04. Jak Człowiek staje się niewolnikiem? (11)
03. CUDOWNA MATERIA DO BATALII POLITYCZNEJ (19)
02. Doktryna hałasu w historii gospodarczej III RP. (8)
01. Czy potrzebna jest jeszcze raz rozgłośnia polska RWE? (31)

image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

 • Zauważmy - nie mówię o polskich elitach. Mówię o komunistycznych elitach działających w...
 • Nie sądzę, że mamy przypadek nowego purytanizmu. Uważam, że mamy do czynienia z pierwotnymi...
 • Krzysztofjaw napisał swój artykuł wczoraj, a ja swój nasmarowałem dzień wcześniej....

Tematy w dziale