1 obserwujący
92 notki
45k odsłon
  763   0

Pałowanie Frasyniuka

Wczoraj przez ulicę Warszawy przeszła kolejna miesięcznica smoleńska. I po raz kolejny jej trasę i przebieg usiłowali zablokować członkowie i sympatycy organizacji "Obywatele RP". Media pokazały siedzących na Krakowskim Przedmieściu ludzi z białymi różami w ręku, którzy byli przymusowo usuwani z trasy przemarszu. Wśród nich znalazł się m.in. działacz opozycyjnej "Solidarności" Władysław Frasyniuk. 

Blokujący trasę przemarszu oskarżają PiS o łamanie prawa, ustaw i Konstytucji. Gotowi są rzucać najbardziej absurdalne zarzuty, byleby tylko zaatakować partię rządzącą, w myśl zasady "rzucaj gównem, w końcu coś się przylepi". Jednak w sprawie miesięcznic smoleńskich ci sami ludzie wzywają do łamania prawa o zgromadzeniach, a nawet dopuszczają się do jego jawnego naruszania. 

Mam nadzieję, że państwu polskiemu wystarczy sił i środków do zdecydowanych działań wobec działaczy "Obywateli RP" i wszystkich ich sympatyków. Porównanie zastosowane przez Frasyniuka do sytuacji ze stanu wojennego, pokazuje jego całkowity uwiąd umysłowy. Dla partykularnych interesów ludzie jego pokroju są gotowi odwoływać się do kompletnie abstrakcyjnych sytuacji, jak choćby Przemysław Szubartowicz piszący na Twitterze o rampach i obozach, które są już na horyzoncie. Co trzeba mieć pod czaszką, by wypisywać takie bzdury.... albo też trzeba mieć dobrego dilera z dobrym towarem, który mocno trzyma .....

Miesięcznice smoleńskie to nie moja bajka, ale każdy ma prawo do wolności zgromadzeń i swobodnego przemarszu. Blokowanie ich przebiegu winno skutkować zdecydowanym działaniem służb porządkowych. Może solidne walnięcie pałką w łeb sprawi, że wróci myślenie i nastąpi przebudzenie z oparów psychodelicznego transu, w jakim jest towarzyszysz Frasyniuk ze znajomymi "Obywatelami RP. 


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo