14 obserwujących
876 notek
324k odsłony
716 odsłon

Jazgot nieuków na temat; płacy minimalnej i stawki godzinowej.

Wykop Skomentuj19

Polska może być tylko bogata bogactwem swoich dobrze wykształconych obywateli, kochających Polskę!
Kto się interesuje rozwojem państw europejskich od XVIII w. i ekonomii, ten wie dlaczego Rząd Polski pod batutą Premiera Mateusza Morawieckiego podnosi regularnie najniższą pensję i stawkę godzinową.
Znawcy tematu dobrze wiedzą; dlaczego mocnej, bogatej, zasobnej i bezpiecznej Polski nie budował przez osiem lat rząd aferzystów i nieudaczników z koalicji PO/ZSL, wspieranych przez SLD (PZPR) pod batutą Donalda Tuska i Ewy Kopacz!
Nieudacznicy z koalicji PO/ZSL + SLD (PZPR), nie budowali Polski; bogatej, zasobnej, i bezpiecznej, bo sami pomagali ją okradać szefom mafii; samorządowych, WAT, paliwowym, itd., szarej strefy, korporacji zachodnich państw UE, i Rosji.
To nie pracownicy, robotnicy i polskie rodziny się bogaciły w latach 2007 - 2015, tylko ministrowie z rządu Donalda Tuska i Ewy Kopacz, biorący niezasłużone i bardzo wysokie premie, nagrody, a także bogaciły się przez nich chronione mafie i korporacje!
A jak zapewne wiecie, to tylko całe bogacące się polskie społeczeństwo, którym zarządza rząd polskich patriotów, jaki obecnie wywodzi się ze Zjednoczonej Prawicy pod batutą PiS i prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz Premiera Rządu Polski Mateusza Morawieckiego (człowieka wszechstronnie wykształconego, przedsiębiorczego i dobrego organizatora), może Polskę czynić kwitnącą, która już teraz jest wzorem dla rządów całego demokratycznego świata!
Jak sami wiecie, to za rządów koalicji; aferzystów i nieudaczników z PO/ZSL (2007 - 2015) pod batutą Donalda Tuska i Ewy Kopacz; polska gospodarka, finanse, nauka i szkolnictwo, służba zdrowia i służby mundurowe zmierzały ostro do dna bezwzględnego!
Dopiero na początku roku 2016, polska gospodarka ruszyła w górę i jej cała sfera finansowa, PKB, itd. - tak, że polskie rodziny zaczęły wychodzić z nędzy, a nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, wojsko, policja, pracownicy i robotnicy, coraz lepiej zarabiać!
Dzisiaj w Polsce nikt nie może powiedzieć, że żyje mu się gorzej, jak w latach 2007 - 2015, że żyje w nędzy, że dzieci ma głodne, źle ubrane, że nie mają na bilet, by jechać do szkoły, czy źle zarabia, jak na obecne polskie warunki, kiedy to gospodarka dopiero zaczyna osiągać sukcesy i to mimo kryzysu w strefie euro UE.
A wracają do regularnego wzrostu płacy minimalnej; otóż ten wzrost płacy minimalnej ma spełniać dwa cele rządu Polski pod batutą Mateusza Morawieckiego:
Pierwszy, to cel ogólnospołeczny;
płaca minimalna ma chronić pracowników i robotników małych firm przed ich nagminnym wykorzystywaniem, bo jak wiecie w dużych zakładach produkcyjnych dzisiaj, tylko stażyści zarabiają poniżej 4000 zł.
Drugi cel, to ekonomiczno-innowacyjno-inwestycyjny;
on wymusza innowacje w zakładach przemysłowych i nie tylko, tj; dyrektor - kapitalista, czy prezes spółki skarbu państwa, by osiągnąć większe zyski, to nie zatrudnia dodatkowych pracowników, czy wydłuża czas pracy obecnym pracownikom i robotnikom, tylko automatyzuje linie produkcyjne, wprowadza nowoczesne technologie, metody zarządzania swoim przedsiębiorstwem, a także wymaga od pracowników ciągłego dokształcania się - doskonalenia, by miał kto te zautomatyzowane linie produkcyjne obsługiwać.
Jak mniemam, to te dwa cele rządu; wymuszą na uczniach szkół zawodowych i średnich oraz studentach uczelni wyższych kształcenie się pod potrzeby firm innowacyjnych i zakładów produkcyjnych - wysoko standardowych pod każdym względem, a nie tylko dla samego kształcenia i osiągnięcia jakiegoś tam dyplomu, nikomu niepotrzebnego i bezwartościowego!
Jak widzicie po tym krótkim rysie ekonomiczno-finansowo-gospodarczym i polityki firm oraz zakładów produkcyjnych; wzrost płacy minimalnej i stawki godzinowej - ciągnie za sobą wiele bardzo dobrych i ważnych zmian w stylu myślenia; dyrektora przedsiębiorstwa, prezesa, ich zarządów, kadry kierowniczej oraz pracowników i robotników!
Tylko idiota z ekonomii i przemian w obecnej gospodarce polskiej może dzisiaj wciskać w uszy Polek i Polaków kit, że Rząd Polski pod batutą Mateusza Morawieckiego robi, jakieś (ich bardzo głupim myśleniem) próby, doświadczenia, na jakoby żywym organizmie ludzkim!
To, co robi obecnie w Polsce Zjednoczona Prawica i z niej wywodzący się Rząd Polski pod batutą Mateusza Morawieckiego; jest bardzo nowatorskie i drogą Polski do dobrobytu w niedługim czasie, tj; bogacenia się Polek, Polaków i rodzin polskich!
Jak sami wiecie, tylko bogata: Polka, bogaty Polak, i bogate polskie rodziny, są gwarantem Polski zamieszkanej przez ludzi dobrze wykształconych – mądrych, i z tego powodu Polski silnej też; gospodarczo, militarnie, cywilizacyjnie, duchowo, i bezpiecznej!
Nie dajcie sobie rodacy aferzystom i nieudacznikom z koalicji wrogów Polski, tj: PO-KO, ZSL-Kukiz, i SLD (PZPR) wmówić, że waszą biedą zbudujecie Polskę marzeń dla swojego potomstwa!
Przypominam wam lata 2007 - 2015; biedak może być tylko biedniejszym, i nie budowniczym, tylko nędzarzem lub najtańszą siłą roboczą w UE i świecie, nie mającym na nic wpływu!
Ten styl życia w biedzie, a wręcz nędzy - uzmysławiał wam Donald Tusk wraz z Ewą Kopacz i swoimi nieudacznikami od roku 2005 po rok 2014-2015, kiedy to w końcu uciekł do Brukseli, bo zauważył, że wszystko mu się w Polsce wali na jego pusty łeb!
Donald Tusk ze swoją hołotą nieudaczników, jedno co potrafili dobrze robić w Polsce, to wyprzedawać Polskę i chronić zyski szefów; szarej strefy, różnego rodzaju mafii oraz korporacji zachodnich państw UE i Rosji!
Chcesz: Polko, Polaku żyć w Polsce bogatej i bezpiecznej z dobrze wykształconym swoim potomstwem, to głosuj: 13.10.2019 roku na Zjednoczoną Prawicę pod batutą PiS i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz na Premiera Rządu Polski Mateusza Morawieckiego, bo tylko ci dwaj panowie, to są w stanie wam/nam zapewnić i nikt inny - pojęli to, co wam tu napisałem i zapamiętali?!

Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka