Zwiastun Świtu
Tylko prawda jest ciekawa
3 obserwujących
62 notki
54k odsłony
  986   0

Dlaczego Patryk Jaki nie wygrał?

Czy Patryk Jaki był właściwym kandydatem na Prezydenta Warszawy?

Albo może lepiej zapytajmy, czy Jaki był politykiem skutecznym, wiarygodnym i budzącym zaufanie startując na to stanowisko? 

Czy zauważyliście znamienną przypadłość przy okazji mowy tego polityka, jaką jest częste mruganie powiekami? Czego to jest oznaką i jaki to ma związek z mową ciała? - Mrugamy wolno w sytuacjach, które nas relaksują takich jak czytanie książek, praca przy komputerze, czy wyprawa do galerii sztuki. Za to mrugamy zdecydowanie częściej w sytuacjach stresujących, w tym – gdy kłamiemy. Normalny człowiek mruga od 8 do 21 mrugnięć na minutę. Jednak nie można powiedzieć, że każdy wzrost częstotliwości wiąże się z kłamstwem. Suche powietrze oraz pyłki również powodują wzrost mrugania.

Nie przypuszczam, żeby Patryk Jaki był osobą nieuczciwą, która notorycznie kłamie, jednak częste mruganie może być oznaką dużego zdenerwowania i stresu, co jednak może być odbierane w określony sposób. Jak odbierali go Warszawiacy, gdy składał im obietnice wyborcze?


Kto pamięta jak radny Patryk Jaki w 2012-m roku podszył się pod anonimowego czytelnika, który ...chwalił w mailu działania ...Patryka Jakiego? - Wszystko zaczęło się od e-maila wysłanego do redakcji Nto. Podpisał go "awgan", a tak w młodzieżowym slangu określa się marihuanę. "Zgadzam się z radnym Jakim - pisał autor. - Prezydent już chyba całkiem stracił kontakt z rzeczywistością, jak chce wydawać tyle kasy na budowę schronu. W Opolu jest tyle do zrobienia...." Szkopuł w tym, że e-mail wysłano z konta opozycyjnego radnego Patryka Jakiego (PiS). Na początku Jaki zmieszał się, gdy dziennikarze zadzwonili do niego po wyjaśnienia. Szybko przyznał się jednak, że to on wysłał e-maila. /źródło: https://nto.pl/patryk-jaki-chwalil-w-mailupatryka-jakiego/ar/4101373

To jednak źle, czy dobrze? Czy polityk powinien być bardziej sprytny, czy bardziej uczciwy? Cóż, Patryk Jaki jest nasz, więc wypada mu wybaczyć? Ambicji i zaangażowania w wyborach na prezydenta Warszawy nie sposób mu odmówić. Na moje, daleko zajdzie w PIS.

Jak można wyczytać w Internecie, Patryk Jaki jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego (2010, magister politologii). Ukończył także program ARGO Top Public Executive, który we współpracy z IESE Business School w Barcelonie organizowała Krajowa Szkoła Administracji Publicznej (2018), oraz szkolenie na Sam Houston State University w Huntsville (Teksas, Stany Zjednoczone). W 2003 wstąpił do Forum Młodych PiS. Pracował między innymi jako specjalista od marketingu w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu. Publikował w czasopiśmie „Logistyka”. Był członkiem gabinetu politycznego wojewody opolskiego oraz asystentem eurodeputowanego Ryszarda Legutki, a także członkiem klubu „Gazety Polskiej” w Opolu[8]. Objął funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia „Stop Korupcji”. W 2006 przystąpił do Platformy Obywatelskiej i z jej listy został wybrany po raz pierwszy do opolskiej rady miasta. Wkrótce po wyborach opuścił to ugrupowanie i ponownie związał się z Prawem i Sprawiedliwością. W 2009 ukończył studia politologiczne na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2010 uzyskał reelekcję w wyborach samorządowych; w tym samym roku objął funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS. W wyborach parlamentarnych w 2011 został liczbą 8911 głosów wybrany na posła z listy PiS. W Sejmie VII kadencji przystąpił do klubu parlamentarnego Solidarna Polska i został jego rzecznikiem prasowym. W marcu 2012 współtworzył partię o tej nazwie (także został jej rzecznikiem prasowym, zasiadając w zarządzie). Bez powodzenia kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014, otrzymując 3084 głosy. W lipcu 2014 zasiadł w klubie poselskim Sprawiedliwa Polska, od marca 2015 działającym pod nazwą Zjednoczona Prawica (także został jego rzecznikiem). W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (otrzymał 29 923 głosy). 18 listopada 2015 został sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie objął m.in. nadzór nad Służbą Więzienną, został również pełnomocnikiem ministra sprawiedliwości do spraw wdrożenia Systemu Dozoru Elektronicznego. Był autorem nowelizacji wprowadzającej zakaz odbierania dzieci rodzicom wyłącznie ze względu na złe warunki ekonomiczne i bytowe rodziny. Objął nadzór nad organizacją Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. W ramach Ministerstwa Sprawiedliwości został nadto przewodniczącym Zespołu ds. Ochrony Autonomii Rodziny i Życia Rodzinnego, a także przewodniczącym Rady Głównej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym. Był pomysłodawcą utworzenia komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, a 11 maja 2017 został przewodniczącym tej komisji. /źródło: Wikipedia. - Więc na moje, kwalifikacje na skutecznego polityka ma, a doświadczenie, które pokazuje, że "z niejednego pieca już jadł" plasuje go na najwyższej półce politycznej. 

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka