46 obserwujących
1265 notek
872k odsłony
  24   0

Les Jardin des Voix wykonują PARTENOPE Handla

Les Jardin des Voix to zespół uczestników mistrzowskiego kursu śpiewu barokowego organizowanego przez założyciela zespołu Les Arts Florissants Williama Christie i współkierującego Paula Agnew. Laureaci przygotowują koncert, z którym odbywają światowe tournee. Obecnie to opera Handla Partenope a soliści występujący w tym przedstawieniu to:
Ana Vieira Leite sopran (Partenope), Helen Charlston mezzosopran (Rosmira/Eurimene),
Hugh Cutting kontratenor/sopran (Arsace), Timothy Morgan kontratenor (Armindo),
Jacob Lawrence tenor (Emilio), Matthieu Walendzik bariton (Ormonte)
W Katowicach koncert poprowadził Paul Agnew a na załaczonym filmiku dyryguje William Christie.

Pięć pierwszych postaci to koronowane głowy, trzecia darzy miłością dwie pierwsze, pierwsza trzecią i czwartą, piata pierwszą a dodatkowo druga udaje również swojego rycerza więc intryga jest wielce skomplikowana. W założeniu opera miała nie być buffa tylko seria więc w drodze kompromisu ochrzczoną ja operą niepoważną. Miłosne dramaty rozwikłują się kiedy dama w brązowym odgrywając swojego rycerza przed wszystkimi poza panem w niebieskim, który odrzucił jej miłość, postanawia go za to ukarać dając mu się zabić w pojedynku, na który go wyzywa ale pan w niebieskim nie idzie na to i żąda aby walczyli z nagimi torsami. W ten sposób Rosmira unika losu Kloryndy. Szczęścia jest więcej bowiem Partenope zwraca się ku Armindu a dowódca BORu Ormonte uwalnia Emilia, który Partenopę zamierzał podbić razem z całym Neapolem, którego była założycielką.
Opera złożona jest z prawie samych arii, wszystkich równie pięknych i pięknie przez młodych solistów zaśpiewanych oraz znakomicie zagranych bowiem opera przygotowana jest w wersji półscenicznej. Towarzyszący spiewakom bardzo słynny, o ponad czterdziestoletniej histori zespół Les Arts Florissants grał znakomicie, na podkreślenie zasługuje piękne basso continuo grane przez wiolonczelistę.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale