Michał Jaworski Michał Jaworski
1155
BLOG

Pomyliłem się w kwestii Smoleńska

Michał Jaworski Michał Jaworski Polityka Obserwuj notkę 58

Rocznica katastrofy odbyła się we właściwej dacie. Na poniższym zdjęciu policja donosi na nią Jarosława Kaczyńskiego.

image  

Stało się tak ponieważ nasz prezes konsekwentnie trwa w wierze - a w każdym razie w jej głoszeniu - iż jego brat poległ w zamachu więc odmawiał udziału w rocznicy katastrofy.

Na zapowiadane na 16 kwietnia uroczystości zamachu prezes wkroczy o zupełnie własnych siłach, niewykluczone że w towarzystwie muzykantów ale mniej sprawnymi kolanami

Gdyby jednak spróbować opisać sytuację po wydarzeniu z 10.04.2010 w języku na jaki zasługuje to opozycja mając chyba jedyną czysto zerojedynkową sytuację do wygrania, przez trzynaście lat nie potrafiła jej wygrać i nic nie wskazuje na to aby przez miesiące dzielące od wyborów próbowała to zmienić więc coraz bardziej prawdopodobne jest, że pan Zbyszek przez kolejne cztery lata będzie przedłużał śledztwo a podkomisja dostanie  fundusze - być może w wysokości, która skłoni jakieś utytułowane indywidua do zajęcia miejsc opuszczonych przez poprzedników.
Kilka dni dzielących 13 rocznicę zamachu od 13 rocznicy katastrofy - niezależnie od tego, w którą stronę je liczyć - wydaje się najlepszą a być może ostatnią szansą ku temu aby  opozycja wygrała sytuację skazaną na wygranie. Jeżeli opozycja - głównie PO - ją zmarnuje to zwyczajnie i po prostu nie nadaje się do wygrania z kaczystami.
Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka