Michał Jaworski Michał Jaworski
481
BLOG

"Reset" coraz gorzej się sprzedaje

Michał Jaworski Michał Jaworski Polityka Obserwuj notkę 54

Co odcinek, to mniej skaczonych głów dymiących podnieceniem spod swoich kołtunów bo też dla większości serial jest nudny a nieliczni zdolni do skupienia uwagi zauważają, że Cenckiewiczowi i Rachoniowi wyszła laurka dla Tuska i robi im się przykro.

Ja nie oglądam z powodu opinii, jaką mam o warsztacie autorów ale inni z obowiązku* oglądają i to widzieli: "W ostatnim odcinku autorzy zaprezentowali odtajnione dokumenty z biblioteki George'a W. Busha. Chodzi o stenogram rozmowy prezydenta USA z premierem Donaldem Tuskiem, który przyjechał z wizytą do Waszyngtonu w marcu 2008 r. (...)  Donald Tusk na wstępie zaznaczył, że rozwiązanie tej kwestii powinno przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo Polski, za które czuje się odpowiedzialny. (...) Dzisiaj, kiedy proponujecie współpracę i wskazujecie na nadchodzące zagrożenie z Iranu, dobrze jest zrozumieć, że zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski to nie tylko te związane z zagrożeniami po 11 września. (...) Ostateczne Donald Tusk wyraził zadowolenie z deklaracji prezydenta USA, ale oczekiwał, że najpierw Polska otrzyma pomoc w zakresie obrony przeciwlotniczej, a następnie dojdzie do realizacji koncepcji tarczy antyrakietowej.”
Rozmowa, w której  Tusk wyraził prezydentowi USA obawy przed zagrożeniem ze Wschodu dla bezpieczeństwa Polski odbyła się pięć miesięcy przez wyprawą Lecha Kaczyńskiego do Tbilisi.

Informacja dla kumatych inaczej - to jest amerykański stenogram a nie laurka wypisana sobie przez Tuska !!!
________________________
* Ja z narzuconego sobie obowiązku śledzę smoleńskie dzieła pisowców.

Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka