
Za rok pewnie rozwiąże 114% bo nadwyżkowe 14% sama sobie ułoży. Na tym głównie polega przewaga AI nad ludźmi w grach, że AI trenuje, kiedy tylko jest podłączona do prądu. Z drugiej strony co rok pewnie iluś tam olimpijczyków rozwiązywało przypadające na ich rok 100% choć przed nimi było jeszcze kilka lat studiów. O tym, co AI robi dobrze a z czym sobie nie radzi, dzisiaj można przeczytać na różnych poziomach wtajemniczenia. Na tej podstawie można sobie wyrobić zdanie, w których dziedzinach aktywności najwydajniej nam pomoże.
"Profesor Arvind Narayanan z Uniwersytetu w Princeton uważa, że ChatGPT został wyszkolony, żeby generować nie teksty prawdziwe, ale takie, które brzmią wiarygodnie [ChatGPT to „generator bullshitu”. Dlaczego zatem dajemy się na niego nabrać? | CyberDefence24 [online], cyberdefence24.pl [dostęp 2024-04-22] (pol.). ]"
Do zdania profesora dodałbym, że owe teksty nie mogą nasuwać użytkownikowi myśli, iż jest on zwyczajnie głupi, bo pójdzie sobie do konkurencji i liczba subskrybentów zmaleje. W tym Chat upodabnia się do ludzi, którzy wymyśli Collegium Humanum i podobne kolegia orzekające mądrość zamawiających dyplomy oraz na przykład Macierewicza, który ustawą uczynił z architektów i fotografików ekspertów od lotnictwa.
Typowym przykładem tekstu, o jakim mówił profesor z Princeton jest zdanie:
którego po prostu poprawić się nie da, to znaczy da jedynie sposobem użycia tych samych słów co w oryginale, w którym nic nie jest prawdziwe, ale wszystko brzmi uczenie bowiem użyte są uczone terminy.
Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Technologie