Blog
dawniej kaczazupa
Michał Jaworski
Michał Jaworski Dinozaur gorszego sortu
33 obserwujących 373 notki 382304 odsłony
Michał Jaworski, 12 czerwca 2017 r.

Sędzia sumień Andrzej R.

233 5 1 A A A

"Trzeba iść tym tropem i starać się zweryfikować wiarygodność politycznej przeszłości Frasyniuka i jemu podobnych „opozycjonistów” PRL." napisał jeden z bardziej znanych działaczy pierwszej "S".

Kiedy jedna z blogerek napisała o Andrzeju R. sympatyczną notkę, przez PW podziękowałem jej za to, bo z Andrzejem R. spędziłem jakiś czas w jednym miejscu. 

W połowie lat 80'tych Andrzeja R. spotkałem przypadkowo w autobusie. My coś tam usiłowaliśmy dłubać, ludzie angażowali się na miarę swoich predyspozycji i sytuacji. Andrzej R. powiedział, że wyjeżdża i zrobiło mi się tylko smutno, ponieważ uważałem, że każdy ma przede wszystkim swoją rodzinę i nikt nie ma prawa oceniać jego decyzji. Ale Andrzej R. był tak ciężko wystraszony, jakby nawet przez kasownik go podsłuchiwano i filmowano, podczas gdy my potrafiliśmy żyć w jakiś sposób jednak normalnie więc może dobrze, że wyjechał, bo to był obraz bardzo smutny.

Andrzeja R. nikt nie musiał podsłuchiwać ani nakłaniać do współpracy, bo jego żona i jego ojciec byli współpracownikami SB. 

Są sytuacje, kiedy milczenie jest jedynym wyjściem i szkoda, że osoba, o której chciałoby się dobrze pamiętać, wybiera wyjście dokładnie przeciwne.

Opublikowano: 12.06.2017 12:01. Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 14:12.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Zaraz bedziesz mial kontakt z kalafiorami
  • Org Skoro napisałeś "To że Lasek i ty nie umiecie wyliczyć wysokości uderzenia skrzydła, to...
  • Orgu, skoro ty nie wiesz to twój problem a nie mój. Skoro nie wiesz, że RW zapisywane jest z...

Tematy w dziale Polityka