11 obserwujących
135 notek
61k odsłon
  176   0

Poznań: Protest przeciw antylokatorskiej polityce

17 listopada pod siedzibą Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych odbył się protest związany ze sprawą dwóch lokatorek, które w wyniku błędów urzędników w naliczaniu opłat popadły w długi, a obecnie ich sprawa skierowana została do sądu. Protest zorganizowała poznańska Federacja Anarchistyczna. Wzięli w nim również udział Młodzi Socjaliści, którzy przygotowali transparent z hasłem “Stop antylokatorskiej polityce władz”.

Sprawa w której zorganizowano protest jest symbolem polityki władz wobec lokatorów W okresie do 24 sierpnia do 31 października 2011 przeprowadzono 57 eksmisji na bruk, czyli takich w których eksmitowane osoby nie maja prawa do lokalu zastępczego. Przysługuje im za to miesięczny pobyt w „luksusowych” hotelach robotniczych, schroniskach dla bezdomnych lub noclegowniach.

Miasto próbuje poprawiać swój wizerunek ogłaszając wstrzymanie części eksmisji. Ale to nie dobroduszność ZKZL, ale stanowcza postawa środowisk lewicowych i ujawnienie że na listach ludzi w kolejce do wyrzucenia na bruk są osoby chore oraz matki z dziećmi doprowadziła do rewizji listy, a w następstwie wstrzymania eksmisji na okres zimowy.

Akcja protestacyjna pod ZKZL miała pokazać, iż poznaniacy nie zgadzają się taka politykę mieszkaniową. Przechodnie utwierdzili nas w tym słowami: „dobrze robicie” lub „prawda, znowu chcą podnieść czynsz o 10%.Trzeba coś z tym zrobić” albo „dobrze że ktoś się interesuje losem ludzi eksmitowanych”. Te słowa dają nam niesamowity zastrzyk energii gdyż to właśnie dla tych ludzi działaliśmy, działamy i będziemy działać.

Więcej informacji na stronie Rozbratu:

http://www.rozbrat.org/informacje/poznan/2866-biurokratyczne-i-prowe-manipulacje-zkzl-protest

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale