11 obserwujących
135 notek
62k odsłony
  3101   0

Zamiast "spieprzać", odpowiadamy Celińskiemu

 

Poniższy list jest odpowiedzią na uwagi skierowane przez pana Andrzeja Celińskiego w stronę naszej organizacji w audycji w Tok FM.

 

Szanowny panie,

chcielibyśmy napisać, że jesteśmy zdziwieni poziomem Pańskiej wypowiedzi na temat naszej organizacji oraz listu, który napisaliśmy do Aleksandra Kwaśniewskiego. Chcielibyśmy, ale nie dziwimy się ani trochę. Jesteśmy niestety dobrze przyzwyczajeni do takiego poziomu wypowiedzi polskich polityków. Musimy Panu jednak przyznać, że rzadko kto potrafi - jak Pan - w tej samej wypowiedzi połączyć bluzgi i apel o poprawę poziomu debaty publicznej. W festiwalu żenady w obronie zarobków Aleksandra Kwaśniewskiego wysunął się Pan naszym zdaniem na zdecydowane prowadzenie.

Trudno nam polemizować z merytoryczną głębią stwierdzenia „głupcy, niech spieprzają”. W osłupienie wprawiło nas jednak odsyłanie nas "do nauki". Choć zdaje się (mimo licznych zawirowań w politycznej karierze) hasło "studenci do nauki, literaci do piór" to jednak nie Pańska tradycja, zamiar pacyfikowania debaty publicznej pozostaje ten sam. Szczęśliwie czasy, w których takie połajanki ze strony politycznego establiszmentu należało brać poważnie, minęły.

Zarzuca nam Pan dogmatyzm, bo nie podoba nam się, że były prezydent pracuje jako doradca u biznesmena, który unika płacenia podatków w Polsce. To śmiały zarzut, choć faktycznie trudno znaleźć wielu równie "elastycznych" i "niedogmatycznych" polityków jak Pan. Na temat porównań do Leszka Balcerowicza nie będziemy się wypowiadać - w przeciwieństwie do Pana nigdy nie byliśmy jego partyjnymi kolegami. Niemniej droga z robotniczej "Solidarności" przez neoliberalną Unię Wolności Balcerowicza, do postkomunistycznego SLD - to imponujący przykład walki z dogmatyzmem. Nie smuci nas, że kolejny odcinek tego serialu, pt. Inicjatywa Polityczna Aleksandra Kwaśniewskiego nie zostanie wyemitowany. Jeżeli swoim listem zdołaliśmy się do tego choćby w najskromniejszym stopniu przyczynić, bardzo nas to cieszy.

W Pańskiej wypowiedzi znalazło się jedno zdanie, z którym się zgadzamy. Mówi Pan: "Z tymi partiami lewicowymi, które są, pan Polski nie naprawi". To prawda. Ani SLD, ani Ruch Palikota, ani Partia Demokratyczna nie naprawią Polski. Jesteśmy przekonani, że takiej naprawy nie dokonają ludzie, dla których równość to tylko frazes. Uważamy, że może się jej podjąć jedynie prawdziwie demokratyczna formacja lewicowa. Dla takiej lewicy 1500 zł zarabiane przez miliony Polaków i Polekto za mało, a 21 000 Kwaśniewskiego, nie wspominając już o 50 000 za szczególne zasługi, to za dużo - nie odwrotnie.

Lubię to! Skomentuj38 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale