Młodzi Socjaliści Młodzi Socjaliści
367
BLOG

Kwaśniewski i Palikot: pozbądźmy się złudzeń

Młodzi Socjaliści Młodzi Socjaliści Polityka Obserwuj notkę 3

"Według zapowiedzi Aleksander Kwaśniewski, w towarzystwie Janusza Palikota i Marka Siwca, ma 22 lutego ogłosić swój powrót do polityki. Listy wyborcze pod patronatem Kwaśniewskiego mają – według jego zwolenników - wprowadzać nową jakość na lewicy.

Jesteśmy organizacją młodzieżową, ale mamy wystarczająco dobrą pamięć, by domyśleć się, że kolejny projekt Kwaśniewskiego i Palikota nie będzie istotnie różnić od pozostałych partii establishmentowych. Prezydentura Kwaśniewskiego to czas, w którym wprowadzano szkodliwe dla pracowników i pracownic zmiany w Kodeksie Pracy. To Aleksander Kwaśniewski podpisał kosztowny prezent dla zamożnych biznesmenów, czyli podatek liniowy dla przedsiębiorców, którzy płacą dziś proporcjonalnie niższe podatki niż pracownicy. Głosowanie Ruchu Palikota za podniesieniem wieku emerytalnego doskonale wpisuje się w tę politykę – korzystną dla najbogatszych, ale przynoszącą biedę i niepewność większości Polaków i Polek.

 

Pamiętamy, że za czasów swojej prezydentury Aleksander Kwaśniewski działał wbrew polskiej racji stanu: to on, wspólnie z Leszkiem Millerem, łamał konstytucję wysyłając polskie wojskie na niezgodną z prawem międzynarodowym wojnę iracką, i przyzwalając na funkcjonowanie w naszym kraju tajnych więzień CIA. Obecnie były prezydent doradza dyktatorowi rządzącemu Kazachstanem, krajem, gdzie nie ma mowy o szacunku dla praw człowieka. Za te „dokonania” Aleksander Kwaśniewski powinien stanąć nie na czele lewicy, ale przed Trybunałem Stanu.

 

Nie mamy złudzeń, czyje interesy reprezentują biznesmen Palikot, stojący na czele partii złożonej głównie z przedsiębiorców, i Aleksander Kwaśniewski, doradca unikającego płacenia podatków w Polsce miliardera Jana Kulczyka. Wierzymy, że nikt nie da się nabrać na prospołeczne maski zakładane przez tych polityków. Apelujemy do środowisk lewicy społecznej, organizacji związkowych, lokatorskich, kobiecych - nie wchodźcie we współpracę z ruchem Kwaśniewskiego i równie skompromitowanym SLD Leszka Millera. Zbudujmy wspólnie alternatywę dla cynicznych graczy, podszywających się już zbyt długo pod lewicę."


Uchwała przyjęta przez XI Kongres Krajowy Młodych Socjalistów.

W dziale publicystyka zamieszczamy wypowiedzi członków, sympatyków i zaproszonych do dyskusji z nami osób. Debata ma służyć wypracowaniu stanowisk Młodych Socjalistów i wymianie poglądów w ramach pluralistycznej dyskusji. Jednocześnie głoszone w tekstach tezy są poglądami prywatnymi autorów.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka