17 obserwujących
2704 notki
769k odsłon
  290   1

Prawdomówny, charyzmatyczny Gowin przeżywa metamorfozę

"Uprzedzałem moich kolegów i koleżanki z ZP, że konsekwencje dla Polski będą naprawdę fatalne. Przygotowywana jest lista restrykcji wobec Polski"

"Zwalniani są ludzie którzy, w ocenie pracodawców i związków zawodowych, przysłużyli się Polsce walcząc z gospodarczymi skutkami pandemii. Teraz, tylko dlatego że byli zatrudnieni za moich czasów, mają być zdymisjonowani. To są metody barbarzyńskie"

Jarosław Gowin u Moniki Olejnik.

"Na TT Anny Korneckiej pojawiły się fake newsy jakoby w MRPiT zwalniani byli „wszyscy ludzie - od sekretarek po wybitnych ekspertów z rynku, których zatrudniliśmy do projektów i reform”

"Nie zwolniliśmy ani jednej osoby. Jest kilka pojedynczych osób, które same złożyły rezygnację ze stanowisk, na których funkcjonują, w tym również Dyrektor Generalny, ale to nie jest tak, że jakakolwiek lista jest tworzona, jeszcze z taka liczbą nazwisk"

Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii

"Pan Jarosław Gowin należy do polityków, którzy sprzeciwiają się uchwaleniu tej ustawy. Nic więc dziwnego, że również tego rodzaju informacje rozpowszechnia, podobnie jak politycy opozycji. Myślę, że o wiarygodności pana Jarosława Gowina w tej sprawie może świadczyć to, że słyszymy od kilku dni, jakoby Jarosław Gowin był jedynym polskim politykiem, z którym Amerykanie prowadzą rozmowy. W rzeczywistości jest to kompletna nieprawda i próba wykreowania samego siebie na postać czołową również w polityce zagranicznej. Ponieważ fakty są takie, że strona amerykańska – w tej konkretnej sprawie – od długiego czasu rozmawia z bardzo wieloma osobami; w prawie każdej rozmowie ten temat jest podnoszony. My, jako Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w tych rozmowach uczestniczymy "

"„Straszaków” i gróźb w najbliższych dniach, tygodniach, będziemy słyszeli w sferze medialnej bardzo wiele. Jestem o tym absolutnie przekonany. Dlatego, że zarówno sam nadawca, jak i jego polityczni sojusznicy będą starali się wykreować fałszywie taką atmosferę, że po pierwsze, w Polsce dzieje się coś przerażającego, że zagrożona jest wolność słowa, podczas gdy w rzeczywistości chodzi o to, aby przepisy były szczelne i przestrzegane, żeby nie dochodziło do ich obchodzenia poprzez tworzenie jakichś pośrednich, fikcyjnych de facto podmiotów, a po drugie, będziemy też widzieli różnego rodzaju operacje informacyjne, mające przedstawić bardzo groźne konsekwencje, jakie Polska miałaby ponieść, jeśli zdecyduje się kontynuować te zmiany. "

Paweł Jabłoński, wiceszef MSZ

Prawdomówny, charyzmatyczny Gowin ledwo opuścił szeregi ZP już przeżywa metamorfozę podobnie jak kiedyś dobrze wychowany Sikorski, lojalny Kowal konserwatysta Poncyliusz i kilku innych.

Pomyśleć, że tyle czasu był wicepremierem w rządzie ZP. Faktycznie teraz widać że od kilku miesięcy był V kolumną, brał kasę i torpedował pracę ZP. Pewnie w krótkim czasie zobaczymy z kim wejdzie w bliższą współprace. Na stanowisko Marszałka Senatu nie ma już szans, opozycja ma zasłużoną z dłuższym stażem Kidawę Błońską. Znajdą mu jakaś fuchę pewnie w PSLu ?

Gdzie trzeba mieć godność aby tak się zachować ? 

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka