Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  79   0

Wildstein o oddaniu suwerennosci Niemcom lub Rosji

„Ostatnie lata pokazały, że Polski nie stać na samodzielność — napisał mój kolega z łamów. Powinniśmy się więc zastanowić czy mamy zrezygnować z niej na rzecz Niemiec czy Rosji. Oczywiście, zrezygnować nie do końca, próbując zachować jakąś autonomię, chociaż nie do końca wiadomo jaką i nie wiadomo dlaczego nasz nowo-stary pan miałby na nią pozwolić. Tyle prostackiego choć tuszę właściwego ujęcia myśli Ziemkiewicza.”… “Pisze Ziemkiewicz słusznie, że nie potrafiliśmy zbudować przez dwadzieścia lat porządnego państwa, że rządzą nami i tworzą naszą politykę ludzie o marnych kwalifikacjach i takiej moralności, tylko, że wnioskiem z tego powinno być działanie na rzecz wyboru właściwych ludzi i budowy solidnego państwa, a nie ogłoszenie upadłości”...” Realizm realistów politycznych jest bardzo podejrzanej próby. Zwykle zestawiają oni kilka faktów, aby wyciągnąć z nich "nieodparte" wnioski na temat naszej teraźniejszości i przyszłości. Po czym każą nam wybierać między "nieuniknioną" alternatywą, tzn. rozwiązaniem złym, a gorszym” zrodlo wypowiedzi Wildsteina tutaj

 
Zapraszam wszystkich do przeczytania moich notek z ostatniego czasu , gdzie staralem sie na biezaca realacjonowac debate, czy zostac wasalem Niemiec, Rosji , czy zdradzic Ukraine,czy jednak realizowac polska racje stanu czyli polityke jagiellonska.
Debata pomiedzy zwolennikami wprzegniecia polskiej chabety w niemiecki rydwan , a stronnictwem jagiellonskim  , ktore liczy na odbudowe  podmiotowosci Polskie w oparciu o sojusz jagiellonski jest debata hermetyczna. Media nie popularyzuja tego zagadnienia, nie staraja w sie w uproszczonej nawet formie dotrzec z tym fundamentalnym problemem do wiekszosci Polakow.
Kontrowersje pomiedzy stronnictwem pruskim , a stronnictwem  jagiellonskim nie beda mialy choc powinny wplywu na decyzje wyborcow w wyborach prezydenckich i parlamentarnych.

Debata dotyczaca polityki jegiellonskiej i  kondycji Panstwa Polskiego diagnozuje jedynie kryzys tegoz panstwa . Nie ma praktycznie zadnej proby wskazani drog wyjscia z krysysu cywilizacyjnego panstwa oraz metod do jakich mozemy sie uzyc aby zmusic Niemcy i reszte Unii do zaakceptowania celow polskiej polityki jagiellonskiej .                                                                                                 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale