Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  104   0

Wińczorek za odebraniem Polakom prawa głosu

 

Wińczorek „Kluczowe znaczenie dla całego planu reformy, a właściwie rewolucji ustrojowej, miałaby rezygnacja z bezpośrednich i powszechnych wyborów prezydenta Rzeczypospolitej. Sugestia taka pojawiła się już wcześniej w propozycjach trzech byłych prezesów Trybunału Konstytucyjnego. Pisałem o niej na tych łamach przed kilkoma tygodniami, oceniając ją raczej pozytywnie, choć bez entuzjazmu.”…” Premier chce w ogóle weto znieść, bo przeszkadza ono w rządzeniu. Odbija się tu echem głoszona niegdyś przez PiS teoria prawnego imposybilizmu, odnoszona do niekorzystnych z jego punktu widzenia orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego.”..źródło tutaj
 
Dlaczego demokracja jest tak zwalczana w Polsce. Przecież Polsce potrzebna jest zmiana Konstytucji , wzmocnienie władzy wykonawczej, podanie jej silnej  kontroli parlamentarnej. Można to zrobić w bardzo prosty sposób Wystarczy zlikwidować urząd premiera, a całość władzy wykonawczej przekazać demokratycznie wybieranemu prezydentowi , najlepiej w wyborach jednoturowych , co pozwoliłoby nawet mniejszym  grupom społecznym uzyskać posłuch u kandydata. Powinie istniec zkaz piastowani stanowisk parlamentarnych i rządowych, bo dochodzi do schizofrenii w której Tusk sam siebie kontroluje i rozlicza / jest i posłem i premierem ,  a członkowi jego  rządu zamieszani w aferę hazardowa decyduje o obsadzie komisji śledczej.
Warto zwrócić uwagę na kwestię podniesioną  przez  Kaczyńskiego , a mianowicie faktyczna władza ustawodawcza Trybunału Konstytucyjnego. Ponieważ jest to bardzo istotny element interpretacji a co za tym idzie stanowienia prawa należałoby wprowadzić wybory powszechne sędziów Trybunału Konstytucyjnego. I dajmy się owładnąć zabobonowi ze nie można tych sędziów wybierać w wyborach powszechnych.  Jeszcze niedawno takim zabobonem było prawo głosu dla każdego, prawo głosu dla kobiet. Jeszcze niedawno zabobonem było ze w referendum obywatele nie mogą decydować. Poczekajmy jeszcze trochę  a wywalczymy kontrole nad wymiarem sprawiedliwości .
 
Dlaczego dla Wińczorka demokracja jest sola w oku.
Widzimy w każdym razie powstanie dwóch wielkich obozów . Modernizacyjnego i konserwy ustrojowej. Rokita , Przystawa jako przedstawiciele obozu modernizacji państwa , Tusk, Kuczyński ,Wińczorek jako przedstawiciele obozu konserwy ustrojowej.        
   
Linki do wypowiedzi Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis Kaczynskiego  „Stronnictwo Pruskie i Jagiellonskie”        
  
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale