Blog
Rzeczpospolita
Marek Mojsiewicz
91 obserwujących 2341 notek 2065589 odsłon
Marek Mojsiewicz, 18 marca 2010 r.

Krasnodębski Kolonializm Niemiec brak godności polskiego MSZ

Krasnodębski  „Skąd więc tak naprawdę bierze się niechęć do uznania polskiej mniejszości w Niemczech? Najważniejszą przyczyną są niemieckie mity narodowe. Są to, po pierwsze, mit jedności etnicznej, mit krwi ciągle fundamentalny dla niemieckiej tożsamości, mimo powojennych przemian, mimo napływu emigrantów i globalizacji, a także pomimo że połowa obecnego terytorium Niemiec to dawne tereny słowiańskie, a współcześni Niemcy nie są tylko potomkami Germanów, lecz również zasymilowanych Słowian.”…” Wciąż wielu Niemców ma taki stosunek do "Wschodu" jak kiedyś Francuzi mieli do Algierii – przed Frantzem Fanonem i "dyskursem postkolonialnym". I tylko szkoda, że Polacy nie bardzo nadają się na Beduinów – choć mogliby się od nich uczyć dumy i poczucia godności, zwłaszcza urzędnicy MSZ.”…źródło tutaj
 
Mój komentarz
Niedawno napisałem notkę , której omówiłem zagrożenie jakim dla procesów integracyjnych Unii Europejskiej są Niemcy. Egoizm Niemiecki, ich wspierany przez państwo nacjonalizm , dyskryminacja mniejszości to cechy Niemiec , które są zagrożeniem nie tylko dla Europy ale zagrażają normalnemu rozwojowi Europy Wschodniej. Michalkiewicz oskarża Niemcy o realizacje koncepcji z 1915 roku zbudowania tak zwanej gospodarki wielkiego obszaru w której to koncepcji   Polsce  i reszcie krajów Europy Środkowo Wschodniej przypada rola gospodarek uzupełniających dla gospodarki Niemieckiej.
Zarówno Michalkiewicz jak i Krasnodębski dostrzegają serwilizm polskich  urzędników i polityków, a głownie Platformy Obywatelskiej z Tuskiem i Sikorskim na czele. Michalkiewicz nazywa zresztą Platforma stronnictwem pruskim.
Niemcy są również  główną przeszkodą na drodze do realizacji strategicznych celów  polityki jagiellońskiej , czyli przyłączenia do Unii Europejskiej Ukrainy i Białorusi. Oznaczałoby to faktyczna odbudowe przestrzeni I Rzeczpospolitej. Gdyby nie zdecydowane zakulisowe działania Ukraina byłaby już na ścieżce do integracji z NATO i Unia Europejska.
Warto zwrócić uwagę na istotną sprawę podniesiona przez Krasnodębskiego. Współcześni  Niemcy maja pochodzenie germańsko słowiańskie. Warto przypomnieć że na Kongresie Wiedeńskim w 1815 roku Prusy występowały jako kraj słowiański.  Niemcy stanowią teraz zaledwie 80 procent ludności Niemiec. Oficjalnie. Bo nieoficjalnie mogą stanowić już tylko może 70 procent.
Według mnie twarde zwalczanie nacjonalizmu niemieckiego oraz wspieranie Niemiec jako kraju wieloetnicznego i muli kulturowego jest w interesie zarówno Unii Europejskiej jak i Polski. Dlatego dziwi fakt , że Polska  nie  zaczęła wspierać praw i aspiracji muzułmanów w Unii  Europejskiej, a co za tym idzie również w Niemczech.
Bo można się obawiać ,że polskie władze ,serwilistyczne wobec Niemiec  wejdą na życzenie Niemiec w konflikt z muzułmanami . Podobnie jak nierozważnie wdały się w ostatnią awanturę na Białorusi .
 
--------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kachttp://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Apollo_Saurocton_Louvre.jpg&filetimestamp=20070105173704zynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
 
                     
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • jak młoda  kobieta , której rodzice dostawali 500 plus na nią  nie chce pracować nocą  to...
  • Uzupełnienie Zbigniew Kuźmiuk "Drugą kwestią na którą zwróciłem uwagę, był gwałtowny...
  • @ZEWSII http://naszeblogi.pl/34536-propaganda-socjalistyczna-zachodu-wobec-sukcesu-chin

Tematy w dziale