Marek Mojsiewicz Marek Mojsiewicz
835
BLOG

Celebrities publiczni List Radziszewska a rozmiękczanie Tuska

Marek Mojsiewicz Marek Mojsiewicz Polityka Obserwuj notkę 3

 

 Celebrities publiczni List  Radziszewska a rozmiękczanie Tuska 
 
Ponad osiemdziesiąt osobistości życia publicznego podpisało się pod apelem do premiera Donalda Tuska o zdymisjonowanie pełnomocnika rządu ds. równego traktowania. List zostanie dziś złożony w Kancelarii Premiera „ ..”To kolejny głos w sprawie odwołania Elżbiety Radziszewskiej po apelach organizacji kobiecych, klubu Lewicy i nauczyciel„…”Od kilku dni domagają się oni dymisji rządowej pełnomocniczki ds. równego traktowania w związku z jej kontrowersyjnymi wypowiedziami, że szkoła katolicka może odmówić zatrudnienia nauczycielki lesbijki, a także po tym, jak Radziszewska wytknęła w TVN swojemu rozmówcy, że jest gejem.„..( źródło )
 
Fragament listu „użytecznych celebrities publicznych”…”Od momentu powołania minister Radziszewskiej na urząd pełnomocnika rządu organizacje pozarządowe oraz media zwracały uwagę na jej brak kompetencji, woli współpracy oraz język dyskryminacji, jakiego używa. Wszelką miarę przekroczyła jednak jej niedawna telewizyjna wypowiedź, w której usiłowała zdyskredytować swojego rozmówcę ujawniając telewidzom jego orientację seksualną. To zdarzenie świadczy nie tylko o jej niezrozumieniu dla zasad równego traktowania, równości i tolerancji, ale też o osobistych uprzedzeniach. Takie zachowanie i poglądy dyskredytują ją całkowicie jako osobę, która w polskim rządzie odpowiada za sprawy równego traktowania. Zamiast afirmować te idee podsyca bowiem niechęć i nietolerancję. „… lista  „użytecznych „ i link do całości listu ( źródło )
 
Mój komentarz
 
Dzieci nie są własnością państwa , ani nie mogą być przedmiotem eksperymentów socjologicznych i osobowościowych państwa i jego instytucji. Jedynymi osobami mającymi prawo do kształtowania osobowości i postaw etycznych oraz światopoglądu dziecka są jego rodzice . I oni i tylko oni są władni decydować w jakich warunkach ma się to odbywać i kto ma w tym procesie uczestniczyć .
 
Rzeczą naturalną jest że rodzice , czy z ich upoważnienia szkoła trosce o prawidłowy rozwój dziecka będą stawiali dużo wyższe wymagania osobom , które będą miały kontakt z dzieckiem , a będąc dla niego autorytetem ich sposób życia i wartości mogą być absorbowane przez dzieci . Nikt sobie chyb Anie wyobraża , że osoba praktykująca weganizm, czy zbawienny wpływ głodówki , co może sie przyczynić do niedorozwoju fizycznego dziecka , czy rozwoju bulimii będzie się nadawała na nauczyciela. Oczywiście trudno sobie wyobrazić aby państwo , czy szkoła narzuciła na nauczyciela człowieka będącego ortodoksyjnym muzułmaninem , muftim wahabbickim , który będzie twierdził ,że prawo szariackie powinno obowiązywać jako prawo państwa , czy że poligamia jest równorzędnym, normalnym modelem rodziny . Nawet jako nauczyciela matematyki . Czy jeśli rodzice uważają , że miejscem którym ich dzieci znajdą szczęście osobiste jest rodzina i że według nich prawidłowym modelem tej rodziny jest formalny związek mężczyzny i kobiety , małżeństwo ,   które ze względu n dobro dzieci jakie się w nim pojawią powinno być praktycznie nierozwiązywalne .
 
Co jeśli uważają że aby zapewnić dzieciom  szczęście osobiste w ich życiu dorosłym muszą je do tego przygotować. Wpoić im pewne zasady, wartości , kryteria. Dlaczego osoba występująca w filmach pornograficznych nie może i nie powinna być nauczycielem . Lub osoba uprawiająca prostytucje. Można by wymieniać sytuacje w których istnieją ograniczenia . Najprostszym przypadkiem, kiedy osoba mająca wiedzę , świetnie przygotowana merytorycznie do pracy nauczyciela nie może być nauczycielem jest jej brak umiejętności nawiązania kontaktu z uczniami , przekazania tej wiedzy , zachęceni do większej wytężonej pracy , do pogłębiania znajomości przedmiotu .
 
Warto powtarza, do znudzenia podstawową sprawę . System edukacyjny jest dla dzieci , a nie dzieci dla systemu edukacyjnego. Prawo dziecka do dobrej , prawidłowej , bezpiecznej edukacji i prawidłowego rozwoju emocjonalnego i społecznego jest prawem podstawowym i żaden inne prawa , czy przywileje nie mogą stać ponad nim    Jeśli rodzice uznają ,że kontakt z lesbijka , wahabitą, wyznawcą kultu woodoo , czy prostytutka może zagrażać prawidłowemu rozwojowi emocjonalnemu i społecznemu ich dziecka to nikt nie może domagać się , ba wymusić na rodzicach aby ci „udostępnili „ ich dzieci takiej osobie do nauczania. 
Inną sprawa jest kwestią „ujawnienia „ gejostwa dziennikarza telewizyjnego . Mamy prawo jako społeczeństwo wiedzieć o osobach publicznych jakiego są wyznania , orientacji seksualnej , politycznej , światopoglądowej . Jest nam to potrzebne ,abyśmy lepiej zrozumieli kontekst otrzymywanej informacji, opinii , czy analiz. Dotyczy to również polityków, urzędników. Czy można kogoś poniżyć ujawniając jego orientacje seksualną, lub stan cywilny. Czy ujawnianie istotnej dla społeczeństwa tego typu informacji może być uwłaczające. Nie jest uwłaczające , ale jest obniżeniem wartości „handlowej „ tej osoby . Siła oddziaływania opinio tej osoby dotycząca, wychowania dzieci, stosunku np. do Krzyża Smoleńskiego jako opinii osoby obiektywnej jest bezwartościowa.       
 
 
Oczywiście sprawa tam drugie dno . Atak na Radziszewską ma za zadanie rozmiękczyć Tuska. Już tera zwidzimy bardzo poważne osłabienie pozycji Tuska. Na początku nagła i tajemnicza rezygnacja z prezydentury, następnie łatwa do przewidzenia uniezależnianie się Komorowskiego . Jego każde weto będzie poważnym osłabieniem Tuska. Nikomu nie wytłumaczy ,że w pałacu siedzi wróg . Teraz porażka w walce ze Schetyną. Ten ostatni będzie teraz na równi z Tuskiem mianował tyle samo osób do zarządu   Platformy .A przecież media mogły zaatakować Schetynę , jego znajomość z Sobiesiakiem, puścić jakąś kompromitująca go plotkę . To pozwoliłoby Tuskowi taktycznie osłąbiuć Schetynę. Tak się jednak nie stało . Wręcz odwrotnie  
Media mogły zbagatelizować sprawę Radziszewskiej , pominąć ją milczeniem , nie prowokować jej. Teraz nastąpił atak na odsłoniętego Tuska. Jeśli ustąpi i zdymisjonuje Radziszewską to pokaże się jak polityk słaby, osłabiony na tyle ,że nie może chronić swoich ludzi . W systemie wodzowskim takie postrzeganie przywódcy przez zwolenników jest początkiem końca. Co się stanie, kiedy Tusk nie ustąpi i nie zdymisjonuje Radziszewskiej. Bardzo prawdopodobny jest scenariusz , że to sam Tusak stanie się przedmiotem uporczywego, długotrwałego ataku. O brak tolerancji, o ksenofobię, o sprzyjani dyskryminacji itd. Być może będzie to wstępnym przygotowaniem do usunięcia Tuska z przywództwa Platformy .
 

Dodatek z ostatniej chwili potwierdzający tezę o chylącym się ku upadkowi Tusku   

„O zdradzonym Schetynie, lizusach wokół Tuska, złych ludziach w Platformie, rozstaniu z Palikotem, o tym, jak liderom Platformy uderza do głowy woda sodowa i kto kogo chce zrzucić z ławki, z Andrzejem Halickim rozmawiają Anita Werner (TVN 24) i Paweł Siennicki.” (źródło )

 
Marek Mojsiewicz
 
Dodatek „ Moje Poglądy „     
 
Wybory Samorządowe
 
Wybory wójtów , burmistrzów i prezydentów miast powinny być jednoturowe, a ich kadencja ograniczona do dwóch. Jedna tura powoduje ,że jest zabezpieczony interes ogółu mieszkańców . W sytuacji dwóch tur , dwóch kandydatów , dwie lub faktycznie jedna grupy interesu którzy maja łącznie np. 65 procent głosów mogą zawiązać spisek wykluczający niektóre sprawy z dyskusji i programów. Ich kontrkandydaci i tak nie mogą przeforsować swoich pomysłów. W drugiej turze dwaj spiskowcy będą zawsze przerzucali głosy na siebie Inaczej jest w sytuacji jednej tury . W sytuacji jednej tury istnieje szansa , że ich kontrkandydat uzyska 35 procent i wygra ,bo oni dostana po 32.5 procent . Cała władza w ręce  lokalnego outsidera Będą więc musieli w swoich programach uwzględnić postulaty większej  liczny mieszkańców. Bo pierwsza tura jest ostatnią.
Niezależnie od sposobu wybierania włodarza zacznie się wokół niego krystalizować grupa interesów. Która wcześniej czy później wejdzie w symbiozę z takim np. burmistrzem. Wesprą go finansowo, medialnie, zadbają o zwalczanie jego potencjalnych konkurentów . I dlatego należy ograniczyć kadencje do dwóch. Pozwoli to ograniczyć do minimum role sitw lokalnych. Należy też skończyć z własnymi komitetami   wyborczymi , które musi posiadać  kandydata. Należy  wprowadzić okręgi jednomandatowe do rady miasta, czy gminy.
 
 
Pozostałe elementy dodatku „ Moje Poglądy „ Linki
 
„ Okręgi jednomandatowe „       link 
 
„System Prezydencki „     link 
 
„Referendum jako IV władza „   link
 
 
Marek Mojsiewicz    
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki do wypowiedzi Jana Rokity dotyczące Tuska, Kaczyńskiego , Unii, islamu  Sikorskiego jednomandatowych okręgów  wyborczych, modernizacji , systemie prezydenckim, manipulacjach niemieckich przy TraktacieLizbońskim   tutaj
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
                

|<a Marek Mojsiewicz lubi Marek Mojsiewicz Utwórz swój znacznik „Lubię to” Reklama w internecie

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka