Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2164k odsłony
1152 odsłony

Zaremba Płaczliwego Tuska zmienił specjalista od psychoanalizy

Wykop Skomentuj6

 

Zaremba Płaczliwego Tuska zmienił specjalista od psychoanalizy
 
Zaremba „Po trzech latach rządów Tuska prawidłowości już widać. Nie skupił wokół siebie ekspertów, na posiedzeniu zarządu PO, gdy rozważano myśl o przeznaczeniu budżetowych pieniędzy na partyjne think tanki, wyrażał się o nich lekceważąco. Nie traktuje też jako partnerów większości swoich ministrów. Nie lubi się ich pozbywać, ale nie garnie się, żeby z nimi często rozmawiać.Owszem, zwłaszcza u początków rządów potrafił sięgać po rady ludzi zaskakujących. Na potrzeby dyskusji o polityce energetycznej do Kancelarii Premiera zaproszono nawet Piotra Naimskiego, rzecznika poprzedniej ekipy. Ale gdy szukać stałych źródeł wiedzy i opinii premiera, okazał się bardzo konserwatywny w poszerzaniu kręgu doradców. A ostatnimi czasy także coraz bardziej samotny. Kiedy był szefem partii opozycyjnej, chętnie słuchał każdego, kto przewinął się przez jego gabinet. Rzadko kiedy byli to eksperci czy intelektualiści. Przeważnie zawodowi politycy, czasem prywatni znajomi. Był, co ciekawe, bardziej antyintelektualny niż Jarosław Kaczyński, który też nie potrafił otworzyć się bardziej systematycznie na kręgi eksperckie, ale cenił sobie profesorski tytuł. Tuska rozmowy z tego typu ludźmi nudziły i napawały odrazą
 
.Ile może Ostachowicz?Tuskiem zetknął się bliżej w następnej kampanii – 2007. Przygotował zręczne pytania lidera PO w debacie z Jarosławem Kaczyńskim, ale i brutalną akcję publiczności przeciw prezesowi PiS w telewizyjnym studiu. Ale przede wszystkim przygotował Tuska do tej debaty. Bliski załamania, nieomal płaczliwy polityk został zmieniony w twardego gracza dzięki pracy ze specjalistą od psychoanalizy. Nad tymi seansami czuwał właśnie Ostachowicz.”..” A arcypiarowiec znakomicie nadaje się na symbol systemu, który scharakteryzował kiedyś rozgoryczony polityk PO: „Oni nie naradzają się za zamkniętymi drzwiami, co dobrego zrobić dla Polski. Oni się zastanawiają, jak zrobić, żeby wyglądało, że robią dobrze dla Polski”…” Nic dziwnego, że Donald Tusk musi liczyć tylko na siebie. Aż do pierwszego potknięcia. Do pierwszej prawdziwej klęski?”...(źródło )
 
Mój komentarz
 
Palikot pisząc o polityku będącym bez wątpienia symbolem Platformy i związanej z nią klasy politycznej , piszą co Schetynie opisał jego zalety umysłowe w wywodzie , który pozwoliłem sobie streścić jako głąb kapuściany. Brak polotu  intelektualnego , miałkość programowa. Teraz Zaręba stawia te same zarzuty co Palikot, tyle ,że chodzi o Mojżesza, Dotkniętego Geniuszem Przez Boga , samego Tuska .
Pewnego razu po wysłuchaniu wypowiedzi Tuska , na pytanie z zaskoczenia  , na które według mnie nie miał przygotowanej przez swoich PR owców odpowiedzi  zorientowałem się że to zwykły nierozgarnięty intelektualnie aparatczyk, bez szerszej wiedzy i przemyśleń .Piałem o tym w jednym z moich dawnych komentarzy.
Nie chce tutaj wdawać się w analizę ich osobowości ,czy talentów jakie  posiadają . O sile płaczliwej  osobowości Tuska świadczą jego  wizyty u psychoanalityka. Proponowałbym ze względów bezpieczeństwa państwa zatrudnić tego psychoanalityka na stałe , b powinien towarzyszyć Tuskowi wszędzie ,  bo mam niejasne podejrzenia że w rozmowie z Merkel wraca jego słaba , płaczliwa , osobowość  
 
Jak to jest możliwe , że osoby o parametrach umysłowych klasy „głąb kapuściany „ lub cierpiący na zaburzenia o nazwie  intelekto wstręt rządzą Polska . Jak bardzo wadliwy musi być nasz system polityczny ,że takie karykatury wypycha na sam szczyt, że nie ma żadnych mechanizmów odsiewających takie kurioza . Największym problem nie jest Tusk ani Schetyna , bo następne wybory mogą ich wymieść. Problemem jest to ,że ich następcy tak samo będą aparatczykami, dla których rozmowa z intelektualistami, ekspertami , naukowcami będzie  budziła wstręt, będą niezdolni do zrozumienia o czym intelektualiści mówią, a ich jedynym celem będzie oszukania Polaków „Oni nie naradzają się za zamkniętymi drzwiami, co dobrego zrobić dla Polski. Oni się zastanawiają, jak zrobić, żeby wyglądało, że robią dobrze dla Polski”.
 
Jak takim razie zmienić system  polityczny , zabezpieczyć interesy Polski , obywateli polskich . Jak zapewnić polskiemu społeczeństwu mechanizmy demokratyczne , które będą chroniły kluczowe urzędy w Polsce przed objęciem ich przez dyletantów , umiejących jedyni o czym Pisał Palikot założyć „spółdzielnię „ aby wyciąć kolegów partyjnych .
Monopol medialny, którym pisał Krasnodębski, który blokuje , który steruje przepływ informacji , system proporcjonalny, system gabinetowo parlamentarny, faktyczny  brak instytucji referendum .
 
To nie Tusk, czy Schetyna są źródłem gangreny polskiego systemu politycznego .Oni są efektem ,owocem tego systemu , systemu wodzowsko oligarchicznego demokracji fasadowej
 
Marek Mojsiewicz
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja Październik  
 
Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale