Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2272k odsłony
  1750   0

Kaczyński Rynki finansowe i spekulanci kryzysem się żywią


Kaczyński w swoim liście do członków PiS skoncentrował się  w moim odczuciu na problemie   siły ośrodków finansowych , spekulacyjnych  zajmujących się lichwą , zmuszających rządy do samobójczego zadłużania się , zmuszające następnie rządy do eksploatacji ekonomicznej społeczeństwa, aby obsłużyć lichwę , nazywane długiem państwowym . Zanim przejdę do omówienia tego zagadnienia  proszę przeczytać opinie Kaczyńskiego , istotne , opisujące ten problem , które wybrałem z jego tekstu .       


Kaczyński „polskie państwo to najważniejsza wartość dla mojego pokolenia, ale w czasach kryzysu to jedyny czynnik zapobiegania fatalnym jego skutkom; jedyna tarcza przeciwko wszystkim tym, którzy kryzysem się żywią, korzystają z niego, pomnażając swoje i tak niewyobrażalne bogactwa. Rynki finansowe i spekulanci boją się tylko siły, którą dysponuje demokratyczna władza i państwo mogące używać wszystkich swoich instrumentów, aby zapobiegać biedzie i chaosowi. Dzisiaj w Europie jesteśmy świadkami jak jedne państwa ulegają woli innych oraz jak inne potrafią bronić swoich interesów narzucając swoją wolę słabszym.To najlepszy dowód, że ci którzy proponują nam rezygnację z suwerenności kłamią i mataczą. Oni nie potrafią wytłumaczyć dlaczego Niemcy mają prawo do suwerenności a Polacy mają sami się takiego prawa pozbawić. Nie do takiej Unii Europejskiej wstępowaliśmy i nie o taką walczył w Brukseli prezydent Lech Kaczyński. „....”Złudne jest bowiem mniemanie, że z rządem, dla którego ważniejszym partnerem są tzw. rynki finansowe i spekulanci niż właśni obywatele, możemy przełamać kryzys. „....”Pracownicy, którzy mają, niezależnie od płci, pracować przymusowo do ukończenia 67 lat. Jest to rozwiązanie horrendalne, wobec kobiet wręcz okrutne, szczególnie jeśli chodzi o pracownice fizyczne. Nigdy nie zgodzimy się na to.W ten sposób koszty obsługi gigantycznego długu stworzonego przez rząd Tuska zostają przerzucone także na ludzi, którzy sami nie mogą się bronić”....”Fakty są jednoznaczne – tylko w latach 2008 – 2010 deficyt sektora finansów publicznych wzrósł o 6 punktów procentowych w relacji do PKB. Dług publiczny rósł w tempie przekraczającym 100 miliardów rocznie. Za te szaleństwa władzy zapłacić mają pracownicy, przedsiębiorcy, emeryci i młodzież„.....(źródło )

Proszę szczególnie zwrócić  uwagę na zdania  „  Rynki finansowe i spekulanci boją się tylko siły, którą dysponuje demokratyczna władza i państwo”... jedyna tarcza przeciwko wszystkim tym, którzy kryzysem się żywią, korzystają z niego, pomnażając swoje i tak niewyobrażalne bogactwa”....

oraz na zdania „Złudne jest bowiem mniemanie, że z rządem, dla którego ważniejszym partnerem są tzw. rynki finansowe i spekulanci niż właśni obywatele, możemy przełamać kryzys. …..Pracownicy, którzy mają, niezależnie od płci, pracować przymusowo do ukończenia 67 lat. Jest to rozwiązanie horrendalne, wobec kobiet wręcz okrutne,.....W ten sposób koszty obsługi gigantycznego długu stworzonego przez rząd Tuska zostają przerzucone także na ludzi, którzy sami nie mogą się bronić”


Po zapoznaniu państwa z istotnym w mojej opinie opiniami , czy nawet analizami Kaczyńskiego pozwolę sobie nieco szerzej ten temat  omówić.

Problemem , jedna z przyczyn upadku Zachodu , błyskawicznego tracenia  jego pozycji  gospodarczej, politycznej i cywilizacyjnej jako zachodzi na naszych oczach jest powstanie silnych pozapolitycznych ośrodków władzy . Chodzi o potężne , coraz potężniejsze , stabilne , oparte na  ich dziedziczeniu  finansowe  ośrodki władzy .

 
Fundamentem rozwoju każdego kraju jest istnienie silnego , suwerennego politycznego ośrodka władzy . W współczesnych demokracjach taki ośrodek to władza wykonawcza i ustawodawcza , który to ośrodek w teorii jest hegemonem w stosunku do innych .

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat władza ośrodków politycznych  Zachodu  została ograniczona . Nowa oligarchia ,  

Obama ujawnił ostatnio, że 1 procent Amerykanów posiada 86 procent aktywów . Chodzi o  około   3 miliony ludzi Szkoda ,że nie poszedł dalej i nie powiedział ile posiada 0.01 procent  Amerykanów  , czyli super elita 30 tysięcy  ludzi , reprezentująca  faktycznie kilkaset  rodzin . Być może  50 lub więcej procent majątku Stanów Zjednoczonych .

Jak do tego doszło że  tak niewielu posiada tak dużo . W ciągu  ostatnich kilkudziesięciu lat władza ośrodków politycznych  Zachodu  została zerodowana, poważnie  ograniczona , lub nawet całkowicie podporządkowana ośrodkom oligarchii    . Nowa oligarchia  , arystokracja  skumulowanie prze nią  niewyobrażalnych majątków, a mówiąc wprost  przejęcie praktycznie całej gospodarki i majątku państw  Zachodu  ma swoje źródło głównie stworzeniu mechanizmów eksploatacji całych społeczeństw. Zacznijmy od długu publicznego . Państwa Zachodu są zadłużone na około 100  procent PKB . W przybliżeniu odsetki od tych gigantycznych wartości stanowią 5 procent, co oznacza , że  społeczeństwa  Zachodu płaca haracz , bo inaczej tego nie można nazwać wysokości  5 procent PKB .  To w dużym przybliżeniu około 200 miliardów dolarów rocznie z samych odsetek . Kaczyński ma rację pisząc  o niewyobrażalnych bogactwie .   

Ale to nie wszystko . Głównym źródłem  są podatki . VAT , przymusowe ubezpieczenia,  podatki dochodowe, akcyzy . Z informacji ujawnionych przez Obamę wynika ,że oligarchia  kontroluje  i wyciąga zyski z praktycznie 100 procent korporacji . Im więcej do dyspozycji    mają urzędnicy, tym więcej trafia ich w ręce wybranych .  Dzięki chorym zawyżonym cenom .

System się załamuje na naszych oczach . Załamuje się wraz z upadkiem Zachodu , z załamaniem się demokracji , z nadejściem rządów autorytarnych , o których coraz częściej się mówi . .Eksploatacja ekonomiczna doszła już do  takiego poziomu ,że bez wprowadzenia  rządów autorytarnych, czy nawet totalitarnych nie da się utrzymać w posłuch mas .   Wcześniej czy później,któryś  z silnych  ośrodków  politycznych  rozprawi się z ośrodkami lichwiarskim  , aby po pierwsze zniszczyć zagrożenie, a po drugie   samemu przejąc strumień  bogactwa jaki do tej pory płynął w ręce lichwiarzy  .

Ciekawym przypadkiem są Węgry o Polska . Tylko w tych krajach istnieje silna opozycja , istnieją silne  ruchy  anty lichwiarskie  . Na Węgrzech opozycja ta  przejęła władzę .Wróćmy jednak do lichwy . Kaczyński napisał , że   „ Rynki finansowe i spekulanci......którzy kryzysem się żywią, korzystają z niego, pomnażając swoje i tak niewyobrażalne bogactwa”

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale