Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2230k odsłon
  879   0

Warzecha , a oparcie się lewicy na kryminalistach

Warzecha „Było wyrabianie butów ze skóry zabitych, palenie żywcem ludzi chroniących się w kościołach, masowe topienie na barkach, nabijanie głów czy dziecięcych trupów na piki. „....”Znany jest list Westermanna, piszącego z satysfakcją o miażdżeniu dziecięcych główek końskimi kopytami. W sumie wojna z Wandejczykami mogła pochłonąć życie nawet ponad pół miliona ludzi. „....”Symbolem tego pozostanie zdziczały tłum, kierowany przez wypływające na rewolucyjnym prądzie najgorsze paryskie męty, plądrujący, „...( źródło)
 
Wybory 2007 rok „76,2 proc. osadzonych w aresztach i zakładach karnych w całym kraju zagłosowało na PO, a 7,6 proc. na LiD; PiS z wynikiem 2,8 proc. znalazło się pod progiem wyborczym - podała rzeczniczka Centralnego Zarządu Służby Więziennej Luiza Sałapa. „....(źródło )
 
Wybory prezydenckie „W aresztach i zakładach karnych Bronisław Komorowski zdobył 91,9 proc. poparcia. Jego rywal z drugiej tury wyborów prezydenckich, Jarosław Kaczyński, uzyskał 8,1 proc. głosów - podał w poniedziałek Centralny Zarząd Służby Więziennej. „....(źródło)
 
Wybory 2011 „Wybory w więzieniach wygrała PO z wynikiem 35,6 proc. Drugi rezultat osiągnął Ruch Palikota - 32,2 proc. głosujących. Trzeci wynik miał PiS - 7,5 proc. - to zbiorcze wyniki niedzielnego głosowania w zakładach karnych i aresztach śledczych. „....(źródło)
 
Fetysz demokracji „ autorstwa Warzechy dotyczy krytyki demokracji i republikanizmu , a raczej lęku przed nimi . Warzecha jak przykład republikanizmu i demokracji podaje Francję Robespierra i Komitetu Ocalenia Publicznego . Mówiąc o demokracji i republikanizmie okresu terroru zapewne oparł się na eseju Patrica Higonneta zatytułowanego „Robespierre’s Rules for Radicals” jaki ukazał się w ostatnim wydaniu Foreign Affairs . W tekście tym pojawiają się takie kuriozalne oopisy Robespierra jak „ ciężko pracujący demokrata „ „ wartości demokratyczne i republikańskie Robespierra , które inni nie podzielali „
 
Wydaje się że Warzecha bezkrytycznie przyjął za pewnik tezy zawarte w eseju Higonneta . Przypisanie Rewolucji Francuskiej wartości demokratycznych i republikańskich jest wynikiem braku przemyśleń Warzechy na temat tego czym jest demokracja i republikanizm . Czym jest ich istota. Przyjęcie kryterium formalnego jakim jest brak monarchy i dynastii doprowadzi nas do wniosku ,że ustroje republikańskie panowały w Rosji komunistycznej , pierwszym roku po dojściu Hitlera do władzy, ze ustrój republikański istnieje w Iranie.
 
Demokracja. Jeśli przyjmiemy kryteria istnienie demokratycznych procedur formalnych , to musimy do krajów demokratycznych zaliczyć różnego rodzaju reżimy
 
 
Ustrój republikański i demokracja są ze sobą nierozwiązalnie związane . W zasadzie ustrój republikański jest wyższą formą demokracji . Jedyna państwem , które można uznać za w pełni republikański to Rzeczpospolita Obojga Narodów. Szlachta wybierała władzę wykonawczą , czyli króla , władzę ustawodawczą , czyli Sejm i władzę sądowniczą, czyli sędziów. Istniało rozwinięte , aczkolwiek ograniczone niestety tylko do szlachty otwarte społeczeństwo obywatelskie .Sejmiki pełniły role referendum .
 
Polska , która współtworzyła Rzeczpospolitą nie m się czego wstydzić , nie musi nikogo kopiować, aby zbudować nowoczesne państwo . Wystarczy , że powróci do tradycji Wielkiej Rzeczpospolitej. Monteskiusz nie musiał wymyślać trójpodziału władzy. Opisał po prostu republikański ustrój Rzeczpospolitej Stany Zjednoczone uchodzące za państwo republikańskie w porównaniu do Rzeczpospolitej mają poważną ustrojowa wadę . Sędziowie , w tym coraz bardziej rozpychającego się Sadu Najwyższego nie są wybierani przez obywateli . Amerykanie za to rozbudowują gwałtownie instytucje referendum.
 
Rewolucja Francuska w swej istocie jest prekursorem socjalizmów totalitarnych . Jest pierwszym takim totalitaryzmem .
 
Socjalizmy totalitarne, których pramatką jest Rewolucja francuska takie jak socjalizm niemiecki Hitlera, socjalizm rosyjski Stalina, socjalizm koreański Kimów , czy socjalizm kambodżański Pol Pota ,maja kilka fundamentalnych cech wspólnych.
 
Fanatyczne ideologie, które określa się mianem „religii politycznych „ . Skrajna nietolerancja religijna . Terror , którym zmusza się społeczeństwo do przyjęcia nowego wyznania politycznego. Do przyjęcia wiary w ideologię państwową. Kult Najwyższej Istoty, kult marksizmu leninizmu , dziwaczny darwinowski kult socjalistów Hitlera .
,
Pozbawienie ludności wszelkich praw. Skrajne okrucieństwo w stosunku do ludności . Przyjęcie mongolskiej zasady ,że władza może zabić każdego . Ludobójstwo w Wandei, ludobójstwo, zagłodzenie prawie 10 milinów Ukraińców , ludobójstwo Pol Pota i tak dalej .
 
Budowa totalnego społeczeństwa niewolniczego , w którym jednostka jest całkowicie podporządkowana i kontrolowana przez państwo.
 
I ostania wspólna cecha . Oparcie się tych wszystkich lewicowych państw na psychopatach, bandytach i kryminalistach jak narzędziach terroru w stosunku do społeczeństwa.
 
Kryminaliści stali się trzonem bandyckich formacji , służb bezpieczeństwa socjalistycznych systemów . Lewicowi oprawcy z Wandei, niemieccy z SS, rosyjscy z Czeka. Socjaliści rosyjscy nawet oficjalnie uznali kryminalistów za „element socjalnie bliski „
 
Warto o tym pamiętać, gdyż inny totalitarny socjalizm coraz bardziej zaciska ręce na gardłach Polaków i generalnie Europejczyków . Polityczna poprawność .
 
Maszyna zabijania już ruszyła „Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że państwo niemieckie naruszyło prawa męża ofiary eutanazji, nie rozpatrując jego prośby o pomoc w samobójstwie żony „...( źródło )
 
Dlaczego po opisie Warzechy przypomniałem , kogo popierają kryminaliści w Polsce . Najlepiej na to odpowie złowróżebna diagnoza Krasnodębskiego „ bo PO jest w gruncie rzeczy również partią lewicową „....(więcej)
 
 
Wyciąg z tekstu Warzechy . Tezy , z którymi pozwoliłem sobie polemizować .Warzecha „Republikański mit nie może nie uwzględnić rewolucyjnego terroru, ale przedstawia go raczej jako konieczne zło. Jako rodzaj wypaczenia, które trwało przecież tylko kilkadziesiąt miesięcy, za to zapoczątkowało wspaniałą republikańską tradycję. „...”Dzisiaj niektórzy starają się ostrzegać, że demokracja traktowana jako samoistna odpowiedź na wszystkie problemy staje się fetyszem. Demokracja bez wartości lub wręcz istniejąca w opozycji wobec nich to echo jakobińskiej Francji z setkami tysięcy ofiar terroru i bez prawdziwej wolności sumienia.”....”Jakobińskie pomysły na ustanowienie nowego ładu – nowe nazwy miesięcy czy zastąpienie religii kultem Najwyższej Istoty – dziś przypominają zmiany wprowadzane przez zamordystyczne azjatyckie reżimy „....”warto sobie przypomnieć okres najostrzejszej fazy rewolucji, w którym skupiły się wszystkie przyszłe niebezpieczeństwa, wynikające z bałwochwalczego traktowania demokracji i uzurpowania sobie przez grupkę „oświeconych" prawa do orzekania, co jest, a co nie jest wystarczająco postępowe i demokratyczne? „.....”Demokracja sama z siebie niczego nie gwarantuje. W imię najszczytniejszych haseł można dokonać najokropniejszych zbrodni „.... (źródło )
 
Marek Mojsiewicz
 
Mam na facebook u ponad pięć tysięcy znajomych. Osoby chcące otrzymywać informację o nowych tekstach kliknięcie „lubię to „ na moje stronie publicznej Marek Mojsiewicz
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale