Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2293k odsłony
  1528   0

Staniszkis. „ Głębszy Układ „ dyscyplinuje Tuska

Staniszkis „Myślę, że afera nie została uruchomiona przez Platformę, tylko przez jakiś głębszy układ, który dyscyplinuje całą scenę polityczną. „....”Nie do końca wiadomo, kto wypuścił te taśmy Serafina – czy Tusk się przed nimi broni, czy może nimi atakuje. „....Niektórzy mówią – zaznaczę, że ja tak daleko się nie posuwam – że istnieje kartel polityczny, wiążący opozycję z władzą. W przypadku PiS ciągle mam wrażenie, że w tej partii jest grono, które nie chce wygrać, nie chce wziąć odpowiedzialności. Ludzie w większości o miernych kompetencjach mają synekury, których każdy by sobie życzył. Dlatego brak uderzenia, ten paraliż w decydującym momencie jest zaskakujący. Sam prezes Kaczyński też jest zablokowany tym paraliżem, choć moim zdaniem sposób komunikowania się przez te listy do działaczy i wyborców przebija trochę tę skorupę. Wszystko inne grzęźnie w tej inercji, która jest na rękę bardzo leniwym, traktującym politykę jako synekurę posłom opozycji. To samo także widać w SLD, które jest teraz całkowicie bierne. „.....(źródło)
 
Proszę zwrócić uwagę w analizie Staniszkis na dwa elementy. Przekonani Staniszkis , że istnieje Głębszy Układ , aż tak potężny ,że mogący dyscyplinować nie tylko Tuska, ale całą scenę polityczną II Komuny . Drugi element , wiążący się z pierwszym to istnienie kartelu politycznego części PiS z Tuskiem . Wydaje się że w tle istnienia kartelu części działaczy PiS z Tuskiem znajduję się wspomniany przez Staniszkis 'Głęboki Układ” kontrolujący II Komunę .
 
Na fakt ,że próby zbudowania takiego kartelu wiążącego PiS z nomenklaturą II Komuny istniały najlepiej świadczy nieudany spisek przeciwko Kaczyńskiemu jaki z częścią skorumpowanych politycznie działaczy PiS zorganizował Palikot . Co zaowocowało powstaniem PJN . Druga próba podjęta przez Głęboki Układ przyłączenia PiS do kartelu politycznego II Komuny zakładała przejęcie władzy w PiS przez Ziobro. Reżimowe media pompowały Ziobro i rozbudzały jego i jego zwolenników ambicje przez dwa lata . Kaczyński po raz drugi udaremnił spisek II Komuny, czy też stojącego za nią Głębokiego Układu przeciwko praktycznie jedynej oprócz węgierskiego Fideszu realnej opozycji anty systemowej w Europie . Owocem spisku jest socjalistyczna formacja Ziobry , Solidarna Polska.
 
Kartel polityczny i nieformalne ośrodki władzy są problemem całej Europy. To dzięki temu ludność Europy jest poddana skrajnemu wyzyskowi ekonomicznemu . Społeczności Europy zostały pozbawione realnego wpływu na ośrodki władzy. W Polsce najlepszym przykładem kartelu elit jest Tusk i sama Platforma . Nie ma znaczenia lewak ( Palikot ) ,socjalista ( Arłukowicz ) konserwatysta ( Gowin ) . Dla każdego jest miejsce w kartelu politycznym . Pod warunkiem , że się sprostytuują politycznie i grzecznie będą odgrywali swoje role na scenie teatru politycznego w sztuce napisanej przez 'Głęboki Układ „ .
Na szczęście Kaczyński uważany przez Rymkiewicza za najwybitniejszego męża stanu od czasu Piłsudskiego wykopał głęboką ideologiczną przepaść , która praktycznie uniemożliwia młodym wilkom z Kamińskim na czele przyłączenie się do sterownego przez jak go nazywa Staniszkis „Głęboki Układ „ kartelu politycznego.
 
Kaczyński szaniec jak nazywa Obozu Patriotycznego zbudował na twardych polskich wartościach konserwatywnych, opartych na katolicyzmie co najlepiej ilustruje podejście do in vitro , oraz na tradycyjnej idei polskiej racji stanu , która uosabia kult polityczny Lecha Kaczyńskiego .
 
Problem kartelu elit i pozornej demokracji poruszyła wcześniej Fedyszak Radziejowska. W swoich dwóch tekstach wskazała między innymi na problem domykania przez Tuska fasadowej demokracji , zakończenia budowy systemu w którym Establishment Okrągłego Stołu stanie się pełnym właścicielem Polski . Systemu w którym Polacy zostaną zepchnięci do roli nowych chłopów pańszczyźnianych oligarchii II Komuny . Krasnodębski „W Gdańsku zaś zebrała się partia pretendująca do bycia wyłącznym właścicielem III RP. „...(więcej)
 
 
 
Fedyszak Radziejowska „Polska Ludowa była systemem, w którym mieliśmy do czynienia z dominacją jednej partii, przy zachowaniu pewnych pozorów demokratycznych wyborów. To prawda, że to był front jedności narodu, ale zawsze można powiedzieć, że demokracje mogą być różne. Jedna jest rywalizacyjno-konkurencyjna, ale bywają i takie, w których dochodzi do kartelu elit i takich zjawisk koncyliacyjno-deliberacyjnej demokracji, jak na przykład w Niemczech. SPD z CDU i CSU stworzyły wielką koalicję i wcale nie musi między nimi dochodzić do wielkiej rywalizacji.”...(więcej)
 
Fedyszak Radziejowska Nigdy jednak domknięcie fasadowej demokracji nie było tak bliskie, jak dziś, gdy pozory demokracji zaakceptowali nie tylko politycy postsolidarnościowi, lecz także ich postsolidarnościowi wyborcy. Nie tylko lewica przywiązana biografią i interesami do PRL, lecz także„młodzi, wykształceni, z wielkich miast” nie mają nic przeciwko demokracji ograniczonej. „...”Powołany do życia przy Okrągłym Stole establishment (w skrócie będę dalej nazywać go OSE) planował demokrację fasadową, w której demokratyczne procedury są, ale treść, kultura demokracji oraz kontrola rządzących przez opozycję i opinię publiczną nie odgrywają większej roli. Można zakładać partie polityczne, stowarzyszenia, a nawet gazety i rozgłośnie radiowe, co cztery lata odbywają się wolne, tajne i powszechne wybory,ale treść demokracji, czyli autentyczna, merytoryczna rywalizacja elit, programów i partii politycznych nie istnieje. „...”Opozycja też nie jest przypadkowa, bo jej szanse na przejęcie władzy muszą być zerowe.  Sens demokracji fasadowej tkwi w procedurze legitymizacji władzy. Wybrana – może praktycznie więcej niż dyktatura„.....( więcej)
 
 
 
Staniszkis „ Rząd Tuska, kolonizując własne społeczeństwo, bo wysysając jego zasoby, aż do poziomu, gdy oddolne inicjatywy rozwojowe już nie będą możliwe, jest najgorszym i najmniej kompetentnym rządem w historii Polski. „....”Niemcy – przodująca gospodarka ….Tusk wydaje się dopełniać tę nową strategię dwojako. Czyniąc z Polski zaplecze siły roboczej dla gospodarki (i ekspansji na Wschód) Niemiec. Temu może służyć zrównanie wieku emerytalnego Polski i Niemiec przy radykalnej różnicy płac. I odpaństwawiając Polskę poprzez sprzyjanie regionalizacji. „ ..(więcej)
 
Staniszkis wypunktowała kierunki działania Tuska i jego grupy . Eksploatacja społeczeństwa . Obniżanie standardu życia . Zepchnięcie wielu polskich rodzin poniżej poziom przetrwania . Stworzenie z Polski zaplecza siły roboczej dla Niemiec . Regionalizacja, czyli likwidacja państwa ( odpaństwowienie )
 
Marek Mojsiewicz
 
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz .
Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale