Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2125k odsłon
2030 odsłon

Oligarchia chce wciągnąć Kaczyńskiego w koalicję rządową

Wykop Skomentuj4

Karnowski „hitlerowskie mundury przypominające niemiecką, bardzo brutalną, okupację tego kraju w czasie II Wojny Światowej, napisy "Merkel, ty córko Hitlera won z Grecji" i pełne wściekłości ataki na dominację Berlina w Unii. „.....”Niemcy konstruują im budżet, proponują podesłanie kontrolerów skarbowych, określają skalę cięć płac, pouczają. I wtedy, gdy Grecy czują, że ich głosowania nie mają żadnego znaczenia. „.....”Jesteśmy na dobrej drodze by podzielić los Greków. Gdy już utracimy całą własność, zadłużymy się tak, że nie będzie szans na wyplątanie, kiedy przyślą nam rachunek, też się pewnie wściekniemy. Urządzimy wielkie wiece, przygotujemy "hitlerowskie" plakaty pani Merkel, damy upust emocjom.
Tylko - co z tego?Dzisiejsze zaniechania nie będą do odrobienia. Wolności raz raz utraconej nie odzyskuje się emocjami. Kto jak kto ale Polacy powinni o tym wiedzieć. Dlaczego więc tak łatwo pozwalamy dziś by nasze państwo staczało się w tym kierunku?”.....(źródło)

 
Nie bez powodu jako wstęp użyłem Los Grecji opisany przez Karnowskiego Pozbawienie Greków demokracji ,bo c to za demokracja , kiedy niezależnie od głosowania w wyborach zawsze będą to ludzie posłuszni Berlinowi , zaufani , pozbawienie godności, a co najistotniejsze zniszczenie ich tożsamości politycznej , złamanie kręgosłupa ideologicznego .
Niemcy dokonały tego używając terroru ideologicznego religii politycznej, jaka jest polityczna poprawność. Profesor Ferguson uważa , że polityczna poprawność stała się religia państwową w Europie. Niewątpliwie Niemcy dążą do tego , aby była religią panującą IV Rzeszy jaką staje się Unia Europejska .Dlatego sytuacja Hiszpanów, Włochów i Greków jest taka sama. Wszystkim im wdrukowano terrorem propagandowym tą ideologię, religię niewolników .
Sytuacja Hiszpanii , Włoszech jest taka sama jak Grecji . Ich społeczeństwa są rozbite , gotowe na los chłopstwa pańszczyźnianego IV Rzeszy. Tylko Węgrzy i Obran realnie postawili się hegemoni niemieckiej .
W Polsce sytuacja jest inna . Na szczęście Jarosław Kaczyński nie padł ofiarą Zamachu Smoleńskiego . Olszewski tak to skomentował „ „ Obawiałem się że w katastrofie mogli zginąć obaj bracia Kaczyńscy „....(więcej )
Rymkiewicz nazwał Jarosława Kaczyńskiego najwybitniejszym polskim mężem stanu stanu od czasu Piłsudskiego
Rymkiewicz „ Uważam ,że Kaczyński jest największym polskim politykiem od czasów Józefa Piłsudskiego. Tak jak Piłsudski był największym polskim politykiem od czasów kanclerza Zamojskiego . Siła duchowa Jarosława Kaczyńskiego jest tak wielka....(źródło)

 
Kaczyński zbudował jedyną realną opozycję w Europie opartą o kult polityczny swego brata, prezydenta Lecha Kaczyńskiego ,oraz oparcie się na etyce katolickiej , co z czasem będzie związane z kultem Wojtyły. Całości dopełnia propagowanie solidarności społecznej, budującej mocne więzy społeczne. Całość tworzy poczucie wspólnoty narodowej , wspólnego losu .
Kaczyński zbudował coś na kształt ruchu oporu , posiadającego jednorodną ideologie , wspólne wartości i cele . Dokładnie to samo pozwoliło Polakom przetrwać zabory , zabrać Niemcom ogromne terytorium , przetrwać okupację komunistyczną . Odnoszę wrażenie , że to co robi jest obliczone na wypadek wieloletniej politycznej i ekonomicznej okupacji Polski przez IV Rzeszę .
Właśnie dlatego ruch patriotyczny , ruch oporu jaki zbudował Kaczyński jest tak wyjątkowy w Europie.
I tera zwracam do kwestii koalicji w jaką już w tej chwili Pawlak chce wmanewrować Kaczyńskiego. Polska jest w fazie upadku społecznego, kulturowego, intelektualnego , ale przede wszystkim gospodarczego . Tusk , ani jego plany się nie liczą, o czym najlepiej świadczy wykonanie polecenia od Merkel , aby nie kandydował na prezydenta Polski . Krasnodębski tak to opisuje Pod wpływem Angeli Merkel „.....”odstąpił od pierwotnego planu i zrezygnował z kandydowania na prezydenta RP.„...(więcej)
Kluczową postacią polskiej polityki nie jest Tusk , którego postać jest bez znaczenia i którego wymian nic nie zmieni. Kluczową postacią polskiej sceny politycznej jet Kaczyński. Którego dojście do władzy może zmienić wszystko w tym geopolitykę Europy . W sytuacji, gdy nie udał się pomimo stosowania terroru propagandowego , operacji dokonania rozłamu i marginalizacji , że o Zamachu Smoleńskim nie wspomnę wyeliminować ani Kaczyńskiego ani PiS , a do wymiany Tuska ze względu na katastrofę gospodarcza dojść musi rozsądnym posunięciem ze strony stronnictwa pruskiego będzie wciągnięcie Kaczyńskiego do koalicji rządowej , tak aby z jednej strony nie dopuścić do do jakichkolwiek reform , a z drugiej móc zrzucić na niego odpowiedzialność za katastrofę gospodarczą . Przy okazji stronnictwo pruskie osłabiłoby morale obozu patriotycznego .Z tego punktu widzenia może lepiej żeby Kaczyński nie wchodził przed wyborami w koalicję niż żeby żyrował toru ku przepaści
Bardzo dobrym posunięciem Kaczyńskiego było w takim razie zaproponowanie Glińskiemu powołania rządu technicznego .

 
O tym jak bardzo Niemcy boja się Kaczyńskiego, i słusznie zresztą , bo zrealizował on dokładnie najgorszy dla Niemiec scenariusz świadczy panika Niemiec tuż po Zamachu Smoleńskim.
Jak ocenia komentator "Sueddeutsche Zeitung", Polska skłania się ku temu, by utwierdzić się teraz w swej "historii cierpienia". "Dlatego katastrofa samolotu z Katynia niesie ze sobą zagrożenie przeistoczenia się w mit narodowej historiografii. Nakłada się tu na siebie zbyt dużo symboliki i tragizmu" - pisze "Sueddeutsche Zeitung" i apeluje: "Tak nie może się stać"…”Według dziennika, tragedii nie wolno nadawać cech mistycznych."Jeśli jest jakaś nadzieja w całym tym cierpieniu, to taka: może uda się teraz to, co nie udawało się od początku III Rzeczpospolitej, wskutek sporów ideologicznych i partyjnych - pojednanie narodu z jego przeszłością, porozumienie społeczeństwa co do postrzegania historii, odpolitycznienie historii" - ocenia dziennik. Dodaje, że polityka historyczna Lecha Kaczyńskiego dzieliła i czerpała siłę z mitów przeszłości.”…” "Tragedia musi być zatem przestrogą, by Polska uwolniła się z kajdan własnej historii. Prezydent Kaczyński był niewrażliwy na delikatne sygnały pojednania, które wysłał rosyjski premier Władimir Putin jeszcze przed kilkoma dniami nad grobami (w Katyniu). Zamiast tego Kaczyński chciał prowadzić politykę koncentrującą się na ofiarach, gdy ze swoją delegacją wsiadał do samolot”…” Także "Die Welt" ocenia, że w bólu i żałobie jest też pewna nadzieja. "Zachowanie polskiego premiera i przywódców w Moskwie po katastrofie pokazuje w sposób imponujący, że obie strony dokładają starań, by nie obudziły się stare demony" - pisze "Welt". Dodaje, że także dla Europejczyków, żyjących w oddali, ten element nadziei ma też ważne znaczenie na przyszłość.”....(więcej)
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

 
Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale