Blog
Rzeczpospolita
Marek Mojsiewicz
89 obserwujących 2326 notek 2039491 odsłon
Marek Mojsiewicz, 11 maja 2017 r.

PiS musi wydymać emerytów. Praca do śmierci ?

646 1 0 A A A

Prezydent: "Konstytucja powinna chronić przed podwyższeniem wieku emerytalnego". Dlaczego obecna nie ochroniła? Zainaugurowano program "Godny wybór"....”Poprzednia władza siłą, wbrew społeczeństwu podwyższyła wiek emerytalny. Druga dyskusja może być wokół tego. Mianowicie kwestia, jak to się stało, że konstytucja z 1997 roku nie ochroniła obywateli przed podwyższeniem wieku emerytalnego? Jak ta konstytucja była napisana, że nie obroniła Polaków przed tym? Przecież sprawa została skierowana do TK, który nawet stwierdził, że było to możliwe, co wstrząsnęło wieloma prawnikami, ale przede wszystkim obywatele fatalnie to odebrali. To dyskusja nt. przyszłości polskiej konstytucji, którą też uważam, że powinniśmy prowadzić ze społeczeństwem. Konstytucja powinna chronić przed podwyższeniem wieku emerytalnego „...”Nie ma ważnego mechanizmu odnoszącego się do życia całego społeczeństwa, jeżeli ten mechanizm nie znajduje akceptacji. To się kończy złym funkcjonowaniem państwa, próbami omijania obowiązującego prawa, szukania rozwiązań pozwalających na obejście wciskanych na silę przez władzę rozwiązań. Tak jest z tym niezwykle ważnym elementem, jakim jest kwestia zakończenia aktywności zawodowej i przejścia na emeryturę „...”Podkreślił, że wszyscy ekonomiści i specjaliści są zgodni co do tego, że nastąpił wzrost zamożności społeczeństwa, a co za tym idzie, następuje wzrost długości życia.To w efekcie oznacza potencjalnie możliwość dłuższej aktywności zawodowej. Nie tyle istotny jest ustawowy wiek przejścia na emeryturę, co efektywny wiek przejścia na emeryturę. W dużej mierze ma on charakter zindywidualizowany – jest związany z człowiekiem, jego potrzebami, możliwościami, z jego osobistą wolą. To ma ogromne znaczenie”...”ówił prezydent.

Dziękuję, że ten wybór został ustanowiony, że ustawa została poparta i mogłem ją podpisać. Od 1 października wybór momentu przejścia na emeryturę stanie się dla Polaków autentyczny— przyznał Duda.Obecna na konferencji minister Elżbieta Rafalska podkreśliła, że 1 października Polacy otrzymają wolność wyboru emerytalnego.To nie tylko wywiązanie się z naszych obietnic wyborczych, ale wywiązanie się z deklaracji, którą złożyliśmy, kiedy PO-PSL wydłużyło wiek emerytalny. To było największe uderzenie w roczniki powojennego wyżu demograficznego, ucieczka przed wypłatą im świadczeń emerytalnych. To było uderzenie także w kobiety”...(źródło )(link is external)

Wojciechowski „”W niezarejestrowanej działalności gospodarczej chodzi, nierzadko bardziej niż w legalnej, o zadowolenie klienta i o zdobycie jego zaufania „..”Jakie są tu plusy? Klient oszczędza, a przedsiębiorcy i pracownicy zyskują utrzymanie, gdyż po odprowadzeniu podatku ich praca stałaby się nieopłacalnaWiele z tych dóbr legalnie w ogóle by nie powstało. Odpowiada to moralnym celom gospodarki w ogóle, gdyż polega ona na produkowaniu i dostarczaniu ludziom potrzebnych im do życia dóbr materialnych. „.....”Szara strefa to termin potoczny, lepiej ją określać -  tak jak statystycy -  jako „gospodarkę nierejestrowaną"....”Tymczasem chodzi tu o pożyteczną działalność gospodarczą: produkcję dóbr i usług oraz obrót nimi. Według szacunków GUS dostarcza ona Polsce kilkanaście proc. PKB, a według niektórych ekspertów blisko 30 proc. PKB „...”Mówi się o niej jednak dużo rzadziej niż o części gospodarki nadzorowanej przez urzędy. „....”Czy ktoś jest okradziony? Rząd uważa, że tak, gdyż nie uzyskał podatku. Otóż, po pierwsze, uzyskał podatki pośrednie, wpływy z VAT i akcyzy za zużyte towary. Likwidując siłą szarą strefę, utraciłby te dochody. Po drugie, w sytuacji, gdy podatki są nadmierne, a rządy pozwalają na to, by z powodu bezzasadnych świadczeń, rozrostu administracji, marnotrawstwa i korupcji środki z nich były trwonione, należy przyznać podatnikom moralne prawo do niepłacenia części podatków. „.....”Drugi zarzut to wyzysk pracowników. Jednakże zatrudnienie w szarej strefie odbywa się na podstawie wolnej umowy. Jej rejestracja jest potrzebna ZUS, a nie stronom. „Chcącemu nie dzieje się krzywda" -  mówi prawo rzymskie. Jeśli zarobki są zbyt niskie, to z powodu wielkiego bezrobocia, a temu winne są rządy, które przez wysokie podatki i krępujące przepisy blokują przedsiębiorczość, a tym samym utrudniają zatrudnienie. Nieuczciwe jest natomiast pobieranie jednocześnie płacy i zasiłku -  do czego jednak kusi polityka socjalna rządów. „.....”Sytuacja taka jest typowa dla wielkiego biznesu. Chroniony przez rządy przed konkurencją może sobie pozwolić na zmowy i dyktat cenowy. Żyje w części z zaopatrywania firm drobniejszych, które produkują konkretne towary i usługi. To je więc wyzyskuje i ich klientów. Rządom cała ta sytuacja dogadza, gdyż może zyski takich firm opodatkować, czyli uzyskać udział w łupach (chyba że na skutek nieudolności lub korupcji pozwala zyski ukryć i wywieźć). „.....”W Polsce ochronę własności intelektualnej w 2011 roku wyceniono w punktach na 6,6, a materialnej na 5,6 (na 10,0). Ten ostatni wynik jest zresztą bardzo słaby, odpowiada 90. miejscu na 129 krajów zbadanych, obok Malawi, Kazachstanu itp.; w Europie gorzej jest tylko w krajach bałkańskich.”... http://naszeblogi.pl/31724-wellings-korporacyjna-socjalistyczna-unia-nowy-faszyzm

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Uzupełnienie Zbigniew Kuźmiuk "Drugą kwestią na którą zwróciłem uwagę, był gwałtowny...
  • @ZEWSII http://naszeblogi.pl/34536-propaganda-socjalistyczna-zachodu-wobec-sukcesu-chin
  • @sapiens polecam Pomysł Centrum Adama Smitha „ Wydaje się, że z wymienionych przyczyn...

Tematy w dziale Społeczeństwo