Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2278k odsłon
  541   0

Lewactwo broni systemu emerytalnego by mordować Polaków

Kuroń „„Jaka demokracja?” -zagrzmiał mocno znieczulony bohater opozycji. „ Chamów trzeba za mordę trzymać i do roboty gonić”.Sądził zapewne, że na imprezie są sami swoi i tu się pomylił „ ( https://naszeblogi.pl/35450-balcerowicz-z-zachwytem-o-zagnaniu-starcow-do-pracy )

Prof Iglicka Ubojnie eutanazyjne dla emerytów ruszą w 2022 ? (więcej )

Bydło robocze będzie za..ć aż do 75 roku życia ...(więcej )

„Prof. Grażyna Ancyparowicz „wszyscy będziemy nędzarzami. Wszyscy „...(więcej )

Balcerowicz z zachwytem o zagnaniu starców do pracy (więcej )

„Zasłużona dla fińskiej kultury pisarka Kaari Utrio wywołała w swoim kraju wrzenie, gdy zaproponowała eutanazję dla osób po siedemdziesiątce.”.. Szybko umierający człowiek to pożytek dla społeczeństwa. Skąd dla wszystkich osób w podeszłym wieku zdobędziemy opiekunów? – pyta Utrio. I proponuje, by w ośrodkach zdrowia rozdawano starszym ludziom „przyjazne tabletki nasenne „...(więcej

Robert Gwiazdowski „ Dlatego idiotyczne są postulaty związkowców obniżenia wieku emerytalnego – będziemy musieli pracować coraz dłużej. Ci, którzy dziś zaczynają pracować będą dożywali 90 lat. Ci, którzy dziś się rodzą dożyją pewnie lat 100. Proszę zapomnieć, żeby mogli pracować do 65 roku życia. Do 67 zresztą też nie. Premier Szwecji wspomniał ostatnio o konieczności pracy do 75. roku życia. A ja sądzę, że nawet dłużej. „...(więcej )

Hiszpańska lewica: Eutanazja rozwiąże problem starości „...”Federico de Montalvo, przewodniczący rządowego, hiszpańskiego Komitetu ds. Bioetyki (CBE) stwierdził niedawno: „W Hiszpanii nasila się kryzys demograficzny a społeczeństwo szybko się starzeje”. Proces ten zaczął się w Hiszpanii od połowy lat siedemdziesiątych XX w, a więc od momentu śmierci gen. Franco i zlikwidowania wprowadzonego przez niego Państwa Narodowego. Wygląda to mniej więcej tak, że gdy w 1974 roku na jedną Hiszpankę w wieku płodnym przypadało prawie troje dzieci, to w 2017 roku wskaźnik ten wynosił zaledwie 1,3. Taki zaś wskaźnik nie gwarantuje nawet utrzymania dotychczasowej liczebności mieszkańców Hiszpanii. Nic więc dziwnego, że de Montalvo nazwał ten minusowy przyrost naturalny Hiszpanów „bombą z opóźnionym zapłonem”. ...”coraz silniejszych żądań legalizacji eutanazji. „...”Główną rolę w artykułowaniu wspomnianych żądań odgrywa niższa izba hiszpańskiego parlamentu, czyli Kongres Deputowanych. To tam właśnie, w ubiegłym roku, przegłosowano wysłanie do dalszych prac projektu ustawy przyzwalającej na eutanazję. Za przyjęciem owego projektu było 208 deputowanych, przeciw 133. Dodajmy, że prawne przyzwolenie na eutanazję forsuje rządząca Hiszpanią PSOE, czyli Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza. „..(źródło )

Posłanka Joanna Mucha uważa, że leczenie emerytów czasami nie ma sensu...”..”Joanna Mucha, posłanka z Lublina twierdzi też, że niektórzy starsi ludzie chodzą do lekarza dla rozrywki. Według niej nie powinno się robić operacji biodra u 85-latka, gdy taka osoba "nie chodzi i nie będzie chodzić, bo się nie zrehabilituje"..(źródło )

Eutanazja dla wszystkich emerytów i 12-latków tylko w Holandii”..”Obecnie w Holandii rozważa się dopuszczenie eutanazji na życzenie dla osób starszych. Oznaczałoby to, że każda osoba w podeszłym wieku, która chce odebrać sobie życie, miałaby do tego prawo i nie musiałaby wykazywać stanu swego zdrowia. „..(źródło )

Wielka Brytania przyspiesza wprowadzenie wyższego wieku emerytalnego”...”Ponad sześć milionów Brytyjczyków będzie musiało popracować rok dłużej, aby przejść na emeryturę. Wczoraj brytyjski rząd ogłosił podniesienie wieku emerytalnego do 68. roku życia „..(źródło )

Jan Hartman „ Również w Belgii liczba dokonywanych eutanazji oraz aktów samobójczych z asystą lekarską rośnie najbardziej dynamicznie. Niedługo co dziesiąty Belg będzie kończył życie w formule „śmierci na żądanie”. W Holandii popularność eutanazji jest znacznie mniejsza. Ok. 3-3,5 proc. ludzi kończy życie na własne żądanie, z pomocą lekarza. „...”Kilka dni temu belgijski Narodowy Komitet do Spraw Eutanazji podał, że ostatnio po raz pierwszy przeprowadzono procedurę samobójstwa z asystą lekarską u osoby nieletniej. Był nią 17-latek, cierpiący na bolesną i beznadziejną chorobę, której jednak nie ujawniono. W Belgii każda osoba zdolna do świadomego wyrażenia woli może ubiegać się o pomoc w zakończeniu życia. Od dwóch lat, po nowelizacji prawa eutanatycznego, zasada ta stosuje się także do nieletnich „..(źródło )

Owsiak : Eutanazja to pomoc osobom starszym w cierpieniach”..”Demencja, alzheimer. Te choroby dotykają nie tylko seniorów, ale wszystkie osoby, które żyją w ich otoczeniu, często wręcz degradują całe rodziny. W takich momentach pojawia się ostrożnie podejmowany u nas temat eutanazji. Ja bym się nie bał rozpocząć dyskusji na ten temat. „..”Jestem za wydłużeniem wieku emerytalnego. Choć nie chcę mówić za tych, którzy walą młotem po osiem godzin w ciężkich warunkach. Sam mam tak nikczemną emeryturę, że ręka się zaciska w pięść. „..(źródło)

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale