3 obserwujących
5 notek
10k odsłon
  2357   1

Słynni youtuberzy na Forum Akcyzowym

twitter.com
twitter.com
Od pewnego czasu opisuję tutaj, na swoim blogu cuda działania Forum Akcyzowego, które ma podobno pomóc Tadeuszówi Kościńskiemu, Ministrowi Finansów w podjęciu dobrych decyzji podatkowych w szeroko rozumianej branży tytoniowej. Niby Forum ma reprezentować interesy wszystkich, ale interesy niektórych wydają się nadreprezentowane. Czy Forum jest ciałem potrzebnym czy skompromitowanym? Czytelnik sam musi wyciągnąć wnioski. Dziś dalsza porcja niezwykłego sposobu funkcjonowania tej grupy ludzi.


Reprezentowani w grupach roboczych mieli być wszyscy. Jednak przedstawiciele stowarzyszenia producentów płynów do e -papierosów nie dostali się do „swojej” grupy roboczej. Akurat oni przegrali proces błyskawicznej i niejasnej rejestracji, którą opisałem w poprzednim odcinku. Protestowali, napisali do Tadeusza Kościńskiego, Ministra Finansów i do rzecznika małych i średnich przedsiębiorstw, ale bez skutku. Co prawda należy do nich kilkadziesiąt procent rynku do e-papierów, ale nie mają i nie będą mieć swoich reprezentantów w grupie roboczej. Mówię Wam, nie ma nic gorszego niż być dziś małym czy średnim polskim przedsiębiorcom, chociaż oficjalnie władza im sprzyja, ale w tym przypadku wygląda na to, że o ich przyszłości decydować będą międzynarodowe koncerty tytoniowe.

Do tej grupy udało się dostać kolejnym dwóm chyba przedstawicielom koncertu X, bo jak sprawdziłem pracują dla spółek córek tego koncernu. A skąd to wiadomo, że pracują dla spółek? Jak znajomy wysłał im maila z pytaniem, to dostał automatyczną zwrotkę z adresem i stopką koncertu X. Niezłe co?


Kolejny cud. Do udziału w tej grupie zapisało dwóch przedstawicieli z kancelarii prawnej, o której w branży akcyzowej chyba nikt nie słyszał. Na stronie tej kancelarii widać, że jeden z prawników jest specjalistą w sprawach spółek handlowych, a drugi dba o prawa człowieka i prawa konstytucyjne. I tu, po pierwsze, znowu złamano zasady forum, które zakazują udziału w jednej grupie przedstawicielom tego samego podmiotu, a po drugie niby co specjalista od praw człowieka i konstytucji ma wspólnego z akcyzą. Czyżby robił dla jakiegoś koncernu?

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka