7 obserwujących
147 notek
79k odsłon
939 odsłon

Pomyje wylewane na nekrolog Karola Modzelewskiego

Wykop Skomentuj89

O zmarłych tylko dobrze albo wcale pod warunkiem jednak, że to są zmarli bliscy politycznie. Tym sposobem nie wspominamy poniżania polskiego oficera, kapitana Pietruczuka przez Lecha Kaczyńskiego podczas incydentu gruzińskiego

Karol Modzelewski to co innego. Żydowskie pochodzenie. Przynależność do PZPR. Jak mozna kogos takiego uznawać za bohatera?

Według nowej polityki zakłamania historycznego jedynymi bohaterami PRL byli żołnierze wyklęci. 3% stanu AK, strzelający głównie do swoich rówieśników w KBW, wcielonych z poboru. Czystki etniczne i bandytyzm pomijamy. Wiadomo, że cieszyli się poparciem 105% ludności. Dlaczego Jadwiga i Rajmund Kaczyńscy, tak jak 97% Akowców nie dołączyło? Pytań nie przewidujemy!

 A teraz na poważnie. Żołnierze wyklęci chcieli wywołać wojnę domową, w nadziei zakończoną wyzwoleniem kraju z sowieckiej protekcji a najlepiej WW3 zakończoną defiladą na placu czerwonym otwartą przez gen. Andersa na białym koniu. Zdecydowana większość ludności uznała to za kompletną mrzonkę i pretekst do dalszego rozlewu krwi.

Po śmierci Stalina system zaczął powoli ale systematycznie kruszeć. Polska weszła już jednak nieodwracalnie na drogę industrializacji i wbrew temu co chcieliby widzieć politycy zakłamania historycznego protesty 56 roku i wszystkie następne domagały się wpływu na rządzenie i poprawy ekonomicznej dla klasy robotniczej a nie powrotu do modelu II RP z triumwiratem ziemiańsko-kościelno-wojskowym.

Ludzie jak Modzelewski właśnie byli ważnymi uczestnikami tych protestów, od zrozumienia oszustw stalinizmu aż po upadek systemu. W czasach kiedy wymagało to odwagi i kończyło się więzieniem a nieraz śmiercią.

Gdyby wszyscy walczyli z systemem jak Jarosław Kaczyński, trzymając się spódnicy mamy to mielibysmy smutna historie biernie czekających na zmiany.

Chwała bohaterowi! Niech spoczywa w pokoju.

Wykop Skomentuj89
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale