59 obserwujących
1440 notek
1450k odsłon
  2006   0

A jak jest u protestantów i judaistów

 

Niestety dane bez Kanady, o to trzeba pytać protestantkę z Kanady o nicku Pyzol, która postanowiła podzielić się swoimi przemyśleniami nt. KK, w stręczonym temacie.

W kościołach protestanckich najróżniejszych wyznań w samym tylko USA Odnotowuje się ok. 260 zgłoszeń przypadków wykorzystywania seksulanego przez pastorów, obsługę zborów, wolontariuszy i członków kongregacji.
Jest podobno bardzo trudno się doliczyć ile tak naprawdę tych przypadków jest ze względu liczbę różnych kongregacji, najczęściej niezależnych od siebie. Szacunkowe dane wyliczono więc na podstawie zgłoszeń do firm ubezpieczeniowych i tak największa z nich (Church Mutual) odnotowywała ok. 100 spraw o wykorzystywanie seksualne co roku, przez ostatnie 10 lat. Druga firma ubezpieczeniowa, o połowę mniejsza (GuideOne) wykazała 160 takich spraw rocznie przez ostatnie dwie dekady. Brotherhood Mutual - 73 rocznie przez ostatnie 15 lat (bez rozróżnienia wieku). Dane mówią o zgłoszeniach, nie o winnych. Ubezpieczalnie reprezentują znaczącą część z 224 tys. zborów protestanckich (nie dotyczą róznych historycznie "czarnych wyznań" i innych grup [historically black denominations and some other groups], które ocenia się na kilka tysięcy kongregacji.

Według Gary'ego Schoenera dyrektora organizacji zajmującej sie ofiarami tego typu przestępstw - "Setki zgłoszone każdego roku nie są nawet połową tych, do których doszło". Poza tym wiele spraw jest rozwiązywanych poprzez mediacje. Za winnego tego typu przestępstw został np. uznany luterański minister Gerald Patrick Thomas Jr. z Teksasu.

Ofiary skarżą się, że Południowi Baptyści - największe wyznanie protestanckie mogłoby uczynić więcej np. poprzez stworzenie listy takich pastorów.

Za:
http://www.insurancejournal.com/news/national/2007/06/18/80877.htm


A jak o protestantach mowa to nie sposób pominąć problem pedofilii wśród rabinów, pierwszy z brzegu tekst jaki wyskoczył:

http://truthtellers.org/alerts/Judaisms-Pedophilia-Begins-with-Rabbi-ben-Yohai.html

Czekam kiedy dzielne media poruszą kwestię zasadniczą dla problemu:

Pedofilia wśród homoseksualistów i transwestytów/tytek

Homoseksualiści (od 1 do 3% populacji) popełniają ok. 1/3 wszystkich tego typu przestępstw
Timothy J. Dailey, “Homosexuality and Child Sexual Abuse.”  Washington, D.C.: The Family Research Council, 2002.

Homoseksualiści molestują młodych chłopców z częstotliwością, która jest pięć razy większa niż molestowanie dziewcząt"
Steve Baldwin, “Child Molestation and the Homosexual Movement,” Regent University Law Review 14 (Spring 2002): 279; Judith Reisman, “Crafting Bi/Homosexual Youth,” ibid., 301.

"Badania wskazują, że około 35 % pedofili jest homoseksualistami."
Larry Burtoft, The Social Significance of Homosexuality: Questions and Answers (Colorado Springs: Focus on the Family, 1994), 64, 90.  The booklet has subsequently been retitled as Setting the Record Straight: What Research Really Says About the Social Consequences of Homosexuality.

(jak się trafia na zestawienia, warto sprawdzić lub dopytać czy do grupy hetero-s, zaliczono bi-s, bo czasem tak jest, jak można wyczytać)

 

 

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale