Blog
.
szpak80
39 obserwujących 1018 notek 1028265 odsłon
szpak80, 3 kwietnia 2017 r.

TW "Dramaturg" - szef fundacji Sorosa, odpowiednik Smolara w Macedonii

846 7 0 A A A

image

Władimir Milčin - macedoński odpowiednik Aleksandra Smolara - działacza komunistycznego, kierującego Fundacją Batorego, finansowaną ze środków spekulanta finansowego Georga Sorosa.

Władimir Milčin (1947) od początku jej istnienia szef założonej w 1992 r. w Macedonii, mającej status niezależnej organizacji pozarządowej, fundacji Sorosa (Open Society Institute-Macedonia, FOSIM). Milčin jest członkiem i zasiada/ł we władzach postkomunistycznej Socjaldemokratycznej Unii Macedonii (SDSM), która wykrzaczyła się z Komunistycznej Partii Macedonii/Związku Komunistów Macedonii, będącej częścią Związku Komunistów Jugosławii.

image image

SDSM należy do Międzynarodówki Socjalistycznej i Partii Europejskich Socjalistów. W 1993 r. Soros "zainwestował" w Macedonię dając kredyt rządzącym w Macedonii wespół z Albańczykami postkomunistom z SDSM. Sprzeciwiającej się temu opozycji Albański poseł odpowiedział w parlamencie: "Powinniśmy czuć się zaszczyceni, że pan George Soros daje nam kredyt". Wiązać się to miało m.in. ze zmianą nazwy i flagi państwowej. Jednocześnie postkomuniści z SDSM, wespół z Fundacją Sorosa i dzięki jego pieniądzom stworzyli telewizję A1, na jej czele stanął członek zarządu fundacji Sorosa (Stosic). Jednocześnie ministrowie SDSM niszczą niezależne od nich NIP Nova Makedonija i tworzą swoje media - Dnevnik, na czele innego medium (Utrinski Vesnik) także staje członek władz fundacji Sorosa (Utrinski Vesnik). "Dziś sieć SDSM i Sorosa kontroluje co najmniej trzy stacje telewizyjne
Telma, Alsat, Wiadomości 24 /24 вести/, 3 codzienne gazety, 20 portali informacyjnych i 78 organizacji rzekomo pozarządowych. Mają własne stowarzyszenie dziennikarzy AJM, oraz związki nauczycieli, szkołę dziennikarstwa itp. Sieć ta promuje i finansuje się nawzajem i niszczy rządy, które nie są pod kontrolą SDSM. "Fundacja i SDSM zapewniają nadzwyczajne dochody dla redaktorów i dziennikarzy mediów będących pod ich kontrolą, dbają o to, żeby zagraniczni korespondenci relacjonowali sytuację zgodnie z interesami Dundacji i SDSM. W mediach tych promuje i pozycjonuje się określonych "ekspertów", publicystów, polityków. Proces ten trwa od 25 lat.
Aby stworzyć iluzję pluralizmu Fundacja Sorosa założyła ponad 70 organizacji pozarządowych, które są opłacane i obsługiwane z jednego ośrodka. "we wszystkich kluczowych momentach dla Macedonii Soros wspiera politykę i decyzje, które okazują się zabójcze dla państwa. Prywatyzacja prowadzona przez SDSM doprowadziła do zamknięcia przeszło 4000 fabryk i przedsiębiorstw, pozbawiając pracy przeszło 200 000 ludzi w latach 90. Później m.in. Fundacja angażowała się i Macedonię w sprawę Kosowa - zgodnie z interesami Sorosa.
Obecnie za pośrednictwem sieci organizacji pozarządowych Soros utrzymuje około 1000 osób, często opłacając polityczne protesty, największe pieniądze trafiają do wąskiej grupy osób, których nazwiska zostały opublikowane (30 tys. euro).
"Mieszkańcy Macedonii są bardziej dojrzali i doświadczeni niż w latach 90., wiedzą czego chcą i jak ratować się przed najemnikami."

W 2012 r. macedońska Komisja Lustracyjna ogłosiła, że Władimir Milčin - syn reżysera, też reżyser (m.in. macedoński Teatr Narodowy) i dziekan wydziału dramatycznego w Wyższej Szkoły Muzycznej w Skopje był tajnym i świadomym współpracownikiem jugosłowiańskiej służby bezpieczeństwa, donosił na innych pracowników teatru pod pseudonimem „Драматург" (TW "Dramaturg"), w czasie gdy był dziekanem Wydziału Sztuk Dramatycznych. Z zachowanych dokumentów wynika, że Współpraca trwała przez 10 lat od 1976 r. Milčin zwalcza lustrację - wspierał inicjatywę "sędziów konstytucyjnych", którzy kwestionowali konstytucyjność przepisu, mówiącego, że tożsamość agentów ma zostać podana do publicznej wiadomości przez publikację w Dzienniku Urzędowym. Ponadto Milčin twierdził, że ustawa mówiąca o lustracji jako kryterium umożliwiającym objęcie funkcji publicznych jest niekonstytucyjna. Lobbując za ochroną tajnych współpracowników komunistycznych służb twierdził, że nowe prawo potępiające cały system społeczny po 1944 "nie ma precedensu w demokratycznym państwie prawnym. Prawo to ma moc wsteczną, co jest niedozwolone w Konstytucji, zgodnie z którą przepisy ustawowe i wykonawcze nie mogą mieć mocy wstecznej". Bezczelny, aż nie chce się wierzyć.
image

Kopia akt tajnego współpracownika o pseudonimie "Dramaturg" (Władimir Milčin)

Sprawa używania pieniędzy federalnych USA /m.in.USAID/ dla realizacji interesów ekonomicznych, politycznych i ideologicznych Sorosa, m.in. w Macedonii, poruszona została we wczorajszym wydaniu Wiadomości.
"George Soros wykorzystuje administrację Stanów Zjednoczonych i środki z amerykańskiego budżetu do promowania w świecie lewicowo-liberalnego światopoglądu - tak twierdzi grupa senatorów z Partii Republikańskiej. Politycy domagają się dochodzenia w sprawie finansowania organizacji Sorosa jak i sprawdzenia wpływu miliardera na politykę zagraniczną Waszyngtonu".
https://wiadomosci.tvp.pl/29767197/george-soros-i-jego-wplywy


http://vecer.mk/makedonija/dosie-mame-mu-ebam-koj-prv-pochna
https://mk.wikipedia.org/wiki/Владимир_Милчин
http://maxim.mk/dosie-„dramaturg“-milchin-svesno-i-tajno-kodoshel
https://web.archive.org/web/20100131100527/http://vecer.com.mk/?ItemID=E6CAB95C091DFB46BC5A9025BF33910F
http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=724BCA284CC85441ADD0315124071EBF

Opublikowano: 03.04.2017 11:34.
Autor: szpak80
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Uzurpatorzy z brukseli przyznają się do porażki...
  • A jak wytłumaczyć bezkrytyczne powoływanie się na niemieckie media? Po tym wszystkim co...
  • Trzeba było zmanipulować jego wypowiedź, żeby pasowało, więc chyba nie jest aż tak źle,...

Tematy w dziale Polityka