Blog
.
szpak80
47 obserwujących 1191 notek 1177215 odsłon
szpak80, 15 września 2018 r.

Kto ją wystrugał i kto powozi teraz Nurowską?


"wnuczka arystokraty, właściciela pałacu w Homlu, córka legionisty i żołnierki AK, później żarliwa komunistka i niezwykła kobieta".

Nooo ludzie przecież aż się prosi o demaskację...

Założę się, że "żarliwa komunistka" to jedyny prawdziwy element wyliczanki. Jej współczesne, patologiczne wypowiedzi są dopasowane do tej wystruganej autoprezentacji. Te próby obrażania i poniżania Polaków przez Nurowską (czy jak tam się ona nazywa) po przegranych przez WSIarzy wyborach, mają mieć oparcie właśnie w tym wystruganym pochodzeniu, tak pomyślałby bolszewicki reżyser.
- Nuu eta aristokratka to niech obraża swołocz, eto pasować budziet. Nu! dawaj Nurowskaja, princesso, jedziesz k...a z nimi, jedziesz!"Bardzo wiele zawdzięczam swojemu dziadkowi, który od dzieciństwa decydował o moich lekturach. Był wybitnym matematykiem i poetą. Od niego dowiedziałam się o losach naszej rodziny, które opisałam w sadze „Panny i wdowy”. (...) Najpierw ucieczka z Francji przed rewolucją do Homla na Białorusi, potem ucieczka do Polski przed rewolucją w Rosji. Tylko mój ojciec, miał dwóch braci, potrafił się odnaleźć w ojczyźnie. Jako 20-latek otrzymał krzyż Virtuti Militari za wojnę z bolszewikami. Opowiadał, że z tym krzyżem w klapie i w juchtowych butach, prosto z wojny poszedł w Warszawie do opery. No i jak się zrobiło ciepło, zaczęły cuchnąć jego onuce. Damy ostentacyjnie się odwracały, zatykając nosy chusteczkami. I na to wstał obecny tam hrabia Skarbek i powiedział: „Bohater narodowy pachnie jak perfuma!”. Damy pochowały chusteczki, a panowie poszli potem na wódkę".

Nooo luuudzie....

Opublikowano: 15.09.2018 16:47. Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 16:23.
Autor: szpak80
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @suveren tak, bardzo dobrze pamiętasz. Nie ten dział niestety.
  • @pink panther  Co ciekawe, brat działał nie po linii humanistycznej tylko inżynierskiej....
  • @Bazyli1969  To prawda jego brat to też pasmo takich "cudów".

Tematy w dziale