47 obserwujących
1215 notek
1204k odsłony
277 odsłon

Co działo się wtedy w kraju z którego przyszedł kapiszon Czerskiej

Wykop Skomentuj


W dniu odpalenia kapiszona przez Czerską spotkali się przedstawiciele austriackiego koncernu energetycznego z przedstawicielami sowieckiego koncernu energetycznego. Oba są więcej niż  zaangażowane w budowę Nitki 2. Z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się, że zostało ono zalegendowane znaczącym wzrostem zużycia sowieckiego gazu przez kraj kapiszona, i jako okres porównawczy podano 1-27 stycznia tego i zeszłego roku (serio) wzrost wyniósł chyba 35% i w związku z tym spotkało się szefostwo koncernów, żeby porozmawiać o przyszłości. Przy okazji dodano też, że poruszono kwestię budowy Nitki 2.

Szefem austriackiego koncernu jest Niemiec, wcześniej pracujący w energetyce niemieckiej m.in. w spółce niem.-ros. obecnie należącej do tego samego sowieckiego koncernu, gdzie zajmował się sprzedażą gazu ze wschodu. Trzeba dodać, że szef austriackiego koncernu jest przy tym od lat przewodniczącym niemiecko-sowieckiej izby gospodarczej.

Jak się okaże, ten i kolejne dni były baardzo istotne dla przyszłych losów Nitki 2, i to był zapewne faktyczny powód spotkania prezesów wraz z osobami towarzyszącymi. W tym czasie nas zabawiano/zajmowano kolejnymi austriackimi kapiszonami odpalanymi z Czerskiej.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale