49 obserwujących
1236 notek
1224k odsłony
193 odsłony

Jakiś czas temu omal nie doszło do zamachu islamisty w Christchurch

Wykop Skomentuj1

Rok temu sąd w nowozelandzkim Christchurch skazał na dwa lata ograniczenia wolności nastolatka, który przeszedł na islam i planował zamach terrorystyczny. Przedstawiano go jako Nowozelandczyka (imienia i nazwiska nie ujawniono - utajniono). Islamista z Christchurch planował wjechać samochodem w grupę ludzi a następnie posłużyć się nożami. Z przeprowadzenia zamachu zrezygnował, gdyż uznał, że nie będzie w stanie zabić tylu ludzi, ilu planował.

Dwa lata wcześniej ambasador Egiptu w Nowej Zelandii ostrzegał, że wykładowcy-imamowie przysyłani do Nowej Zelandii z kairskiego uniwersytetu Al Azhar przybywają do NZ w celu przejęcia kontroli i stopniowej radykalizacji miejscowych muzułmanów. Miejscowi przywódcy społeczności islamskiej stwierdzili, że wykładowcy przyjeżdżają tu od lat i to nieprawda.

'Kierujący uniwersytetem Al Azhar oficjalnie potępiają terroryzm i państwo islamskie jednak odmawiają uznania i ogłoszenia IS heretykami. Al Azhar to największa sunnicka instytucja edukacyjna, to tutaj wielu terrorystów odebrało formalne wykształcenie, przez dekady pozostawała pod nieformalnym wpływem bractwa muzułmańskiego'.

https://www.meforum.org/6882/is-al-azhar-university-a-global-security-threatWykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale