56 obserwujących
1337 notek
1340k odsłon
306 odsłon

Izraelczycy postrzelili Palestyńczyka w kajdankach i z opaską na oczach

Wykop Skomentuj5

image

16-latek został postrzelony w zeszłym tygodniu na Zachodnim Brzegu - terytoria okupowane przez Izrael. Kiedy wracał z pogrzebu nauczyciela z gaju oliwnego wyskoczyli Izraelczycy w mundurach, zamaskowani często w ostatnim czasie, zapewne z obawy przed rozpoznaniem i ściganiem później, poza granicami, za popełniane zbrodnie  na palestyńskiej ludności cywilnej, o których to zbrodniach mówiło się, póki co, dużo w ostatnim czasie na forum miedzynarodowym, ci również byli w kominiarkach. Kazali chłopakowi położyć się, zasłonili mu oczy opaską i skuli ręce kajdankami. Jak mówił nastolatek wkrótce usłyszał wymianę zdań pomiędzy Izraelczykami i palestyńskimi dziećmi, wstał i został postrzelony w nogę, nie wiedząc co się dzieje zaczął uciekać i wtedy padł drugi strzał również w nogę.

image

Ranny trafił do szpitala. Wojsko twierdzi, że rzucał kamieniami, w swoim oświadczeniu nie wspominając nic o kajdankach i opasce na oczach. Sprawa wyszła na jaw po opublikowaniu zdjęć uciekającego Palestyńczyka z opaską na oczach i rękami skutymi za plecami.

image

Lekarze poinformowali, że jego stan jest stabilny.

image


https://www.foxnews.com/world/handcuffed-blindfolded-palestinian-teenager-shot-twice-by-israeli-soldier-while-running-away

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale