57 obserwujących
1347 notek
1347k odsłon
322 odsłony

Były obywatel ZSRS, syn sekretarza KC partii komunistycznej jednak nie będzie szefem PE

Wykop Skomentuj3

Siergiej Staniszew do 1996 r. obywatel Związku Sowieckiego i Federacji Rosyjskiej, były premier Bułgarii z ramienia partii postkomunistycznej, syn sekretarza komitetu centralnego partii komunistycznej w Bułgarii a przy tym szefa wydziału zagranicznego partii komunistycznej w Bułgarii, oskarżonego o kradzież pieniędzy partii komunistycznej w Bułgarii był przez chwilę kandydatem socjalistów  na szefa Parlamentu Europejskiego ostatecznie zmieniono tę kandydaturę na Włocha. Tajemnicą ponoć pozostaje kto go zgłosił, bułgarski premier z tej samej co Staniszew partii postkomunistycznej twierdzi, że to nie on (obecne władze partii są w konflikcie z poprzednimi w tym ze Staniszewem). Staniszew miał otrzymać posadę szefa PE z rozdania partyjnego - frakcja - antyrodzina polityczna socjalistów w PE (S&D) oraz geograficznego - "Europa Wschodnia" która miała otrzymać ważne stanowisko w układance. Jeśli nie ma jeszcze jednego drugiego dna to kandydatura Staniszewa posłużyła nieznanym i tajemniczym ponoć nominantom do skompromitowania kandydatury z tej części Europy, przez wystawienie Sowieta, orędownika i holownika kandydatury Timmermansa.

"Wybór Sassoliego jest zaskoczeniem, ponieważ początkowo mówiło się, że na pierwszą kadencję przewodniczącego Parlamentu Europejskiego wybrany zostanie Sergej Staniszew z Bułgarii".

"Lider Partii Europejskich Socjalistów (PES), były premier Bułgarii Sergej Staniszew poinformował w środę, że sam zrezygnował z kandydowania na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Na Facebooku Staniszew napisał, że zaproponowanie jego kandydatury na tę funkcję było wielkim zaszczytem, podkreślił jednak, że dla niego najważniejsze jest „zaangażowanie na rzecz rodziny socjalistów jako przewodniczącego Partii Europejskich Socjalistów”.

image

Ojciec niedoszłego szefa PE - Staniszewa, oraz ojciec rzecznika generalnego TSUE -Tanczewa, obaj Bułgarska Republika Ludowa, wraz z  Todorem Żiwkowem z oficjalną wizytą w PRL, u Wojciecha Jaruzelskiego i tow. (1984)

https://www.salon24.pl/u/nick/917899,nie-tylko-tow-timmermansa-wybrali-socjalisci-i-postkomunisci-kim-jest-tow-siergiej

https://www.salon24.pl/u/nick/966285,rzecznik-generalny-tsue-to-syn-prominentnego-komunisty-nagrodzonego-nagroda-lenina

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale