52 obserwujących
1307 notek
1305k odsłon
469 odsłon

Zimochy. Ojciec-sędzia członkiem łódzkiego sowieta w PRL, syn - jedynką na liście POKO

Wykop Skomentuj2


Nieźle, ojciec sędzia, członek łódzkiego sowieta a syn, komentator sportowy po aplikacji sędziowskiej w PRL, łódzką jedynką z listy POKO Schetyny.

Stanisław Zimoch był sędzią w PRL i jako sędzia został członkiem tzw. rady narodowej w Łodzi. Co nietrudno dostrzec po sfałszowanych wyborach. No ale jaka praworządność tacy sędziowie i członkowie sowietów.

image


image

frekwencja 96.6%, poparcie 99,3%, zgadza się panie sędzio, wiceprezesie sądu, kontrolerze innych sądów?

Tzw. Rady Narodowe były wzorowane na bolszewickich sowietach, funkcjonujących w Związku Radzieckim, aż do jego upadku. Wynik "wyborów", w których wziął udział ten peerelowski sędzia, podobnie jak syn obrońca przewrotnie rozumianej praworządności, też wzorowany był na tych w Sowietach.

Tomasz Zimoch jedynka POKO w Łodzi: "Przypomniał jednocześnie, że z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył aplikację sędziowską. Będą mi bardzo bliskie sprawy związane z szeroko rozumianą praworządnością, wymiarem sprawiedliwości, bo to co się dzieje w ostatnich latach, to między innymi zdecydowało o tym, że ja, człowiek "gorszego sortu", nie polityk i nie członek partii, tylko ja, obywatel zdecydowałem się na start - podkreślił".

Wcześniej:

"- Pan jest komentatorem sportowym.

- I prawnikiem z wykształcenia. I sędzią, po aplikacji sędziowskiej i egzaminie. I chociaż później nie wykonywałem tego zawodu, to wiem, jaki jest trudny, jak odpowiedzialny.

- Pan w PRL-u robił aplikację sędziowską.

- A jakie to ma znaczenie kiedy? Proszę nie krzywdzić ludzi, którzy są sędziami. W pewnym sensie cieszę się, że mój ojciec Stanisław Zimoch nie doczekał takiej zmiany".

Kurtyna!


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale