16 obserwujących
588 notek
528k odsłon
509 odsłon

Kardynalny błąd Rosjan w aranżacji wrakowiska w Smoleńsku .

Wykop Skomentuj

O faktach się nie dyskutuje-  przyjmuje się takimi  jakie są:

image

Co tu nie pasuje ?

- To trochę tak, jak w zagadkach  detektywistycznych ; tu w znalezieniu odpowiedzi pomaga  fizyka .

Ten ciężki fragment  samolotu  Tu-154 , fragment  podłogi  nie mógł  się znaleźć w tym miejscu wskutek  sunięcia  po podłożu.

Po pierwsze  rzuca się w oczy dziwna pozycja  spoczynkowa; ciężki fragment  podłogi stoi oparty  o kępę drzew.

 Z praw fizyki wynika,  że  poruszające się ciało dąży  do zajęcia  pozycji o najniższej  energii  potencjalnej;  co jest na sztorc - spocznie na płask; tu jest odwrotnie-  podłoga po oderwaniu się od kadłuba  ruszyła by dalej w pozycji  zbliżonej do płaskiej, poziomej; musiała by sunąć ileś metrów,  by wreszcie  stanąć  na sztorc akurat  na tej kępie drzew; teoretycznie  byłoby to nawet możliwe- ale   po spełnieniu  paru warunków.

Owszem  energia  kinetyczna zamienia się  w potencjalną, a więc  np   podłoga  sunąca w położeniu "na płask"  mogła by w końcu  ruchu stanąć na sztorc, np. gdyby najechała na skarpę  odpowiednio pochyloną, której  tu nie ma.

... ale jest  gorsza  sprawa  dla aranżerów wrakowiska, która wyklucza  tę możliwość; na drodze  hipotetycznego  sunięcia w podłożu  tkwi nienaruszony słupek,  a niedaleko  obok , na linii hipotetycznego  sunięcia stoi nienaruszony  pieniek drzewa:

image

image


i jeszcze  : na ziemi  brak śladów  sunięcia  ciężkiego  fragmentu  samolotu:

image


ów fragment podłogi  znalazł  się więc tam  nie  wskutek  sunięcia  w trakcie hipotetycznego  rozpadu  samolotu przy zderzeniu z ziemia, lecz jakimś  sposobem opadł z góry  , np. wskutek działań  aranżera  wrakowiska.

-

W  każdym razie  to,  by narracja  MAK/Laska była zgodna  z rzeczywistym przebiegiem tego strasznego  zdarzenia - jest  wykluczone.

--Zobacz  także:

https://www.salon24.pl/u/niegracz/1017641,lasek-z-premedytacja-potwierdzil-niemozliwa-fizycznie-narracje-mak-dowod-c-d


 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka