18 obserwujących
698 notek
580k odsłon
261 odsłon

Zamach w Smoleńsku ; zamach na Gibraltarze - analogie.

Wykop Skomentuj5

   Pierwsza analogia  dotyczy  niezgodności  z prawami fizykiw tym działających przeciążeń  i  stopnia zniszczenia  samolotów  niezgodnych z narracjami:

- Na  Gibraltarze mamy taką sytuacje, że samolot Liberator  miał stosunkowo  niewielkie  zniszczenia , ocalał  kokpit, pilot  Prchal miał tylko niewielką  ranę na głowie  i  pękniętą  kostkę .. a ciało  generała  Sikorskiego było  zmasakrowane jak w ciężkim  wypadku  lotniczym ;  fizycznie niemożliwe.

( - Ogromną pracę wykonał w sprawie zamachu na Gibraltarze red. Dariusz Baliszewski; dzisiaj akurat obejrzałem 3 odcinki filmu dokumentalnego , wg jego scenariusza i z jego udziałem i w notce nawiążę także do niektórych wątków, faktów, zdjęć z tego filmu.)

- W Smoleńsku- przy  zderzeniu , które  sam dra Lasek  określił  jako -  zderzenie  o  małej  energii(  w skali  katastrof  lotniczych)  dochodzi  do  rozdrobnienia   kadłuba w drobny MAK; fizycznie niemożliwe.

Dalsze  analogie:

W obu przypadkach wykonano ogromną pracę  propagandową  dla wtłoczenia opinii publicznej określonej  wersji;  to był zwykły wypadek komunikacyjny - wykluczono  możliwość zamachu.

W obu  przypadkach  mieliśmy do czynienia z zaniechaniem sekcji  zwłok po katastrofie ; w oby przypadkach  ciała  były  przewożone w zalutowanych  trumnach.

W obu przypadkach mieliśmy  do czynienia z  - mówiąc oględnie - bardzo  nieodpowiednim  potraktowaniem  ciał ofiar zamachów:

- ciało generała  Sikorskiego włożono  do trumny  w spodenkach i  podkoszulku.

W obu przypadkach  były od razu ogromne  zaniechania w  zakresie prowadzenia  dochodzenia; na Gibraltarze  dochodzenie prowadziły  wyłącznie  służby brytyjskie; nie przesłuchano  wielu kluczowych świadków.


  Wg  przypuszczeń red. Baliszewskiego  generał Sikorski  został zmordowany przed  wylotem samolotu , następnie  inscenizowano  katastrofę; pilot Prchal został zmuszony  do wykonania  manewru wodowania  tuz po starcie; nie  był wtajemniczony  w  sens  tego zadania.

   Przy  awaryjnym wodowaniu  samolotu  Liberator -  te samoloty  dobrze nadawały się  do tego celu  - przeciążenia  są niewielkie, choć może  to wyglądać groźnie a sam samolot bez trudu utrzymuje się  na powierzchni  wody przez  co najmniej  kilka minut

 tu film z  planowej próby  lądowania  samolotu Liberator na wodzie:

https://www.youtube.com/watch?v=BSDa9z4kdOg

jako maksymalne  przeciążenie   podano w filmie :  2,6 g

 Widać jak samolot opuszcza  pilot; nie odniósł żadnej kontuzji.

***

   Obrażenia  generała  Sikorskiego  są zupełnie  nieproporcjonalne do przeciążeń, sił jakie  działają na samolot w trakcie  wodowania; tym bardziej jest to  niemożliwe    że te obrażenia  powstały w trakcie  tego wodowania, że  pilot  samolotu  Prchal  odniósł  tylko niewielkie  obrażenia; podobne  powinny  być udziałem  pasażerów.

 Na filmie Baliszewskiego  pokazano zdjęcia  podwodne  kabiny pilotów  po katastrofie - uszkodzenia są  niezauważalne; tak więc było to wodowanie  a nie katastroficzne   zderzenie pod większym  kątem ; świadczy  tez o tym fakt , że samolot  unosił  się na wodzie przez 6-8 minut- uszkodzenia  kadłuba były   więc  nieznaczne.


  Śledztwo  IPN umorzył  w 2013 roku m.in .  na podstawie  wyników  ekshumacji , która nie dostarczyła bezpośrednich  dowodów że to mógł być zamach.

Tylko, że...

...mamy tu do czynienia  z niefachowością  Prokuratury  .  podobna sytuacja ma miejsce   w śledztwie  dotyczącym  zamachu  w Smoleńsku.

Główny problemem jest brak interdyscyplinarnego, całościowego podejścia  do badania, analizowania, śladów  dowodów; i tak  np.

eksperci  wykonujący  badanie szczątków   generała nie mają  żadnej wiedzy  z zakresu fizyki ( katastrof) ani  nie ma zwyczaju  tworzenia  grup interdyscyplinarnych, które mogłyby szerzej  przeanalizować wyniki prac w kontekście okoliczności  całego zdarzenia; stąd  specjalista  z dziedziny medycyny  sądowej - w dobrej wierze  (!!!)- może  wydać opinię, że obrażenia  ofiary sa typowe  dla  wypadków  komunikacyjnych...

... ale gdyby  go spytać  - Czy  są typowe  dla przeciążeń nie większych niż 10 g  - to nic by nie odpowiedział, bo nic mu to nie mówi.

A tymczasem 

stwierdzone  obrażenia  generała  Sikorskiego , w rzeczywistości są dowodem , że  zdarzenie to miało inny przebieg  niż oficjalna narracja.

  Smutna  prawda jest taka  , że prokuratorzy  bardziej  zajmują się dochowaniem procedur  oraz  utrzymaniem tajemnicy  postępowania - niż samym działaniem dla wyjaśnienia wszystkich  okoliczności; mnożą  akta,  ale nie posuwają  sprawy  do przodu.


***

Przykład zaniechań:

... z niewyjaśnionych do tej pory powodów, dyrektor Głównej Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, czyli szef pionu śledczego IPN-u Dariusz Gabrel, zdecydował o przeniesieniu śledztwa w sprawie katastrofy w Gibraltarze z Katowic (gdzie rozpoczęto je w 2008 r.) do Warszawy. Stosowne zarządzenie dyrektor podpisał 2 września 2011 r. Stało się tak na krótko przed zaplanowaną ekshumacją w Gibraltarze Jana Gralewskiego. Trumna z jego szczątkami miała zostać przewieziona samolotem do Polski, i poddana dokładnym badaniom.

Tak się jednak nie stało. Nie wiadomo, dlaczego nagle zablokowano ekshumację, a tym samym śledczy nie wyczerpał wszystkich środków dowodowych w prowadzonym postępowaniu. To duży błąd w sztuce. 

https://wpolityce.pl/polityka/184800-sledztwo-ws-smierci-gen-sikorskiego-prokuratorzy-ipn-umorzyli-sprawe-ale-przeoczyli-dowody-jaka-role-w-postepowaniu-odegral-maciej-lasek

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura