Blog
Katastrofa fizyki w Smoleńsku
quwerty
quwerty Dociekliwy
5 obserwujących 260 notek 278641 odsłon
quwerty, 11 października 2018 r.

Czy to możliwe ,by takie bzdury stworzyli biegli prokuratury? - "katastrofa" Smoleńsk

585 15 1 A A A

image

https://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/sila-faktow-material-piotra-swierczka-o-katastrofie-smolenskiej,829206.html

siła  "faktów" poraża...


Oto jak biegli  "wybrnęli"  w kwestii dziwnego  faktu , że  skrzydło zostało odcięte pod kątem  7 stopni w odniesieniu do osi ruchu samolotu.

Wymyślili rozwiązanie typu deus ex machina:

" brzoza stopniowo  przechylała się lewo"

nie wyjaśniają skąd wzięła się ta siła odchylająca - a dlaczego nie w prawo ?- mógłby ktoś zapytać.

image

W innych miejscach tego materiału podkreśla się jak cienkie są blaszki   konstrukcji skrzydła:od 1,5 do 3,5mm- i takie blaszki miałyby odchylać momentalnie gruby pień drzewa ? Głowna  siła  reakcji działała wzdłuż osi ruchu.


Biegli  piszą , że działo  się to stopniowo..na animacji -owszem ,tak się to mogło dziać; w rzeczywistości  odchylenie grubego pnia brzozy  musiał  by  nastąpić w  mgnieniu oka - ok.0,03 sekundy (2,5 m/75m).

image

Przyspieszenie   dla   drogi  ok.0,25  m (sinus  7 stopni to 0,12) w ruchu jednostajnie  przyspieszonym : a  =  2s/t^2  czyli  0,5m  /0,0009= 555m/s^2-  wartość absurdalna. Odchylający się  pień drzewa  na wysokości  tych ok. 6 m nad ziemią  miałby prędkość  poziomą 16,7m/s.

Gdyby liczyć potrzebną siłę dla przyspieszenia   swobodnego pnia brzozy  o masie ok 2,5 ton to  wyniosłaby ona 137,5 Tony-oczywiście nie  cala  masa pnia jest w tym modelu  przyspieszana  do takich wartości(   ;   drzewo   stoi  sztywno zamocowane i potrzebna  jest  też  trudna do oszacowania siła  potrzebna do zgięcia  pnia.)


Sama absurdalna wielkość przyspieszenia  dowodzi , że hipoteza  Świerczka-brzozy jest absurdalna.  Materiał   ,który  przedstawił  Piotr  Świerczek to zbiór  naciąganych faktów i manipulacji - pod z góry założoną tezę.Opublikowano: 11.10.2018 18:35. Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 17:32.
Autor: quwerty
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Od maja 2010 wskazuję na sprzeczność narracji MAK z elementarnymi faktami,śladami oraz prawami fizyki. "Jeszcze nigdy tak niewielu nie stanęło przeciw tak Wielu by bronić prawdy dotyczącej tragicznego zdarzenia lotniczego." "Jeszcze nigdy tak nie skompromitowało się środowisko techników, ekspertów, naukowców milcząc gdy do narzucania kłamliwej narracji łamie się elementarne prawa fizyki i ignoruje wiedzę."

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Wolniak A Pan próbuję wmówić , że ciężko pracującemu np.kopaczowi  piłki  należy...
  • @chris 61 To był skrót  myślowy -notka   jest o czymś innym ,więc nie rozwijałem tematu.
  • ale umie kombinować , wkręcać,  się robić  ( wielu) wodę z mózgu

Tematy w dziale Polityka