7 obserwujących
359 notek
346k odsłon
591 odsłon

Czy to możliwe ,by takie bzdury stworzyli biegli prokuratury? - "katastrofa" Smoleńsk

Wykop Skomentuj15

image

https://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/sila-faktow-material-piotra-swierczka-o-katastrofie-smolenskiej,829206.html

siła  "faktów" poraża...


Oto jak biegli  "wybrnęli"  w kwestii dziwnego  faktu , że  skrzydło zostało odcięte pod kątem  7 stopni w odniesieniu do osi ruchu samolotu.

Wymyślili rozwiązanie typu deus ex machina:

" brzoza stopniowo  przechylała się lewo"

nie wyjaśniają skąd wzięła się ta siła odchylająca - a dlaczego nie w prawo ?- mógłby ktoś zapytać.

image

W innych miejscach tego materiału podkreśla się jak cienkie są blaszki   konstrukcji skrzydła:od 1,5 do 3,5mm- i takie blaszki miałyby odchylać momentalnie gruby pień drzewa ? Głowna  siła  reakcji działała wzdłuż osi ruchu.


Biegli  piszą , że działo  się to stopniowo..na animacji -owszem ,tak się to mogło dziać; w rzeczywistości  odchylenie grubego pnia brzozy  musiał  by  nastąpić w  mgnieniu oka - ok.0,03 sekundy (2,5 m/75m).

image

Przyspieszenie   dla   drogi  ok.0,25  m (sinus  7 stopni to 0,12) w ruchu jednostajnie  przyspieszonym : a  =  2s/t^2  czyli  0,5m  /0,0009= 555m/s^2-  wartość absurdalna. Odchylający się  pień drzewa  na wysokości  tych ok. 6 m nad ziemią  miałby prędkość  poziomą 16,7m/s.

Gdyby liczyć potrzebną siłę dla przyspieszenia   swobodnego pnia brzozy  o masie ok 2,5 ton to  wyniosłaby ona 137,5 Tony-oczywiście nie  cala  masa pnia jest w tym modelu  przyspieszana  do takich wartości(   ;   drzewo   stoi  sztywno zamocowane i potrzebna  jest  też  trudna do oszacowania siła  potrzebna do zgięcia  pnia.)


Sama absurdalna wielkość przyspieszenia  dowodzi , że hipoteza  Świerczka-brzozy jest absurdalna.  Materiał   ,który  przedstawił  Piotr  Świerczek to zbiór  naciąganych faktów i manipulacji - pod z góry założoną tezę.Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka