nolas nolas
326
BLOG

Mecz Anglia-Dania, Facebook blokuje treści

nolas nolas Euro 2020 Obserwuj temat Obserwuj notkę 5

Kolejny raz Facebook blokuje treści postów i komentarzy negatywnie odnoszących się do turnieju Euro2021. 

Już wcześniej Facebook blokował posty, komentarze oraz samych komentujących negatywnie wyrażających się o turnieju piłkarskim EURO 2021. Nie wolno było na portalu pisać nic złego na temat organizacji, systemu rozgrywek czy preferowaniu faworytów przez UEFA. Tym razem burzę na portalu wywołała skandaliczna decyzja Holenderskiego sędziego oraz pseudo sędziów obsługujących tzw. VAR. Głównie na UEFA posypały się gromy. Komentatorzy zarówno amatorzy jak i specjaliści zawodowo zajmujący się piłką nożną jednoznacznie określili decyzję sędziego oraz obsługi VAR w meczu Anglia - Dania jako skandaliczną, noszącą wszelkie znamiona przestępstwa. 

Komentatorzy przypominali również inne zdarzenia, które zaistniały na tym turnieju głównie z winy sterników UEFA oraz podległych im sędziów. 

Wielu komentatorów twierdziło wręcz, że Dania została ordynarnie okradziona przez Anglików, którzy wyłożyli na ten turniej olbrzymie pieniądze, które znalazły się oczywiście w kieszeniach członków UEFA. Anglia zatem miała wygrać z Danią i Anglia z Danią wygrała. Powiem wprost jesli by polska reprezentacja miała wygrać z inną drużyną w ten sposób chyba bym się ze wstydu schował pod ziemię, ale Anglicy to tłuszcza, która nie przejmuje się wstydem. 

UEFA natychmiast zainterweniowała między innymi u władz Facebooka. O UEFA na FB należy pisać tylko dobrze, albo nie pisać wcale.  Aleksander Čeferin słoweński prawnik obecnie szef UEFA zagroził, że jeśli FB nie będzie blokował negatywnych komentarzy wówczas UEFA nie będzie wspierała EB milionami euro za reklamy. Na reakcje FB nie trzeba było długo czekać. Od wczorajszego wieczora wszystkie negatywne komentarze są blokowane. Co więcej FB blokuje również komentatorów komentujących wczorajszy skandal nie po linii UEFA.

Sam Čeferin to postać mówiąc najprościej dosyć szemrana. Kto zna ten wie. Najśmieszniejsze w tym całym skandalu jest to, że Boniek członek tej kasty zwanej UEFA niby obiektywnie wypowiada się na temat zaistniałej w meczy sytuacji mówiąc, że absolutnie powinien być karny. To tak jakby zapytać członka mafii czy jest winny czy nie. 

Zatem kolejny raz Facebook zatyka usta tym, którzy głoszą wolne słowo. Rączka niejako wolna, ale w trybach. Niestety Facebookowi tak jak UEFA-ie nikt nie jest w stanie nic zrobić. Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi? 


nolas
O mnie nolas

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych - Politologia, Dziennikarstwo. Studia podyplomowe Uniwersytet Ekonomiczny.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport