10 obserwujących
169 notek
176k odsłon
1673 odsłony

Polska rajem dla fachowców - 270 zł na godzinę

Wykop Skomentuj51

Moja ciocia, pani w wieku lat 70 mieszka samotnie w swoim mieszkaniu. 

W dniu wczorajszym ciocia Julcia zauważyła drobną stróżkę wody z pod baterii nad wanną. Postanowiła wezwać fachowca- hydraulika. Numery telefonów znalazła w internecie. Ogłoszeń jest bardzo dużo więc ciocia po prostu wybrała pierwszy numer z brzegu. 

Niestety fachowiec nie miał czasu. Pierwszy możliwy termin przewidywał po tygodniu. 

Tak starsza pani obdzwoniła ok 10 fachowców. Większość z nich nie miała czasu ponieważ są zarobieni jak to mawiał klasyk. Terminy oscylowały pomiędzy za tydzień do ...oooo proszę pani nie wiem może przed wszystkimi świętymi ( autentyk )

W końcu ciocia dodzwoniła się do zabrzańskiej firmy Roby, zajmującej się między innymi usługami hydraulicznymi. 

Dwóch fachowców przybyło po czasie, ale nie jest to tematem notki. Panowie popatrzyli, pomyśleli i pojechali po części do naprawy. Przybyli po 30 minutach i zajęli się usługą. Po ok godzinie pracy ponownie fachowcy pojechali po części. Wrócili i ukończyli naprawę. 

Po zakończeniu zadzwonił do cioci właściciel firmy i zażądał za usługę 540 zł!!! Praca fachowców trwała nieco poniżej 2 godzin. 

Ciocia o mało nie dostała zawału. Zapytała dlaczego tak drogo? Na to szef firmy oświadczył, że teraz hydraulik nie przyjedzie do pracy za mniej niż 5000 zł. Ciocia z ciężkim sercem oddała 1/3 swojej emerytury. 

Rzeczywiście prawdą jest, że polscy fachowcy będą teraz wracać z zagranicy bo Polska to dla nich raj niemniej pytanie samo ciśnie się na usta. Jeśli ktoś zyska czy tracić będzie zawsze ciocia Julcia? 

Wykop Skomentuj51
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo