10 obserwujących
168 notek
175k odsłon
257 odsłon

To właśnie im zależy na konflikcie

Wykop Skomentuj8

Na zajęciach z marketingu politycznego uczono mnie socjotechnik, działań marketingowych, erystyki i zachowań publicznych. 

Bardzo dobrze zapamiętałem jak wykładowca przedstawiał nam jak uprawia się politykę poprzez tworzenie konfliktu i podgrzewaniu emocji potencjalnego elektoratu. Powszechnie wiadomo, że sukces wyborczy w najprostszy sposób można osiągnąć poprzez stworzenie i publiczne piętnowanie, stygmatyzację wroga ludu. To jest abecadło każdego propagandzisty zajmującego się polityką. 

Nic nowego nie wymyślili nasi rodzimi spin doktorzy. Postępowali dokładnie według podręczników marketingu politycznego...stworzyli śmiertelnego wroga. Podzielili Naród na naszych i wrogów w myśl zasady, że kto nie z nami ten przeciwko nam. Jestem przekonany, że napastnik uległ jak większość społeczeństwa medialnej propagandzie nienawiści. 

W Polsce wyjątkowo udaje się ta socjotechnika ponieważ jak w rzadko, którym kraju na świecie w Polsce głosuje się nie za kimś, a przeciwko komuś i wroga należy zwalczać wszelkimi sposobami. Najbardziej efektywnym sposobem zwalczania wroga są media. Cytując Ryszarda Kapuścińskiego Ten ma władzę,kto ma w rękach studio telewizyjne,a szerzej- media w ogóle.

Obecnie media podzielone zostały w Polsce na dwa zwalczające się obozy polityczne i dwa ośrodki bardzo brutalnego marketingu politycznego. Programy publicystyczne, gdzie zapraszani do studia politycy obrzucają się błotem podgrzewają emocje społeczeństwa do czerwoności. W programach informacyjnych wzajemnie zwalczających się obozów lwią część zajmują komentarze do informacji nie zaś same informacje. Dziennikarze wykonują zlecenia polityczne bardzo rzadko realizując autorskie programy. Co więcej dziennikarze również ulegli tej politycznej propagandzie i zioną szczerą nienawiścią do polityków i sympatyków przeciwnego obozu. Doszło do tego, że w rodzinach nastąpił tak wielki podział na swoich i wrogów, że nierzadko następuje tu agresja fizyczna. Politycy w sejmie i poza nim zachowują się jak zwykłe rzezimieszki i bandyci posługując się kloacznym językiem pełnym nienawiści i niestety...ogłupiałe z nienawiści społeczeństwo wyraża na to zgodę, wręcz popiera takie zachowania byle były to osoby z obozu politycznego z którym sympatyzują. Najciekawsze jednak jest to, że teraz nikt w mediach nawet nie zająknie się, że Adamowicz to jednak postać mało sympatyczna. Oczywiście powód jest prosty...to niepoprawne politycznie nie zgodne z kanonami marketingu politycznego.

Propagandziści stworzyli samo napędzającą się spiralę nienawiści i niestety należy to głośno powiedzieć wręcz wykrzyczeć... o to właśnie chodzi w uprawianiu polityki. 

Czy po ataku na Adamowicza sytuacja ulegnie zmianie? ...W żadnym wypadku. Z drugiej strony to wyraźne ostrzeżenie dla polityków, że agresywna propaganda polityczna może właśnie dla nich skończyć się nieciekawie. Nie jest to jednak zabawa w piaskownicy, gdzie mogą się obrzucać piaskiem i walić po głowach plastikowymi łopatkami. 

Jeśli skończy się konflikt, jeśli skończy się napuszczanie, podjudzanie, podsycanie wrogości jednych na drugich wówczas suweren może przejrzeć na oczy i odwrócić się od polityków podjudzaczy...to dla nich będzie końcem wszystkiego

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale