10 obserwujących
168 notek
175k odsłon
884 odsłony

Straszysz śmiercią w internecie?... idziesz siedzieć

Wykop Skomentuj61

Policja w całym kraju od wczoraj zatrzymała już 39 osób, które wykorzystywały internet w celu kierowania gróźb karalnych w kierunku między innymi polityków lub osób publicznych, ale uwaga również osób prywatnych. Zatrzymane również zostały te osoby, które publicznie wysławiają totalitaryzmy takie jak faszyzm czy skrajny komunizm. 

Wśród zatrzymanych jest między innymi raper, student czy ślusarz pracujący na kopalni. Przed niespełna godziną zatrzymany został 38 letni mężczyzna grożący śmiercią prezydentowi Wrocławia. Co warte podkreślenia mężczyzna jest mieszkańcem województwa zachodniopomorskiego. 

W sieci absolutnie nikt nie jest anonimowy. Użytkownika można bardzo łatwo namierzyć po numerze IP komputera lub poprzez administratorów stron. 

Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza policja rozpoczęła bardzo dokładnie i wnikliwie, monitorowanie sieci pod kątem  kierowania gróźb karalnych również tych, które kierowane były nawet parę miesięcy wstecz

Na wszystkich internetowych hejterów padł blady strach i tu uwaga! Nie chcę nikogo straszyć, ale jeśli ktoś na tym portalu w kierunku kogoś innego kierował groźby karalne może się spodziewać wizyty. Lepiej jak najszybciej sprawdzić archiwalne komentarze i notki czy gdzieś nie znajdują się jakieś groźby karalne
Wykop Skomentuj61
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo