Notatki Energetyczne
ekskluzywne treści o energetyce z zagranicy
0 obserwujących
28 notek
3437 odsłon
  78   0

ENEOS i Toyota łączą siły, aby uczynić z Woven City oparte na wodorze społeczeństwo

ENEOS Corporation i Toyota Motor Corporation ogłosiły, że uzgodniły nowe partnerstwo w celu zbadania wykorzystania i zastosowania energii wodorowej w Woven City, prototypowym mieście przyszłości, które Toyota zaczęła rozwijać w Susono City, w prefekturze Shizuoka.

ENEOS i Toyota, wraz z Woven Planet Holdings (Woven Planet), spółką zależną Toyoty, kierującą projektem Woven City, zamierzają przeprowadzić testy i demonstracje w obszarach związanych z łańcuchem dostaw opartym na wodorze, od produkcji, dostawy do wykorzystania wodoru, w mieście Woven City i jego okolicach.

Woven Planet jest odpowiedzialna za planowanie Woven City wraz z Toyotą, a w ramach tej współpracy firmy mają zbadać następujące cztery obszary:

1) ENEOS ma założyć i obsługiwać stację tankowania wodoru w bliskiej odległości od Woven City.

2) ENEOS będzie produkować "zielony wodór" na wspomnianej stacji i zaopatrywać miasto Woven za pomocą stacjonarnych generatorów ogniw paliwowych, które zostaną zainstalowane w mieście przez Toyotę.

3) Promowanie wykorzystania ogniw paliwowych napędzanych wodorem do celów logistycznych w mieście Woven i jego okolicach. Zatwierdzenie jednostki bazowej zapotrzebowania na wodór dla tej logistyki mobilności, jak również budowa systemu zarządzania podażą i popytem.

4) Prowadzenie wspólnych zaawansowanych badań nad dostawami wodoru w centrum demonstracyjnym, które ma powstać w mieście Woven.


Źródło: https://agaz.info/2021/05/12/eneos-and-toyota-come-together-to-make-woven-city-the-most-hydrogen-based-society/

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka