Już jest! Nowy iPhone 13. Czy na pewno musisz go mieć?

Apple
Apple
Koncern Apple zaprezentował nowe urządzenia. Wśród nich iPhone 13, ale także nowe iPady i zegarki Apple Watch. Jakie techniczne niespodzianki przygotował dla fanów urządzeń z jabłkiem gigant z Cupertino i ile trzeba będzie za nie zapłacić?

iPhone 13

Już jest! iPhone 13, czyli najnowszy smartfon od Apple. Urządzenie ma nowy układ aparatów, o 28 proc. jaśniejszy ekran od swego poprzednika oraz nowy sześciordzeniowy procesor A15 Bionic, który według Apple ma osiągać do 50 proc. wyższą szybkość i wydajność niż chipy konkurentów.

Użytkownicy będą mogli wypróbować również nowe możliwości kamery wideo umieszczonej w urządzeniu, która ma być zdolna m.in. do inteligentnej zmiany ostrości obrazu. 

- Konkurencja nadal zmaga się, by dogonić nasze chipy - nie tylko z zeszłego roku, ale nawet sprzed dwóch lat - stwierdziła Kaiann Drance, dyrektor ds. marketingu iPhone'a.

image

iPhone'y w wersji pro

Do sprzedaży wejdą też nowe wersje iPhone'ów w wersji Pro, stanowiącego największy dotąd postęp jeśli chodzi o możliwości aparatów, umożliwiających np. makrofotografię. Do premiery dojdzie niecały rok po wypuszczeniu poprzedniej wersji urządzeń, iPhone 12.

Ile zapłacimy za nowego iPhone'a w Polsce?

Ceny nowych iPhone'ów są jak zwykle wysokie, do czego fani urządzeń zdążyli się już przyzwyczaić. Plus jest taki, że wyjście nowych smartfonów doprowadziło do spadku cen starszych modeli, dzięki czemu możemy nieco oszczędzić sięgając po starsze wersje. 

Nowy iPhone 13 kosztuje w Polsce od 3599 zł do 5699 zł:

  • iPhone 13 mini - od 3599 zł
  • iPhone 13 - od 4199 zł
  • iPhone 13 Pro - od 5199 zł
  • iPhone 13 Pro Max - od 5699 zł.

Nowe urządzenia będziemy mogli kupić już 24 września.

Apple Watche i iPady

Apple ogłosił również premierę swoich flagowych tabletów, iPada oraz iPada Mini. Większa wersja urządzenia ma zostać wyposażona w 20 proc. szybszy procesor. Miniaturowy tablet ma być kompatybilny ze stylusem Apple Pencil. Zarówno iPady, jak i iPhone'y mają być wyposażone w anteny 5G.

Kolejną ogłoszoną nowością jest smartwatch Apple Watch Series 7, który ma oferować większy ekran i więcej możliwości pomiarów biometrycznych. Zegarek ma być też mocniejszy i być odporny na kurz.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie