Polacy zrewolucjonizowali rynek ubezpieczeń w całych Stanach Zjednoczonych

Canva, Nsure
Canva, Nsure
Polak potrafi! To właśnie dwóch Polaków odmieniło nie do poznania rynek ubezpieczeń domów i samochodów w Stanach Zjednoczonych. Jak to się stało? Ich historia inspiruje.

Netwise jest największym polskim integratorem rozwiązań CRM i rozwiązań biznesowych. To właśnie te zespół pomógł stworzyć od podstaw technologiczny startup Nsure.com, który zrewolucjonizował rynek ubezpieczeń domów i samochodów w Stanach Zjednoczonych. Ich sukces nie przechodzi bez echa w świecie technologii. Wdrożeniu Netwise poświęcone jest globalne case study Microsoft ogłoszone podczas największej konferencji Microsoft Ignite.

Dwóch Polaków zniszczyło system

Na pomysł stworzenia platformy służącej do zakupów ubezpieczeń wpadło w 2015 roku dwóch Polaków – Adrian Dzielnicki i Wojtek Gudaszewski, którzy kupując domy w USA mieli problemy z nabyciem polis dla tych nieruchomości. Twórcy startupu Nsure.com zauważyli, że na rynku amerykańskim brakuje rozwiązania, które ułatwiałoby klientom wybór i zakup polis ubezpieczeniowych. Istniały co prawda porównywarki ofert, ale żadna z nich nie prowadziłasprzedaży takich produktów i nie była w stanie dobierać realnych ofert od kilkudziesięciu ubezpieczycieli. Opracowali więc pomysł na platformę, która umożliwiałaby wygodny wybór oferty ubezpieczenia domu i samochodu od ponad 50 najwyżej ocenianych ubezpieczycieli i wykupienie polisy w ciągu kilku minut.

Zobacz: Kaja Godek krytykuje Tuska: Dbanie o interes narodowy nigdy nie było jego mocną stroną

O pomoc poprosili polską firmę Netwise, która jest liderem we wdrażaniu platform biznesowych opartych o rozwiązanie Microsoft Dynamics 365 w Europie Środkowo-Wschodniej.

Spektakularny sukces

- Można powiedzieć, że zbudowaliśmy platformę Nsure od podstaw. Zaprojektowaliśmy cały system od początku do końca w najdrobniejszych szczegółach, opierając się na usługach Dynamics 365 i Microsoft Power Platform oraz Azure. Uzyskaliśmy bezkonkurencyjny poziom automatyzacji procesów, który pozwala Nsure sprzedawać wielokrotnie więcej polis niż agencje funkcjonujące w tradycyjnym modelu – mówi Jakub Skałbania, założyciel firmy Netwise. – Projekt Nsure jest mocnym punktem naszego portfolio, bowiem najlepiej udowadnia skuteczność usług Microsoft i silne kompetencje zespołu Netwise związane z integracją tych rozwiązań w ramach jednej platformy. Cieszymy się również, że m.in. dzięki naszemu wsparciu Nsure na wymagającym rynku amerykańskim odniósł tak spektakularny sukces, czego dowodem jest wysoka wycena tego startupu i zainteresowanie inwestorów – podkreśla.

Zobacz: Bo pieniądz w Polsce musi być tani

Skuteczna komunikacja z klientami

Główny portal, który obsługują agenci Nsure został zbudowany przy użyciu Power Platform i Dynamics 365. System zawiera obecnie sześć różnych aplikacji, a kolejne są w trakcie tworzenia. Każda z nich obsługuje różne obszary działania platformy, w tym np. sprzedaż i obsługę klienta, zarządzanie licencjami agentów oraz digital marketing.

Jednym z głównych założeń wdrożonego przez Netwise systemu było ograniczenie do minimum bezpośredniego i czasochłonnego kontaktu agentów Nsure z klientami. W tym obszarze dobrze sprawdziła się usługa Power Automate, która umożliwia zastąpienie tradycyjnej rozmowy dwukierunkową komunikacją elektroniczną realizowaną przy użyciu wiadomości e-mail i SMS. Taką drogą platforma skutecznie pozyskuje od klientów informacje wymagane do przygotowania oferty. Oprócz tego na dwa miesiące przed odnowieniem polisy system może automatycznie sprawdzać, czy dany użytkownik platformy może liczyć na lepszą ofertę u innego ubezpieczyciela. Tutaj również cała komunikacja z klientem odbywa się bez udziału agenta. W taki bezkontaktowy sposób Nsure sprzedaje już co drugą polisę ubezpieczeniową.

Zobacz: Lekarze z Pszczyny zawieszeni

- Obecnie ponad 50% naszych klientów dokonuje zakupu ubezpieczenia bez konieczności odbycia rozmowy z żadnym z naszych licencjonowanych agentów. Możemy sprzedać wielokrotnie więcej polis na agenta w porównaniu z agencjami funkcjonującymi w tradycyjnym modelu – mówi Adrian Dzielnicki, współzałożyciel firmy Nsure. - To pozwoliło nam uwolnić czas na pracę z klientami, którzy potrzebują wsparcia w konkretnych obszarach – dodaje.

Platforma cały czas się udoskonala i rozwija

Platforma Nsure wciąż ewoluuje. Nowe pomysły na dodatkowe funkcjonalności i usprawnienia procesów napływają zarówno od agentów, jak i klientów. Prostota i elastyczność Power Platform umożliwiły programistom szybkie wprowadzenie ich do systemu. Aktualnie nad rozwijaniem platformy pracują dwa zespoły – jeden po stronie Netwise i kilkunastoosobowy zespół po stronie Nsure.com.

Zobacz: Projekt kluczowej ustawy wyciekł do sieci. Konflikt w rządzie

- Dzięki wsparciu konsultingowemu i technologicznemu Netwise mamy wszystkie narzędzia, których potrzebujemy, aby zapewnić inteligentniejsze i szybsze kupowanie ubezpieczeń. Coś, czego w USA nie było. – podsumowuje Adrian Dzielnicki.

Wdrożeniu Netwise w Nsure poświęcone jest globalne case study Microsoft ogłoszone podczas tegorocznej konferencji Microsoft Ignite.

- To dla nas szczególne wyróżnienie, że Microsoft docenił świeżość oraz innowacyjność naszego pomysłu, architektury i doboru technologii i zdecydował się opisać to wdrożenie jako przykład rewolucji opartej o Power Platform. Jeszcze raz udowodniliśmy, że w obszarze IT Polacy są w ścisłej czołówce i potrafią z sukcesami realizować projekty, o których mówi cały świat – podsumowuje założyciel firmy Netwise.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie